عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی، نامزد سابق پسرش بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی در فضای مجازی که نامزد سابق پسرش بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی در فضای مجازی که نامزد سابق پسرش بود، شناسایی و دستگیر شد.۵ea49dea05af8341f1bab3aa0fc1528587ae1052

 سرهنگ «محمدخانی» رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی فردی مبنی بر منتسب نمودن اعمال خلاف واقع علیه وی در شبکه اجتماعی غیرمجاز ، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.
رئیس پلیس فتای استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا عامل هتک حیثیت شاکیه را در شبکه اجتماعی غیر مجاز که خانمی ۲۴ ساله و نامزد سابق پسرش بود، شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضایی وی را در رشت دستگیر نمایند.
سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده از متهم، وی به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار انتقام گرفتن از پسر شاکیه عنوان کرد که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شد.
رئیس پلیس فتای استان گیلان تصریح کرد: طبق ماده۱۸ فصل پنجم قانون جرایم رایانه ای ـ هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.
سرهنگ محمدخانی در پایان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا بخش تماس با ما گزارش نمایید.

Share