رئیس پلیس آگاهی استان گیلان اعلام کرد

شناسایی و دستگیری سارقین حرفه‌ای و سابقه دار غیر بومی منازل شرق گیلان

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان از دستگیری سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار غیربومی منازل در شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرهنگ «علیرضا حدادی» با بیان اینکه اصلی‌ترین مؤلفه‌ای که امنیت اجتماعی جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، سرقت عنوان کرد و اظهار داشت: پیشگیری از وقوع سرقت، برخورد قاطع با سارقان و تشدید اقدامات پیشگیرانه، مهمترین اولویت مجموعه انتظامی است.

وی در ادامه با اشاره به ارجاع چند فقره پرونده سرقت از منزل در پلیس آگاهی مرکز و شهرستانهای شرق استان طی هفته‌های اخیر گفت: رسیدگی به موضوع با اخذ اظهارات شاکیان بلافاصله در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان بیان داشت: کارآگاهان دایره تخصصی اداره مبارزه با سرقت پس از بررسی‌های علمی و تخصصی و جمع‌آوری آثار به جا مانده از صحنه‌های جرم پلاک اصلی خودروی سارقان را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه بلافاصله برنامه‌ریزی لازم برای دستگیری سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار غیربومی صورت گرفت افزود: با رصد پلاک خودروی سارقین غیربومی در مسیر شهرستان آستانه‌اشرفیه، کارآگاهان پلیس آگاهی پس از هماهنگی قضائی بعد از رویت سارقین با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و تعقیب و گریز سارقین غیر بومی را دستگیر کردند.

سرهنگ حدادی از اعتراف سارقان غیر بومی منازل به ارتکاب ۶ فقره سرقت از منازل خبر داد و تصریح کرد: با توجه به فوت احدی از سارقین در حین عملیات دستگیری؛ سارق ۴۳ساله دیگر با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی ذی صلاح قرار گرفت.

وی در پایان نقش مردم در پیشگیری از وقوع سرقت را بسیار مهم قلمداد کرد و اذعان داشت: در این زمینه توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس می‌تواند از وقوع بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری کند.

Share