عضو کمیسیون آموزش: وزیرعلوم استیضاح شود،اسامی بورسیه های غیرقانونی را اعلام می کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزیر علوم استیضاح شود اسامی بورسیه های غیر قانونی که برخی در داخل مجلس در این موضوع دست داشته اند را اعلام می کنیم. «حجت الله درویش پور» درباره استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آغاز استیضاح وزیر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزیر علوم استیضاح شود اسامی بورسیه های غیر قانونی که برخی در داخل مجلس در این موضوع دست داشته اند را اعلام می کنیم.

estizah-42«حجت الله درویش پور» درباره استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آغاز استیضاح وزیر علوم به اصرار نمایندگان بر این سوال خود که چرا دانشجویان ستاره دار به تحصیل بازگشته اند، باز می گردد.

او با بیان اینکه مسوولین وزارت علوم در کمیسیون آموزش مجلس حضور یافتند و درباره دلایل بازگشت دانشجویان ستاره دار به تحصیل توضیحاتی ارایه و نمایندگان را قانع کرده اند، گفت: بعد از اینکه دیدند در این زمینه نمی شود سنگ اندازی کرد، به سراغ بهانه عزل و نصب ها رفتند و در موضوع بورسیه ها متمرکز شدند که البته درباره عزل و نصب ها نیز پس از توصیحات وزیر علوم قانع شدند.

نماینده مردم ایذه و باغ ملک گفت: اما پس از اینکه وزارت علوم بورسیه ها را غیرقانونی اعلام کرد، برخی از دوستان در مجلس برافروخته شدند و گفتند که وزارت علوم نباید در این زمینه که چرا در گذشته این افراد با ضابطه یا رابطه بورسیه شده اند یا خیر ورود پیدا می کرد، زیرا این موضوع در گذشته اتفاق افتاده و به اتمام رسیده است.

او ادامه داد: در اسامی بورسیه های غیرقانونی، نام برخی نمایندگان نیز وجود دارد و همین موضوع باعث فشار و استیضاح علیه وزیر علوم شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: البته با صحبت ها و جلساتی که رییس مجلس با وزیر علوم و برخی نمایندگان استیضاح کننده داشت، قرار شد به وزیر علوم یک ماه فرصت داده شود تا تعاملاتی صورت گیرد و باید وزارتخانه روشن کند که به دنبال چه هدفی در زمینه بورسیه ها است.

او گفت: عده ای هنوز بر استیضاح اصرار دارند، اما در یک ماه آینده باید دید که چه اتفاقی برای استیضاح وزیر علوم رخ خواهد داد.

درویش پور گفت: اگر قرار باشد هر موضوعی که به ضرر وزیر علوم است، مطرح شود، باید تمامی موضوعاتی هم که به نفع وی می باشد عنوان شود تا نمایندگان تصمیم نهایی را بگیرند؛ شاید در زمان استیضاح دیدگاه های برخی اصرارکنندگان بر استیضاح وزیر ، عوض شود.

او به نمایندگان استیضاح کننده توصیه کرد که استیضاح وزیر علوم را پیگیری نکنند تا این موضوع ختم به خیر شود.
/ایرنا

Share