واکنش‌ مشهدی‌ها‌ به‌ احتمال‌ شهردار شدن‌ احمدی‌نژاد

به گزارش دیارمیرزا : جلال فیاضی  اظهار کرد: محمود احمدی نژاد شهردار مشهد نمی شود و نام او تنها به عنوان یک پیشنهاد مطرح شده بود. وی ادامه داد: انتخاب رئیس جمهور سابق برای سمت شهردار مشهد در نهایت نیز توسط دبیر منتخبان شورای اسلامی شهر مشهد تکذیب و بر همگان روشن شد که این خبر […]

به گزارش دیارمیرزا : جلال فیاضی  اظهار کرد: محمود احمدی نژاد شهردار مشهد نمی شود و نام او تنها به عنوان یک پیشنهاد مطرح شده بود.

وی ادامه داد: انتخاب رئیس جمهور سابق برای سمت شهردار مشهد در نهایت نیز توسط دبیر منتخبان شورای اسلامی شهر مشهد تکذیب و بر همگان روشن شد که این خبر تنها در حد گمانه زنی بوده و هیچ صحتی ندارد.

واکنش نسبت به انتخاب احمدی نژاد

وی با اشاره به اصل موضوع انتخاب احمدی نژاد به عنوان شهردار مشهد، گفت: هاشم بنی هاشمی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای مشترک میان نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر انتخاب احمدی نژاد به عنوان شهردار مشهد را مطرح کرد که این مسئله با واکنش هایی مواجه و منتفی شد.

فیاضی افزود: هدف این نماینده از پیشنهاد محمود احمدی نژاد بهره گیری از شخصیت های ملی برای جذب اعتبارات لازم و متناسب با پایتخت معنوی بوده و هیچ دلیل و فلسفه خاصی نداشته است.

وی بیان کرد: نام هایی همچون رستم قاسمی، محمد جواد محمدی زاده، مرتضی بختیاری، علی اصغر عنابستانی، مرتضی تمدن، کاظمی، مهدی برادران و ابراهیم رئیسیون نیز به عنوان گزینه های شهردار آینده مشهد اعلام شده اند که این اسامی نیز در حد حدس و گمان عنوان شده است.

در مورد انتخاب سعید جلیلی اظهار نظر نمی کنم

عضو منتخب شورای شهر مشهد با اشاره به عنوان نام سعید جلیلی برای تکیه بر کرسی مدیریت شهری عنوان کرد: در مورد این خبرهیچ اظهار نظر خاصی نمی کنم.

فیاضی سپس با تاکید بر اینکه در خصوص شاخصه ها و معیارهای شهردار آینده مشهد بحث های لازم صورت پذیرفته، بیان کرد: کارگروه شورای شهر مشهد در حال بررسی گزینه های مختلف است و صحبت هایی که تاکنون نیز در خصوص شهردار آینده مشهد شده گمانه زنی است و صحت ندارد.

وی تصریح کرد: تاکنون نام هیچ فردی به عنوان شهردار پایتخت معنوی اعلام نشده و آنچه تاکنون از گوشه و کنار شنیده شده بر واقعیت منطبق نیست و یک حدس و گمان ساده بوده است.

پیش بینی ۲۵ شاخصه برای شهردار آینده پایتخت معنوی

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ شاخصه برای شهردار آینده پیش بینی شده که مهمترین این شاخصه ها شامل دارا بودن توان مدیریت راهبردی، تعهد و پاک دستی، انضباط مالی، معتقد بودن بر خرد جمعی، شناخت لازم از مشهد، ولایت مداری، تقوا، سلامت، ساده زیستی و داشتن رویکرد فرهنگی نسبت به مسائل شهری است.

عضو منتخب شورای شهر مشهد یادآور شد: شهر همچون موجودی زنده است بنابراین فردی که به عنوان شهردار مشهد انتخاب می شود باید شناخت مناسب و لازمی را از دستاوردهای مدیریت شهری داشته باشد و تفکر مدیریت راهبردی را به عنوان اصلی اساسی مدنظر قرار دهد.

فیاضی با بیان این مطلب که کلید دار مدیریت شهر هنوز نامشخص است، تاکید کرد: با توجه به شاخصه هایی که مطرح شده هنوز هیچ فردی به صورت جدی گزینه نهایی برای نشستن بر کرسی مدیریت شهری نیست و در حال حاضر با بررسی افراد متخصص و متعهد به زودی مطابق اولویت بندی ها بر روی گزینه مناسب به جمع بندی خواهیم رسید.

انتخاب شهردار متخصص برای دومین کلانشهر مذهبی جهان

وی تصریح کرد: منتخبان شورای چهارم شهر مشهد با جدیت و اهتمام ویژه در حال بررسی ۲۵ گزینه برای انتخاب شهردار مشهد هستند و روند بررسی ها تا انتخاب گزینه نهایی ادامه خواهد داشت.

عضو منتخب شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه شهرداری مشهد بودجه‌ای بالغ بر۹ هزار و پانصد میلیارد تومان در اختیار دارد بنابراین باید فردی متعهد و کارکشته را برای این سمت انتخاب کرد، افزود: هدف از انتخاب فردی متخصص و آگاه برای کرسی مدیریت شهری به این دلیل است که پایتخت معنوی دومین کلانشهر مذهبی جهان است بنابراین باید فردی برگزیده شود که از شایستگی لازم برخوردار باشد.

وی یادآور شد: بی تردید پایتخت معنوی جایگاه و محلی برای آزمون و خطا نیست و  نباید با انتخاب مدیری ناکارآمد این شهر را از ریل پیشرفت و توسعه کنار گذاشت.

دغدغه فرهنگی شهردار

فیاضی معتقد است، مشهد شهری است که قرار است پایتخت فرهنگی جهان اسلام شود بنابراین این شهر شهرداری می خواهد که دغدغه فرهنگی و برقراری عدالت فردی و اجتماعی داشته باشدو در مسیر توسعه و معنویت این شهر گام بردارد.

عضو منتخب شورای شهر مشهد روحیه پاسخگویی را نیز از مهمترین خصیصه های شهردار آینده مشهد دانست و گفت: فردی که به عنوان شهردار مشهد انتخاب می‌شود باید ضمن داشتن سوابق کلان اجرایی و تجارب کافی شاخصه پاسخگویی را نیز دارا باشد چرا که پاسخگو بودن اصلی محوری و بنیادین برای یک مدیرشهری است.

گفتنی است، چند روز پیش خبری مبنی بر انتخاب محمود احمدی نژاد و رایزنی با او برای در دست گرفتن مدیریت شهری مشهد انتشار یافت که در نهایت این خبر از سوی دبیر منتخبان شورای اسلامی شهر مشهد تکذیب شد.

Share