کنترل فضای مجازی برای پیشگیری از وقوع جرم انتخاباتی در گیلان/برنامه نیروی انتظامی برای جلوگیری از خرید و فروش آرا /حرکت سایت‌های بدون مجوز به طرف بی‌قانونی و برخورد قضایی با آنها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: کنترل فضای مجازی در جلوگیری از چالش روانی و پیشگیری از وقوع جرم انتخاباتی در گیلان موثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ،جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: کنترل فضای مجازی در جلوگیری از چالش روانی و پیشگیری از وقوع جرم انتخاباتی در گیلان موثر است.

kazemiG_7855سردار مهدی کاظمی‌پور ظهر امروز در جلسه شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان اظهار کرد: گام‌های خوبی در پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی در استان برداشته شده است.

وی به دو ماموریت سپاه طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری در انتخابات اشاره کرد و افزود: حضور حداکثری مردم در انتخابات از ماموریت‌های سپاه قدس گیلان است و با وجود دو هزار پایگاه مقاومت در سطح استان گام‌های موثری در راستای مشارکت حداکثری بدون دخالت در انتخابات برداشته شده است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان، نقش مردم در انتخابات را مهم خواند و بیان کرد: همکاری لازم با دستگاه‌های فرهنگی به منظور حضور حداکثری مردم در انتخابات در حال انجام است.

کاظمی‌پور حفظ و امنیت انتخابات را دومین ماموریت سپاه دانست و تصریح کرد: تفاهمنامه همکاری بین فرمانده انتظامی استان و فرمانده سپاه قدس گیلان مبنی بر تامین امنیت صندوق‌های رای در صورت درخواست تقاضا منعقد شده است.

وی خواستار توجیه اداره‌های شهرستانی در استفاده نکردن از امکانات دولتی غیر از ساعت‌های اداری شد و گفت: حفظ وحدت بین اقوام و گروه‌های مختلف در شهرستان‌ها حائز اهمیت است.

این مسئول با تاکید بر کنترل فضای مجازی، خاطرنشان کرد: کنترل فضای مجازی در جلوگیری از ایجاد چالش روانی در جامعه تاثیرگذار است و می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از وقوع جرم داشته باشند.

*رعایت نکردن حقوق نامزدهای انتخاباتی جرم است

yariG_7862مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور به برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه جاری اشاره کرد و گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیش از ۳۰ انتخابات در کشور برگزار شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری، ایران را آزادترین کشور در رجوع به آرای مردم عنوان کرد و افزود: دلیل موضوع مذکور ماهیت انقلاب اسلامی برپایه رای مردم است.

وی پیشگیری از وقوع جرم در انتخابات را مهم خواند و تصریح کرد: بهترین رهنمودها را از مقام معظم رهبری در برگزاری انتخابات داریم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر رعایت حقوق رقبا توسط نامزدهای انتخاباتی، بیان کرد: اهانت و تحقیر رقبا جرم انتخاباتی است ضمن اینکه نامزدها نباید پیروان خود را به قانون‌شکنی دعوت کنند.

یاری نظارت بر ستادهای انتخاباتی نامزدها را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: نقص و کمبودی در قانون نداریم.

وی با اشاره به اینکه جرایم ستادی در این دوره از انتخابات بیشتر از دوره‌های گذشته شده است، اظهار کرد: نامزدها باید بین مردم اعتمادسازی کنند.

برنامه نیروی انتظامی برای جلوگیری از خرید و فروش آرا /حرکت سایت‌های بدون مجوز به طرف بی‌قانونی و برخورد قضایی با آنها

مهرداد مهرگان عصر امروز در جلسه شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی دادگستری گیلان اظهار کرد: اسفند ماه امسال یکی از رویدادهای بسیار مهم برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم.

mehrgan848وی ایجاد نظم و امنیت قبل، ‌حین و پس از انتخابات را از مأموریت‌های ناجا عنوان کرد و افزود: برخورد با جرایم انتخاباتی از دیگر ماموریت‌های نیروی انتظامی محسوب می‌شود.

رئیس کارگروه رصد فضای مجازی گیلان با بیان اینکه امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت در انتخابات چهار کلیدواژه رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد انتخابات است، تصریح کرد: نقش دستگاه‌ها در تحقق مؤلفه‌های مذکور بی‌بدیل و تأثیرگذار است.

مهرگان متذکر شد: اخبار و اطلاعاتی که از دشمن به مجموعه انتظامی می‌رسد نشان می‌دهد دشمن درصدد ایجاد تهییج مردم و امنیتی کردن فرآیند برگزاری انتخابات است.

وی با تأکید براینکه انتخابات باید در بستر اجتماعی برگزار شود، بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند با ایجاد ناامنی انتخابات را به طرف تنش هدایت کند.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان به سلامت انتخابات اشاره کرد و گفت: دشمن از اکنون هجمه به طرف تشکیک در انتخابات را آغاز کرده و تلاش می‌کند میزان مشارکت مردم در حد بسیار گسترده‌ای کاهش پیدا کند.

مهرگان خواستار اقدام‌های پیشگیرانه در مقابله با ترفندهای دشمن شد و اظهار کرد: احراز صلاحیت‌ها اعلام شده و فرصت کافی برای ارائه مدارک رد صلاحیت‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه فرآیند اعتراض‌ها باید از طریق مجاری قانونی انجام شود، خاطرنشان کرد: جلوگیری از تسریع اعتراض‌های فردی به طرف اعتراض‌های جمعی حائز اهمیت است.

رئیس کارگروه رصد فضای مجازی گیلان به فرصت در زمان تبلیغات انتخاباتی اشاره کرد و یادآور شد: برنامه‌ریزی دشمن در راستای درگیری نامزدها است.

مهرگان با اشاره به اینکه امر مذکور در فضای مجازی رقم خورده است، بیان کرد: با سایت‌هایی که به درگیری بین نامزدهای انتخاباتی دامن می‌زنند با هماهنگی مقام قضایی برخورد می‌شود.

وی درگیری بین ستادهای انتخاباتی، بد اخلاقی و تهییج هواداران ستادها را از برنامه‌های دشمن عنوان کرد و افزود: دامن زدن به مطالبات عمومی و تحریک احساس مردم از دیگر برنامه‌های دشمن است.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان متذکر شد: دادن وعده‌های بدون پشتوانه به مردم مبنی بر تبدیل بخش به شهر و شهر به شهرستان مطالبات پس از انتخابات را شکل می‌دهد و از اکنون باید دقت لازم در این زمینه انجام شود.

مهرگان دقت در برگزاری روز انتخابات را از موضوع‌های مهم برشمرد و تصریح کرد: جلوگیری از خرید و فروش آرا از جمله برنامه‌های نیروی انتظامی در انتخابات است.

وی با بیان اینکه در انتخابات دوره گذشته مجلس شورای اسلامی در بعضی از شهرها شاهد مشارکت ۱۰۵ تا ۱۱۰ درصدی بودیم، خاطرنشان کرد: موضوع مذکور با جابه‌جایی مردم به‌ویژه از استان‌های همجوار انجام شده است.

رئیس کارگروه رصد فضای مجازی گیلان به حرکت سایت‌های بدون مجوز به طرف بی‌قانونی اشاره کرد و گفت: در دوره کنونی استفاده فراگیر از فضای مجازی اتفاق افتاده و برخورد قضایی با متخلفان مد نظر است.

tel final1

Share