گلایه قالیباف از حدادعادل مبنی بر علنی کردن نشست ائتلاف ۱+۲

یک عضو فراکسیون رهروان ولایت با اعلام گلایه قالیباف از حدادعادل مبنی بر علنی کردن نشست ائتلاف ۱+۲ گفت: هیچیک از اعضای ائتلاف ۱+۲ به نفع دیگری کنار نخواهند کشید.

به گزارش پارسینه، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب که ائتلاف ۲+۱ شکست خواهد خورد گفت : ائتلاف به این معناست که افراد حاضر در آن جمع ائتلاف با یکدیگر را قبول کنند و حاضر شوند به نفع یک نفر کنار بکشند اما نمی توان از نشست حداد عادل ، قالیباف و ولایتی چنین هدفی را استنباط کرد زیرا هر کدام از این آقایان خودشان مدعی کاندیداتوری هستند .

وی افزود : قالیباف شش سال است که با استفاده از ظرفیت های شهرداری تبلیغات انتخاباتی انجام می دهد لذا ایشان هیچگاه رضایت نمی دهند به نفع دو نفر دیگر از کاندیداتوری کنار بکشد.
یا آقای حداد عادل پشتوانه ای تشکیلاتی در پشت سر خود دارد که انتظار دارند ایشان رئیس جمهور آینده شود و حتی در این زمینه تلاش هایی هم انجام می دهند. از سوی دیگر آقای ولایتی یک شحصیت اصولگرای معقول است که حتی بخشی از اصلاح طلبان هم حامی ایشان هستند از این رو اینها هیچ کدام به نفع دیگری کنار نخواهند رفت .
نقوی حسینی تصریح کرد : اگر ائتلاف به این معنا باشد که ما هیچ کدام در حد رئیس جمهور نیستیم لذا با هم ائتلاف می کنیم تا یکی از ما بتواند در قامت رئیس جمهور ظاهر شود این ائتلاف معنا پیدا خواهد کرد که دو نفر دیگر کنار بکشند در حالی که چنین موضوعی بعید است اتفاق بیافتد بنابراین بنده این ائتلاف را از پیش شکست خورده می دانم .
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: آقای قالیباف در خصوص این ائتلاف اظهار نظر کرده که به هیچ وجه قرار نبوده این نشست علنی شود ، ایشان حتی گلایه کرده است که چرا آقای حداد عادل این موضوع را مطرح کرده در حالی که قرار نبوده نشست ما علنی شود .
این نماینده مجلس اضافه کرد : اگر ما تلاش کنیم کلیت اصولگرایی به یک وحدت برسد آن تلاش معنا دارد اما این که سه کاندیدا با یکدیگر بنشینند و ائتلاف کنند معنایی ندارد .
نقوی حسینی در مورد حمایت جبهه پایداری از این ائتلاف تاکید کرد: جبهه پایداری از ائتلاف ۱+۲ حمایت نخواهند کرد زیرا این جبهه دو بخش است ، پایداری تهران یک دیدگاه دارد و نظر اینها به حداد عادل مثبت است اما پایداری قم نظر دیگری دارد و معتقد است باید کاندیدایی غیر از اینها وارد انتخابات شود لذا بنده فکر می کنم جبهه پایداری برای حفظ وحدت میان خودشان نمی تواند به این ائتلاف نزدیک شود البته آقای مصباح یزدی هم در خصوص این ائتلاف موضوع گیری صریحی داشتند که گویای عدم حمایت این جبهه از ائتلاف ۱+۲ است .
گفتنی است پارسینه پیش از این، از تشکیل کمیته سه نفره ای با عنوان ” ائتلاف ۲+۱″ متشکل از “غلامعلی حدادعادل، علی اکبر ولایتی و محمد باقر قالیباف” خبرداده بود که تعهد کرده اند با هم در عرصه انتخابات متحد باشند براساس ساز و کار “نظرسنجی” یکی از این سه نفر به عنوان نامزد نهایی برگزیده شود و دونفر دیگر به عنوان حامی و تشکیل دهنده هسته اولیه دولت احتمالی عمل کنند.
Share