مسافران نوروزی در ترافیک سنگین منجیل گرفتار نمی شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نوبخت در حاشیه این بازدید گفت :تا پایان سال‌جاری بخشی از ۱۱ کیلومتر آزاد راه رشت‌ ـ‌ قزوین حدفاصل ابتدای منجیل تا تونل منجیل زیر بار ترافیک می‌رود

ognsmd02به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار گیلان عصر امروز از عملیات اجرایی ۱۱کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت قزوین بازدید کردند.
نوبخت در حاشیه این بازدید گفت :تا پایان سال‌جاری بخشی از ۱۱ کیلومتر آزاد راه رشت‌ ـ‌ قزوین حدفاصل ابتدای منجیل تا تونل منجیل زیر بار ترافیک می‌رود .
سخنگوی دولت گفت :با بهره برداری از این قسمت آزاد راه امیداوریم مسافران نوروزی در ترافیک سنگین منجیل قرار نگیرند و مردم شهر منجیل هم دچار مشکلات این ترافیک نشوند.
وی با اشاره به ساخت ۵تونل برای تکمیل آزاد راه گفت :انشاءالله تا پایان سال ۹۴ نیز ادامه باقیمانده آزاد راه از منجیل تا رودبار به بهره برداری میرسد.
معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور افزود :همچنین با مشخص شدن پیمانکار حدود ۸کیلومتر باقیمانده آزاد راه هم تا پایان سال۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.
گفتنی است آزادراه رشت-قزوین اولین آزادراهی است که از کوه‌های البرز می‌گذرد و باهدف تقویت محور تهران-رشت-انزلی-آستارا که جزیی از مسیر کریدور شمال-جنوب بوده و یکی از مهمترین محورهای ارتباطی کشور محسوب می‌شود ساخته شده است .
طول کل آزاد راه رشت قزوین ۱۳۸ کیلومتر بوده و از شهر قزوین آغاز و به منطقه امامزاده هاشم در حدود ۳۰ کیلومتری شهر رشت ختم می گردد؛اسفند سال ۸۸ با ۴۰۰میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید.
در حال حاضر ۱۲۷ کیلومتر از طول این آزاد راه نیمه کاره اما فعال در حال بهره برداری می باشد
کاهش طول مسیر، کاهش زمان سفربه مدت ۴۵ دقیقه از تهران به رشت ، کاهش تصادفات جاده ای و صرفه جویی قابل توجه در مصرف سوخت از مهم ترین ویژگی های این محور می باشد

Share