شکایت نوبخت از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهور درباره درآمدهای نفتی

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت که رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به رئیس مجلس از نمایندگان امضا کننده نامه‌ای مربوط به درآمدهای نفتی شکایت کرده است تا این موضوع در هیأت نظارت بررسی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، محمد حسینی در حاشیه جلسه علنی گفت: ۹ نماینده مجلس نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتند که ناظر به گزارش دیوان محاسبات در تفریغ بودجه ۹۵ است که رئیس دیوان محاسبات آن را در ۴ بهمن سال ۹۶ قرائت کرد.

وی توضیح داد: طبق این گزارش مبالغ حاصل از فروش گاز باید به حساب خزانه و سهم فروش صادراتی گاز باید به حساب صندوق توسعه ملی واریز شود که این رقم‌ها به حساب خزانه برگشت داده نشدند. علی رغم اینکه یک سال از قرائت گزارش تفریغ بودجه می‌گذرد ولی هنوز این موضوع تعیین تکلیف نشده و ما از رئیس جمهور خواسته‌ایم به این وضعیت رسیدگی کند چون مسئولیت کار با رئیس سازمان برنامه و بودجه است.

نماینده تفرش ادامه داد: البته ادله آقای نوبخت آن است که عدم واریز ربطی به او ندارد و به مسئولان دستگاه‌های اجرایی بر می‌گردد. حال اینکه کارگروهی به دبیری رئیس سازمان برنامه و بودجه مسئولیت تسویه حساب بین نفت و دولت را عهده‌دار است. ما به خاطر عدم اعمال تسویه حساب آقای نوبخت را مسئول مستقیم می‌دانیم کما اینکه ایشان خود را مبرا می‌دانند.

حسینی افزود: آقای نوبخت نامه‌ای به رئیس جمهور با محتوای شکوائیه از نمایندگان نوشته، همچنین نامه‌ای به رئیس مجلس با عنوان شکایت از نمایندگان امضا کننده نوشته و خواستار بررسی این موضوع در هیأت نظارت شده است.

احمد امیر آبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس نیز گفت که هنوز نامه‌ای به هیأت رئیسه ارائه نشده است.

همچنین محمد جواد جمالی سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز گفت که این موضوع را از زبان صادقی شنیده است ولی هنوز رسماً نامه‌ای به هیأت نظارت داده نشده است.

چندی پیش ۹ نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور نسبت به عدم تعیین تکلیف ۱۶ هزار میلیارد تومان و یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون دلار از درآمدهای نفتی که باید از محل فروش نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز می‌شد، انتقاد کرده و خواستار بررسی این موضوع از سوی رئیس جمهور شدند. این نامه به امضای احمد سالک نماینده اصفهان، احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز، محمد دهقان نماینده طرقبه، محمود صادقی نماینده تهران، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، محمد حسینی نماینده تفرش، اسدالله عباسی نماینده رودسر، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز و علیرضا سلیمی نماینده محلات رسیده است.

سازمان برنامه و بودجه علیه علیرضابیگی اقدام قضایی خواهد کرد

در پی اظهارات احمد علیرضا بیگی مبنی بر «شکایت نوبخت از امضاکنندگان نامه به رئیس‌جمهور درباره پول‌های نفتی»، سازمان سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تکرار مطلب کذب و ادعای نادرست احمد علیرضابیگی نماینده مجلس نسبت به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مصاحبه با خبرگزاری فارس و نظر به اینکه ادعاهای نامبرده قبلا طی نامه شماره ۱۳۹۱/۲۰۰۰۰ مورخ ۱۶بهمن۱۳۹۷ توسط دیوان محاسبات کشور کذب بودن آن رسما اعلام شده است، امور حقوقی سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پیگیری قضایی نامبرده به جرم نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی اقدام خواهد کرد.

Share