برنده واقعی جنگ ۸ ساله ایران بود | باید فرهنگ ناب دفاع مقدس باقی بماند

مصطفی پور با اشاره به اینکه تمام سیاسیون جهان معتقد هستند که برنده واقعی جنگ ۸ ساله ایران بود، گفت: کشور ما در این جنگ به تمام اهدافی که می خواست رسید.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست خبری هفته دفاع مقدس با حضور سرهنگ حسین مصطفی پور معاون هماهنگ کننده سپاه قدس استان گیلان برگزار شد.

مصطفی پور در ابتدای جلسه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: امسال چهلمین سال دفاع مقدس را با شعار ما قوی هستیم برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در ۴۰ سال پیش رژیم صدام بر ملت ایران یورش برد و جنگ ۸ ساله را بر مردم کشور ما تحمیل کرد.

مصطفی پور با اشاره به اینکه در این ۸ سال تمام ابرقدرت های شرق و غرب با صدام متحد شده بودند، گفت: این اتحاد در تاریخ جهان به غیر از جنگ ایران و عراق دیده نمی شود.

وی افزود: آنچه که در این جنگ به ما نیرو می داد تا مقابل ۴۰ کشور جهان ایستادگی کنیم توکل به خدا متعال و همراهی مردم کشورمان بود.

مصطفی پور با اشاره به اینکه تمام سیاسیون جهان معتقد هستند که برنده واقعی جنگ ۸ ساله ایران بود، گفت: کشور ما در این جنگ به تمام اهدافی که می خواست رسید اما در مقابل دشمن ما هر گونه هدفی را که ترسیم کرده بود به دست نیاورد تا آیندگان به نسل گذشته خود افتخار کنند.

وی افزود: امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید به گونه ای حرکت کنیم که آنچه که در این دوره اتفاق افتاده است را نگذاریم فراموش شود و اعتقاد داریم که اگر می‎خواهیم آینده سربلندی داشته باشیم، باید فرهنگ و آرمان دفاع مقدس را راهنمای خود قرار بدهیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه اولین حوزه های تحریم شده در حوزه نظامی بود اظهار داشت: این تحریم ها از اول انقلاب بوده است اما خدا را شکر در این حوزه بهترین عملکرد را داشتیم و این فقط با اتکا به خدا و فرهنگ دفاع مقدس به وجود آمد.

وی افزود: تحریم های اقتصادی از سال ۹۰ اتفاق افتاد و متاسفانه نمی توانیم مشکلات را حل کنیم. آیا به این دلیل نیست که از فرهنگ دفاع مقدس دور شده ایم؟! من نمی خواهم گناه را به گردن کسی بیندازم و دولتی و حزبی را متهم کنم. اگر می‎خواهیم این مشکل را حل کنیم باید سرلوحه کار ما پیروی از فرهنگ دفاع مقدس باشد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس برای گروه و جناح خاصی نبود، یادآور شد: در این ۸ سال همه کنار هم بودند و باید الان هم به همین گونه باشیم. تمام هدف این گرامیداشتها این است که فرهنگ ناب دفاع مقدس باقی بماند.

مصفطی پور تاکید کرد: اگر بزرگی های دفاع مقدس گفته نشود برای نسل آینده به صورت افسانه خواهد بود.

وی گفت: امسال یک هدفگذاری انجام شده و آن هم تجلیل از یک میلیون رزمنده در کل کشور است که سهم گیلان ۲۰ هزار رزمنده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه امسال سپاه قدس گیلان بالغ بر ۵۰۰ برنامه فرهنگی را برگزار می کند، گفت: از جمله برنامه های مهم دیدار تصویری با رهبر معظم انقلاب به صورت سراسری است و همچنین برپایی نمایشگاه فرهنگی و رزمی در دانشکده افسری امام خامنه ای زیباکنار دایر می شود که بازدید این نمایشگاه با عنوان نمایشگاه اقتدار به صورت مجازی خواهد بود و از صدا و سیما به مدت ۸ شب برنامه زنده از آن نمایشگاه اجرا می شود.

وی ادامه داد: ۱۳۸ مسکن مددجویان در این هفته افتتاح خواهد شد و همچنین ۸۸ مسکن در منطقه سیل زده گلستان که برعهده سپاه قدس گیلان بود به بهره برداری خواهد رسید.

مصطفی پور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای محرومیت زدایی گفت: بسته های البسه و لوازم تحریر در تمام شهرها توزیع می شود.

وی با بیان اینکه دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است، افزود: روایت گری رزمنده های دفاع مقدس به صورت مجازی پخش می شود و همچنین رونمایی از مستند شهید مدافع حرم شهید فرهاد خوش بر، تجلیل از ۸ هزار شهی دقهرمان از طریق رسانه و فضای مجازی، تجلیل از ۴۰ پیشکسوت های دفاع مقدس، غبار روبی از مزار شهدا، مسابقات ورزشی بسیجیان و نیز صعود بسیجیان به قله درفک و همایش سه سال های حسینی به صورت مجازی، برگزاری مسابقه های کتاب خوانی در فضای مجازی، ویزیت رایگان در مناطق محروم و اجرا طرح ثامن با محوریت ادامه راه دفاع مقدس به صورت مجازی از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس گیلان است.

Share