بورس سکه گلدن ارت ( خانی )

اگر به دنبال خرید سکه طلا هستید، و نمی دانید سکه طلا چیست و انواع آن کدام است حتما ای مقاله را تا انتها مطالعه کنید. بورس سکه گلدن ارت با بیش از دو دهه سابقه درخشان در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز می باشد.

اگر به دنبال خرید سکه طلا هستید، و نمی دانید سکه طلا چیست و انواع آن کدام است حتما ای مقاله را تا انتها مطالعه کنید. بورس سکه گلدن ارت با بیش از دو دهه سابقه درخشان در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز می باشد.

ویژه: بورس سکه بهار آزادی گلدن ارت با پیش از دو دهه سابقه درخشان در این صنعت پر رونق و زیبا در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز می باشد.

آدرس: کرج آزادگان برج میلاد طبقه همکف بورس طلا پلاک ۲

شماره تماس ها: ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۳ و ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۴

آدرس وب سایت: https://www.goldenart1.com/

سکه طلا چیست

در واقع سکه طلا یا همان به اصصطلاح قدیمی سکه زَر، سکه ‌ای است که از فلز طلا ساخته شده باشد. جالب است بدانید که اغلب سکه هلس ضرب شده تا به الان دارای ۹۰ تا ۹۲٪ طلای ۲۲ عیار خالص هستند.

از آنجا که سکه طلا در گذشته پشتوانه مالی بسیار از کشور ها بوده و در برخی از کشورها هنوز هم هست در نتیجه ضرب ان باید بصورت کاملا قانونی انجام شود.

در تاریخ ایران سکه طلا برای اولین بار در دوران هخامنشیان و حکومت داریوش اول ضرب شده. در آن زمان با ارزش ‌ترین سکه طلا، دریک نامگذاری شده بود که وزن آن ۸.۴۱ گرم بوده است.

پس از ورود ماشین ضرب سکه و مشخص شدن وزن و اندازه استاندارد، نخستین سکه‌ های طلا با عیار ۹۰۰ در ۱۰۰۰ در سال ۱۲۹۳ ضرب و و بصورت رسمی وارد چرخه مالی ایران شدند.

ضرب سکه‌های طلا با وزن و اندازه امروزی اولین بار در سال ۱۳۱۰ آغاز گردید، در سال ۱۳۵۷ نیز بعد از انقلاب اسلامی، سکه بهار آزادی با همان وزن و عیار و اندازه ولی با طرحی متفاوت جایگزین سکه های قبلی شد و تا به امروز با همین نام و ابعاد قبلی در بازار داد و ستد می ‌شود.

پیشنهاد ویژه: اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار طلا هستید، حتما سری به بورس شمش گلدن ارت نیز بزنید.

سکه بهار آزادی

سکه بهارآزادی، سکه طلا و مسکوک طلای قانونی در جمهوری اسلامی ایران است. از سال ۱۳۵۸ خورشیدی، به مناسبت و یاد بود پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران، انواع سکه های بهار آزادی در قطع های مختلف ضرب شده است.

عیار طلای این سکه ها اعم از طرح قدیم و طرح جدید ۹۰۰ در ۱۰۰۰ است.

معمولا در هر سال ضرابخانه بانک مرکزی ایران، سکه ها را ضرب کرده و از طریق بانک های عامل یا صرافی های مجاز به بازار عرضه می کند این سکه ها به صورت خرد یا عمده و به قیمت روز خرید و فروش می شوند.

انواع سکه های بهار ازادی

از نظر طراحی سکه ها در دو نوع طرح قدیم ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۰ و طرح جدید امامی ۱۳۷۰ تا کنون موجود در بازار هستند.

از طرفی سکه ها از نظر وزن و ارزش در انواع ربع ، نیم ، تمام دونیم و پنج بهار آزادی در بازار موجود می باشند.

سکه پنج بهار تنها در سال ۱۳۵۸ به مناسبت اولین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضرب گردید و تا کنون دیگر ضرب نشده است‌.

سکه دونیم بهار ازادی در سال ۱۳۵۸ و ۱۳۷۸ و ۱۳۸۷ ضرب گردیده است که مورد سوم از نظر تعداد کمیاب است.

از سال ۱۳۸۹ قطعه جدیدی از سکه بهار ازادی با عنوان سکه گرمی به بازار عرضه شده که وزن ان نصف سکه ربع بهار ازادی است

هر کدام از انواع سکه ها در دو طرف خود دارای اشکال رسمی مختلفی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

پیشنهاد ویژ: بررسی خدمات بورس سکه گلدن آرت

از کجا سکه بهار آزادی بخریم؟

همانطور که گفته شد، خرید سکه طلا باید از مراکز معتبر صورت بگیرد. ما معتبرترین بورس سک طلا در تهران و کرج را به شما معرفی می کنیم.

بورس سکه گلدن ارت با پیش از دو دهه سابقه درخشان در این صنعت پر رونق و زیبا در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز می باشد.آدرس: کرج آزادگان برج میلاد طبقه همکف بورس طلا پلاک ۲

شماره تماس ها: ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۳ و ۰۲۶۳۲۵۷۰۰۱۴

آدرس وب سایت: www.GoldenArt1.com

پیج رسمی بورس سکه گلدن ارت:

https://instagram.com/goldenartkaraj

Share