دکتر رضوی:انتشار اسامی پزشکان زیرمیزی بگیر، غیر اخلاقی بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدیرکل نظارت بر درمان و اعتبار بخشی وزارت بهداشت ضمن غیراخلاقی خواندن انتشار اسامی پزشکان به عنوان پزشکان زیرمیزی‌ بگیر، تاکید کرد که اسامی این پزشکان در حالی منتشر شده که تخلف مطرح شده تاییدیه نهایی نداشته و هفت مورد از این شکایت‌ها نیز وارد نبوده است. دکتر سید سجاد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدیرکل نظارت بر درمان و اعتبار بخشی وزارت بهداشت ضمن غیراخلاقی خواندن انتشار اسامی پزشکان به عنوان پزشکان زیرمیزی‌ بگیر، تاکید کرد که اسامی این پزشکان در حالی منتشر شده که تخلف مطرح شده تاییدیه نهایی نداشته و هفت مورد از این شکایت‌ها نیز وارد نبوده است.635208233801670250

دکتر سید سجاد رضوی در واکنش به انتشار اسامی ۱۴ پزشک به عنوان پزشکان زیرمیزی بگیر در برخی رسانه ها و سایت ها، گفت: در زمینه برخورد با تخلفات پزشکی و رسیدگی به شکایات پزشکی همواره روند مشخصی وجود داشته؛ به طوری که پس از بررسی موضوع در دانشگاه ها، موارد مربوطه جهت بررسی بیشتر به تعزیرات و نظام پزشکی معرفی می شوند و در این مرحله در صورت تایید تخلف، طبق قانون برخورد لازم صورت می گیرد.

وی افزود: این ۱۴ اسم نیز نمونه ای از لیست های ارسالی بوده به این معنی که انجام این چنین بررسی هایی برای اولین بار نبوده و بی تردید برای آخرین بار هم نخواهد بود.

رضوی ضمن انتقاد از انتشار اسامی این پزشکان، تاکید کرد: اسامی این ۱۴ پزشک در حالی منتشر شده که تخلف آنها تایید نشده بلکه شکایت از آنها بر اساس شکایت های تلفنی، حضوری یا بررسی های دانشگاهی بوده است.

وی در این باره افزود: از طرف دیگر بر اساس آخرین گزارش سازمان نظام پزشکی، شکایت هفت مورد از آنها اصلا وارد نبوده است؛ به طوری که پزشک نام برده یا در ایران نبوده یا در رشته مطرح شده، فعال نیست. حدود هفت مورد دیگر را سازمان نظام پزشکی بررسی کرده و جهت اقدامات بعدی به دادسرای مربوطه ارجاع داده است. بنابراین اعلام این اسامی به هیچ عنوان اخلاقی نیست؛ چرا که اصلا تایید نشده اند.

رضوی ادامه داد: از طرف دیگر در صورت تایید نظام پزشکی یا تعزیرات، اجازه انتشار اسامی افراد (متخلفان) تنها با قاضی است و نمی توان نام کسی را با عناوینی تحت عنوان دانه درشت ها، زیرمیزی بگیران و … در رسانه ها منتشر کند.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و مجلس مصمم هستند که با حرکت به سمت تعرفه های واقعی، زمینه تعرفه غیرمتعارف را از بین ببرند. به هیچ وجه با تعرفه غیرمتعارف موافق نیستیم و با تخلفات احتمالی نیز بر اساس قانون برخوردهای لازم صورت می گیرد./ایسنا

Share