تصویب ۱۷ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی آستارا | آبرسانی و سد لاستیکی نیازمند اعتبار ملی است

فرماندار آستارا از تصویب ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۱۳۲ طرح نیمه تمام این شهرستان در سال جاری خبر داد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرماندار آستارا بر ضرورت بهره‌مندی دستگاه‌های اجرایی شهرستان از اعتبارات ملی برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی تاکید کرد.

یونس رنجکش در سومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان آستارا افزود: اعتبارات پیش‌بینی شده برای این شهرستان با توجه به محرومیت و جمعیتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازها باشد و باید تلاش شود تا مدیران و دستگاه‌های اجرایی از طریق وزارتخانه‌ها و سازمانهای مرکزی پیگیر اعتبارات ملی برای پیشبرد پروژه‌های شهرستان باشد.

نماینده عالی دولت در آستارا اضافه کرد: بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار به آستارا برای سال ۹۷ پیش بینی شده است که از محل استانی، نفت و گاز و جزء ۱۸ است.

وی گفت: با توجه به مشکلات این شهرستان در حوزه تامین زیرساخت‌ها به ویژه در بخش آب و برق و همچنین فرسودگی سیستم‌های انتقال انرژی و شبکه‌های آبرسانی در کنار سایر بخش‌ها همچون مشکل فاضلاب و اجرای پروژه‌های راهسازی نیازمند بهره‌مندی از اعتبارات ملی است.

رنجکش ادامه داد: طرح های آبرسانی و سد لاستیکی نیازمند اعتبار ملی است و با تکمیل آنها بخش عمده ای از مشکلات مربوط به آب کشاورزی و شرب شهرستان برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: آستارا شهرستانی با موقعیت خاص است که تنها در حوزه گردشگری سالانه پذیرای بیش از ۶ میلیون جمعیت شناور و گردشگر است اما زیرساختهای حوزه خدمات آب نمی تواند پاسخگوی نیاز شهروندان و جمعیت شناور آن باشد.

به گفته فرماندار آستارا، با توجه به ارائه خدمات این شهرستان در سطح ملی و جایگاه استراتژیک آن به عنوان پیشانی خاک جمهوری اسلامی نیازمند توجه بیشتر در سطح ملی برای پیشبرد اهداف توسعه هستیم.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در این سال‌ها توجه جدی به بخش خصوصی زیرساخت ها و خدمات در آستارا داشته است اما کمبودها و عقب‌ماندگی‌های شهرستان از گذشته نیازمند شتاب بیشتر دارد.

نماینده عالی دولت در آستارا یادآور شد: در سال گذشته ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش های مختلف استانی و ملی برای آستارا پیش‌بینی شده بود که ۳۰ درصد آن تخصیص پیدا کرد و بخش قابل توجهی از پروژه های آستارا نیازمند اعتبارات لازم برای تکمیل شدن هستند.

رنجکش گفت: اولویت امسال شهرستان آستارا با توجه به پیش بینی اعتبارات اختصاصی به پروژه ها دارای بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی ضمن تشکر از استاندار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان خواستار توجه بیشتر به این شهرستان مرزی از محل اعتبارات خاص و ملی دستگاه‌های اجرایی استان شد.

به گزارش دیارمیرزا، آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و‌ همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

Share