کار بدون کارگر هیچ مفهومی ندارد | زحمتکش ترین کارگران جامعه کارگران شهرداری هستند

امام جمعه آستارا با اشاره به اینکه یک کارگر باید طبق فرمایش قرآن دو ویژگی قدرت و امانتداری داشته باشد، گفت: زحمتکش ترین کارگران جامعه کارگران شهرداری هستند.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آئین تجلیل از کارگران شهرداری آستارا به مناسبت روز جهانی کارگر در سالن اجتماعات شهرداری این شهر با حضور مسئولین برگزار شد.

کار بدون کارگر هیچ مفهومی ندارد

در ابتدا رئیس شورای اسلامی شهر آستارا با اشاره به اینکه کارگران قشر زحمت کش جامعه هستند، گفت: کار بدون کارگر هیچ مفهومی ندارد.

سروش وظیفه همچنین ادامه داد: کارگران دو خصیصه قدرت و وجدان دارد که همیشه این دو مهم باعث ماندگاری آنها است.

وی با اشاره به اینکه در دین مقدس اسلام به تکریم کارگر بسیار سفارش شده است، افزود: پیامبر اکرم اسلام می فرماید «تا عرق کارگر خشک نشده دستمزدش را بدهید».

کارگران نقش عمده ای را در پویایی اقتصاد کشور عهده دار هستند

وظیفه با بیان اینکه در هیچ دینی به اندازه دین اسلام به مقام و منزلت کارگران تاکید نشده، اضافه کرد: در برخی از روایات و احادیث دین اسلام ارزش کار کارگران برابر با عبادت و اطاعت الهی آمده است.

وی کارگران را جهادگران اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: کارگران نقش عمده ای را در پویایی اقتصاد کشور عهده دار هستند.

در صدد ارتقای حقوق مزایا و تسهیلات کارگران شهرداری آستارا هستیم

رئیس شورای شهر آستارا مسوولان را مدافعان حقوق کارگران دانست و تصریح کرد: در صدد هستیم تا مزایا و تسهیلات کارگران شهرداری آستارا را در حد توان و برابر با منابع و امکانات موجود ارتقا بخشیم.

دولتمردان باید نگاه ویژه‌ای به کارگران داشته باشند

در ادامه امام جمعه آستارا در تجلیل مقام کارگر گفت: بنابر روایاتی که از پیامبر اعظم(ص) و امامان معصوم(ع) رسیده، بر همه لازم است در راه به دست آوردن «درآمد حلال» تلاش کنیم و از بیکاری و تنبلی و حرام خواری جدا بپرهیز نماییم

حجت الاسلام کاظم حافظ‌ نیا افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرماید: «طَلَبَ الحَلالِ فَریضَهٌ عَلی کُلِّ مُسلِمٍ وَ مُسِْلِمَهٍُ؛ به دنبال روزی حلال رفتن، بر هر مرد و زن مسلمان لازم است».

وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) گل سرسبد خلقت است و هیچ موجودی به عظمت پیامبر(ص) نخواهد رسید، تصریح کرد: همین انسان والا دست های کارگر را می بوسد و به آن ارزش می‌داد.

حافظ‌ نیا تأکید کرد: دولتمردان باید نگاه ویژه‌ای به کارگران داشته باشند و این مهم باید در عمل اتفاق بیافتند.

زحمتکش ترین کارگران جامعه کارگران شهرداری هستند

امام جمعه آستارا با اشاره به اینکه یک کارگر باید طبق فرمایش قرآن دو ویژگی قدرت و امانتداری داشته باشد، گفت: زحمتکش ترین کارگران جامعه کارگران شهرداری هستند.

حافظ نیا در پایان گفت: نگاه تحقیرآمیز به کارگر نگاهی دور از انصاف بوده و این نگاه باید تغییر کند.

شایان ذکر است در این مراسم سایر اعضای شورای شهر آستارا با تبریک روز کارگر، مقام و ارزش کارگران را ستودند.

گفتی است در این مراسم ۲۵۰ کارگر بخش های مختلف خدماتی، فضای سبز و چندین بخش دیگر شهرداری آستارا مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش دیارمیرزا، شهر آستارا با یک هزار هکتار وسعت دارای ۵۱ هزار و ۵۷۹ نفر جمعیت است.

Share