ساخت مدال‌های المپیک توکیو از تلفن‌های همراه شهروندان ژاپنی!

برای ساخت مدال‌های طلا المپیک توکیو، برگزارکنندگان از تلفن‌های همراه شهروندان ژاپنی که آنها را به این مرکز اهدا کرده بودند استفاده کردند. در ساخت مدال های طلا از ۶.۲ میلیون دستگاه تلفن همراه بهره گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از یورونیوز، یک سال مانده به آغاز بازی‌های المپیک ۲۰۲۰، مقامات ژاپن چهارشنبه به طور رسمی در توکیو پایتخت این کشور، از مدال‌های این بازی‌ها رونمایی کردند.

به گفته برگزارکنندگان این بازی‌ها، نزدیک به ۵۰۰۰ مدال از وسایل بازیافتی رایانه‌های قدیمی و تلفن‌های همراه ساخته شده‌اند.

برای ساخت مدال‌های طلا، برگزارکنندگان از تلفن‌های همراه شهروندان ژاپنی که آنها را به این مرکز اهدا کرده بودند استفاده کردند. در ساخت مدال های طلا از ۶.۲ میلیون دستگاه تلفن همراه بهره گرفته شده است.

۳۲ کیلوگرم وزن طلاها بازیافتی است که در مدال‌ها بکاررفته است. مدال‌های طلا برای بازی‌های المپیک و پارآلمپیک توکیو خواهند بود. سازمان دهندگان هم چنین موفق شدند از تلفن های همراه بازیافتی ۳.۵ تن نقره و ۲.۲ تن برنز برای ساخت دیگر مدال ها استخراج کنند.

کارشناسان ژاپنی می گویند مدال های این دوره کیفیت بسیار بالاتری از لحاظ فناوری و طراحی نسبت به بازی‌های المپیک برزیل دارند. بخشی از مدال های المپیک برزیل هم نیز توسط مواد بازیافتی ساخته شده بودند.

Share