تعویض ۱۲۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده با کابل خودنگهدار در گیلان

هنرمند گفت: از ابتدای سال بازسازی شبکه‌های فرسوده برق با سرعت بیشتری درحال انجام است و به همین جهت در این مدت قریب به ۱۲۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده و معیوب برکنار و شبکه‌های جدید با کابل خودنگهدار جایگزین آن‌ها در مناطق شهری و روستایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمداسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خلاصه عملکرد اینشرکت در شش ماهه اول سال را ارائه داد.
وی خاطر نشان کرد: باوجود شیوع گسترده کرونا در کشور و استان و با تلاش شبانه روزی همکاران جریان خدمات‌رسانی به مردم متوقف نشد و به همت کارکنان این شرکت در۶ ماهه اول سال جاری بالغ بر ۴۵۸ کیلومتر خطوط شبکه فشار متوسط (۲۰ کیلوولت) و شبکه فشار ضعیف برای مشترکین جدید و رفع ضعف برق تعدادی از مشترکین قبلی مناطق شهری و روستایی با توجه به رشد جمعیت و رشد مصرف برق احداث شد.
هنرمند گفت: از ابتدای سال بازسازی شبکه‌های فرسوده برق با سرعت بیشتری درحال انجام است و به همین جهت در این مدت قریب به ۱۲۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده و معیوب برکنار و شبکه‌های جدید با کابل خودنگهدار جایگزین آن‌ها در مناطق شهری و روستایی شد و ۴۸۴۸ اصله پایه‌های فشار ضعیف و متوسط بتونی (تیرهای برق) در استان نصب و ۶۲۲ پایه چوبی و فرسوده فشار ضعیف و متوسط برکنار شد.
وی افزود: در این مدت تعداد ۴۰۳ دستگاه ترانسفورماتور (زمینی و هوایی) با ظرفیت ۴۸۱۲۵ کیلوولت آمپر، نصب و افزایش قدرت داده شد.
مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: در شش ماهه اول سالجاری ۲۲۵۵۷ مشترک جدید به مجموعه مشترکین شرکت افزوده شدند.
هنرمند گفت: باتوجه اینکه تنها منبع درآمد شرکت توزیع برق گیلان جهت انجام تعمیرات و احداث شبکه‌های جدید، دریافت بهای برق مصرفی از مشترکین می‌باشد از این رو از مشترکین گرامی انتظار می‌رود تا با پرداخت صحیح و به موقع بهای برق مصرفی یاری رسان مجموعه شرکت توزیع برق استان گیلان در تامین برق پایدار و مطمئن باشند.
وی در خاتمه تاکید کرد: اپلیکیشن سامانه ارتباط مردمی (سام) برای ارتباط مستقیم مشترکین و شرکت توزیع برق طراحی و منتشر شده است و این اپلیکیشن بصورت آنلاین و بدون نیاز به تماس، مشکلات مردمی در حوزه برق را ثبت و پیگیری می‌کند و مشترکین می‌توانند با ثبت آدرس محل کار یا سکونت خود از دیگر خدمات آن مانند خاموشی‌های روز جاری و آینده باخبر شوند و این اپلیکیشن از طریق سایت شرکت توزیع برق گیلان به آدرس www. gilanpdc. ir قابل دانلود می‌باشد.
شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار مشترک در سراسر استان دارد.

Share