به ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی و رب عمل نمی‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای گلایه آمیز به وزیر صنعت، معدن و تجارت از عدم توجه به ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی و رب برای تنظیم بازار گلایه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای گلایه آمیز به محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت از عدم توجه به ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی و رب آن گلایه کرد.

در این نامه اشاره شده است که این ممنوعیت موقت بوده و به منظور تنظیم بازار داخلی گرفته شده است، اما گزارش های گمرک نشان می دهد که به این ممنوعیت توجه نمیشود.

بنابراین گزارش کاهش ارزش پول ملی در ماه های اخیر باعث افزایش صادرات و حتی  قاچاق تولیدات مختلفی از کشورمان به کشورهای همسایه شده است.

متن و  تصویر این نامه به شرح زیر است.

نظر به محدودیت عرضه سیب زمینی در بازار داخلی و همچنین ضرورت تامین خوراک دام و طیور، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا با اعلام قبلی از تاریخ ۹۷/۷/۱۵ صادرات سیب زمینی و همچنین صادرات خوراک دام و طیور ممنوع اعلام گردد.

ضمنا لازم به ذکر است که متاسفانه علیرغم ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از تاریخ ۹۷/۶/۲۷ موضوع نامه شماره ۱۷۰۷۹۹ مورخ ۹۷/۶/۲۷ طبق گزارش‌های روزانه گمرک، گوجه‌فرنگی صادر می‌شود. در مورد صادرات رب گوجه فرنگی همانطور که طی نامه شماره ۱۱۸۶۷/۲۰ مورخ ۹۷/۲/۲۰ اعلام گردید بایستی با اتخاذ ممنوعیت در کوتاه مدت و بعد از آن با تمهیداتی به صورت درصدی از تولید با نگاه به تامین بازار داخل مجوز صادرات داده شود.

ً

Share