اظهارات جنجالی دبیرکل جبهه صبح ایران

رائفی پور: مسئله پسر قالیباف را من افشا نکردم | جیبم بسته و دهانم باز است

دبیرکل جبهه صبح ایران گفت: احزاب و جریان‌های سیاسی فقط شهرک سینمایی و اسم هستند و کاری نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «علی‌اکبر رائفی‌پور» دبیرکل جبهه صبح ایران امروز (سه شنبه) در نشستی خبری که در حاشیه نمایشگاه رسانه‌های ایرانی و در غرفه خبرگزاری دانشجو برگزار شد درباره فعالیت‌های جبهه متبوعش در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: این جبهه بصورت ویژه برای انتخابات پیش رو برنامه دارد که دارای ۳ بخش است. در بخش اول مشخصاً کار سیاسی انجام می‌دهد و بخش دوم را ناظران و امین‌های مردمی تشکیل می‌دهند. عزیزانی در این بخش حضور دارند که آقایان سعید محمد و حجت‌الاسلام شجاعی و محمدرضا غلامرضا از جمله آن‌ها هستند. بخش سوم جبهه نیز شامل همراهان و هوادارن است.

وی افزود: انتخابات پیش رو، هدف کوتاه مدت است و بنای ما بر این است که جریان متفاوتی در فضای سیاسی کشور ایجاد شود، از این رو برای ما گفتمان مهم است و امروز خوشحال هستیم که تمام جریانات سیاسی برای جلب مخاطب از شفافیت صحبت می‌کنند و این موجب افتخار است.

برای انتخابات مجلس دوازدهم برنامه داریم

دبیر کل جبهه صبح ایران در عین حال با بیان اینکه به صورت ویژه برای انتخابات پیش رو برنامه داریم، اعلام کرد: برای عضویت در جبهه صبح ایران کسانی را قبول می‌کنیم که تعهدنامه ما را امضا کنند و جلوی دوربین بنشینند و سوگند بخورند. چنانچه آن‌هایی که خود را رقیب ما می‌دانند، تعهدنامه ما را امضا کنند، احتمال آنکه کاندیدای آن‌ها در لیست ما هم حضور داشته باشد، وجود دارد.

رائفی‌پور درباره موضوع «شفافیت» هم گفت: اینکه احزاب رقیب به دنبال شفافیت هستند یک پیروزی و افتخار است.

وی ضمن انتقاد از اقدامات و عملکرد برخی از نمایندگان مجلس، هم افزود: نمایندگان سعی می‌کنند در انتصاب شهرداران، فرمانداران و استانداران دخالت کنند و به جای نماینده ملی تبدیل به نماینده محلی می‌شوند.

آیا شورای ائتلاف بر عملکرد نمایندگان نظارت داشت؟

دبیرکل جبهه صبح ایران با تاکید بر اینکه باید ساز و کارها تغییر کند، افزود: اینکه به افرادی قدرت بدهیم اما نظارت نکنیم این منشا فساد است، شورای ائتلاف بیش از ۱۰۰ نفر را به مجلس فرستاد، آیا بر عملکرد این افراد نظارت کرد؟

رائفی‌پور تصریح کرد: امروز شبهه‌ای در مورد خانواده یک مسئول مطرح شده و برای مردم سوال بوجود آمده، نباید پاسخ داد! بیایید اعلام برائت کنید و پاسخگو باشید.

وی با بیان اینکه من فقط یک سوال کردم که شفافیت چه شد؟ گفت: به جای پاسخ دادن در مقابل کنش‌گری ما گفتند که عده‌ای فضای سیاسی کشور را مبتذل کرده‌اند، ۴ سال سکوت کردیم الان باید به ما بگوئید کاسبان شفافیت! ما سیاه نمایی کردیم! یک سوال کردیم به ما اتهام فرقه و نفوذی زدند، اتهامات را ادامه دهید سوالات ما ادامه دارد.

رائفی‌پور گفت: از احزاب سیاسی که به دنبال کرسی در مجلس آینده هستند، سوال می‌کنم که تصمیم آن‌ها در انتخابات چیست؟

دبیرکل جبهه صبح ایران به چهار مولفه انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب بر امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت تاکید دارند، از این رو اگر قرار است یک لیست باشد آیا آن لیست می‌خواهد با خودش در آینه رقابت کند! حتی یک نفر از ما که جبهه صبح ایران را ایجاد کردیم نامزد نشده است. به ما می‌گویند کاسبان شفافیت؛ چهار سال سکوت کردیم و شما را همراهی کردیم، حالا کاسب شفافیت هستیم؟

رائفی‌پور با بیان اینکه ما در همه حوزه‌ها کاندیدا نخواهیم داشت، اظهار کرد: گزینه‌ای را تایید می‌کنیم که مرامنامه ما را امضا کرده باشد و تحت نظارت مردمی هم قرار خواهد داشت.

احزاب و جریان‌های سیاسی شهرک سینمایی هستند

وی تصریح کرد: شرکت‌های سهامی سیاسی لیست می‌بندند و احزاب و جریان‌های سیاسی فقط شهرک سینمایی و اسم هستند و کاری نمی‌کنند. سال‌هاست مجمع برگزار کردند و می‌گویند در سطح کشور فعالیت می‌کنند اما در هیچ شهرستانی دفتر ندارند، این وهن دموکراسی است.

در ادامه جلسه برق قطع شد که رائفی‌پور به شوخی گفت به جبهه صبح ایران حمله سایبری شده است.

دبیرکل جبهه صبح ایران با بیان اینکه ۴ سال کنار ایستادیم و گفتند این لیست را تایید کنید و تایید کردیم، افزود: از ابتدا گفتمان برای ما مهم بود. جوانان از من ناراحت بودند که چرا لیست را تایید کردید؟ برای اینکه حجت را تمام کنم.

رائفی‌پور با بیان اینکه ما اهل وحدت هستیم و کسی به دنبال اختلاف نیست، افزود: ما متهم به لیستی رای دادن شده‌ایم، آنقدر از این مجلس حمایت کردم که متهم تساهل و تسامح در برابر مجلس شدم.

وی افزود: آقای قالیباف گفت که خرمشهرها در راه است، من توئیت زدیم اولین خرمشهر، شفافیت آرا است، «بسم الله»
بنده بلندگوی مجلس شدم و در توئیتی اعلام کردم که اسامی نمایندگان را اعلام خواهم کرد.

دبیرکل جبهه صبح ایران در این نشست خبری با بیان اینکه ما ناترازی گاز داریم، در شرایطی که سومین تولید کننده گاز جهان هستیم، گفت: تمام ارز و پول کشور خرج مسائل زودگذر شد. یارانه‌ای ما در واردات مرغ و گوشت، کجا می‌رود؟

رائفی‌پور با بیان اینکه در حوزه اقتصاد حرف زیاد داریم، تاکید کرد: درباره خودرو نمی‌توان شفاف حرف زد. شما یک مورد قانون به جز مجوز کسب و کار نام ببرید که به نفع مردم و طبقه پایین باشد!

وی اظهار کرد: باید تدبیری در سیاست‌های اتخاذ شده و با لحاظ کردن دهک‌های پایین که آسیب‌پذیر هم‌شدند کرد.

دبیرکل جبهه صبح ایران همچنین با بیان اینکه برای من اشخاص و لیست‌ها مهم نیستند، تاکید کرد: مهم پذیرفتن آن تعهد نامه جبهه صبح ایران است. من با اشخاص کار دارم که باید بندبند تعهدنامه را اجرا کنند، ضمن آنکه ما دنبال اشغال کرسی نیستیم.

دنبال سیاه لشکر و اشغال کرسی‌ها نیستیم/ مسئله پسر قالیباف را من افشا نکردم

رائفی‌پور با تاکید بر اینکه دنبال سیاه لشکر و اشغال کرسی‌ها نیستیم، اظهار کرد: افرادی که از لیست ما به مجلس راه پیدا کنند جز برای مردم برای هیچ کس نمی‌توانند کار کنند، حتی باید وقتی یک توصیه نامه را امضا می‌کنند، شفاف کنند، اگر شفاف نکردند و هرکس این موضوع را اعلام کند اعلام عمومی می‌کنیم، باید نظارت را بپذیرند و بنشینند و به مردم پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: مسئله پسر آقای قالیباف را بنده افشا نکردم، اسناد مربوط به این تراول‌ها ماه گذشته به دست من رسید، من هم از مشاور آقای قالیباف سوال کردم، بنده از مشاوران دولت قبل هم سوال می‌پرسیدم، فقط باید از اصلاح‌طلبان سوال پرسید! باید به سوالاتی که در جامعه مطرح می‌شود پاسخ داد. در همین راستا سوال خانم آذر پیک را ریتوییت کردم.

دبیر کل جبهه صبح ایران افزود: توضیح می‌خواهیم، در عصری که پول و اسکناس، گیر نمی‌آید ۳ هزار قطعه تراول ۱۰۰ هزار تومانی را چطور گرفته‌اید و کجا خرج کرده‌اید؟

رائفی‌پور با طرح این پرسش که چرا تراول؟ ، اظهار کرد: یکی از مردم تماس گرفته با سازمان امور مالیاتی و پرسیده این کار مصداق پول شویی هست یا نه؟ که جواب دادند «بله».

وی با بیان اینکه یک نفر را پیدا کنید که جلوی برادران اصولگرا ایستاده باشد و به او اتهام نفوذی و ضد ولایت و فرقه نزده باشند، تاکید کرد: من مدارک را انتقال دادم، کسی که رشوه داده خودش اعتراف کرده است.

دبیرکل جبهه صبح ایران افزود: چای دبش وقتی اعلام شد، حکم دادگاه آمده بود؟ ۱۴۰ سکه هم همین طور، بعد از اعلام ۱۴۰ سکه مجلس وارد شد، بعد از آن هم دادستانی زنگ زد و اسناد و مدارک را گرفت.

رائفی‌پور با بیان اینکه وقتی نماینده‌ای تایید صلاحیت شود تا ۴ سال نمی‌توان به وی دست زد، گفت: «تاجگردون» در همین مجلس اعتبار نامه‌اش رد شد الان تایید صلاحیت شده است، استانداردهای شورای نگهبان چندگانه است؟ مبنای آن چیست؟

وی تصریح کرد: در مورد وام، یک کارمند مرکز پژوهش‌ها وامی در اختیارش قرار گرفت و من اسمی نبردم و گفتم که یکی از دوستان همراه من بوده است و الان گویا وامدار شده است. فردی وامی گرفته که نتوانسته پس بدهد.

مدیر موسسه مصاف با بیان اینکه رتبه شفافیت در ایران ۱۳۰ و ۱۴۰ است و جزء مسائل امنیتی نباید چیزی پنهان شود، اظهار کرد: آقای محمد ۳ سال است از سپاه منفک شدند و الان چند ماه است که هیچ جایی نیستند. او به عنوان ناظر امین مردمی در کنار ما است.

رائفی‌پور با اشاره به آخرین فعالیت‌های تشکل متبوعش در انتخابات، افزود: ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر در سایت ما ثبت نام کرده‌اند و بعید می‌دانم هیچ حزبی چنین بدنه مردمی داشته باشد، ما نماد تغییر هستیم. همه نامزدها اعلام کرده‌اند که شفاف وارد می‌شوند و مسائل مورد نظر جبهه را شفاف می‌کنند.

وی راهکار سربازی را حرفه‌ای شدن آن دانست و گفت: ما در مورد سربازی با ستاد کل صحبت کردیم.

مدیر موسسه مصاف همچنین درباره مجوز رسمی این تشکل سیاسی افزود: دیروز در تماس وزارت کشور اعلام کردند که مجوز جبهه صبح ایران صادر شده است.

دبیرکل جبهه صبح ایران گفت: رسانه ملی باید انعکاس صدای مردم باشد؛ رسانه ملی دانشگاه است. جاسوسی دستگیر شد و گفت که ماموریت داشتم جا بیاندازم که رسانه ملی دانشگاه نیست و محلی برای سرگرمی است.

جیبم بسته و دهانم باز است

رائفی‌پور اظهار داشت: نمایندگان مسئولان مهمی در کشور هستند. در ماجرای معاون وزیر کشور این موضوع اثبات شد، ما دنبال تصویب شفافیت هزینه کردهای انتخاباتی هستیم باید افراد اعلام کنند که از کجا پول تبلیغات خود را تامین کرده‌اند در همه دنیا این گونه است.

وی گفت: سوگندنامه نامزدها در منظر مردم قرار خواهد گرفت، این ارتش سایبری مردم هستند، من در خیابان ۵ برخورد بد هم از مردم ندیدیم، حساب کسی که پاک است از محاسبه باکی ندارد، جیبم بسته است دهانم باز است در مقایسه با چیزهایی که می‌دانم چیزی نگرفتم.

محمد: جبهه صبح ایران فراجناحی است؛ در انتخابات راهکار داریم

«سعید محمد» عضو هیأت امنای جبهه صبح ایران هم در این نشست خبری درباره فعالیت جبهه متبوعش در انتخابات پیش رو، گفت: جبهه ما متعلق به همه است و می‌خواهیم صدای مردم باشیم و این مجموعه کاملا فراجناحی شکل گرفته است.

وی افزود: برای ما مهم است که اشخاص، نظام و قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول داشته باشند و عاشق کشور باشند و در رفع مشکلات کشور گام بردارند

عضو هیأت موسس جبهه صبح ایران با بیان اینکه جبهه صبح ایران به دنبال رفع نواقص است و به دنبال سیاه نمایی نیست، تاکید کرد: ما واقعیات را بیان می‌کنیم و در گام اول به دنبال شناسایی درد و سپس راهکار و درمان آن هستیم.

محمد تاکید کرد: ما امروز نباید پاسخگو باشیم؛ ما از کسانی‌که در انتخابات لیست‌های رنگارنگ دادند سوال می‌کنیم. امروز وقتی از مردم و جامعه سوال می‌کنیم می‌گویند چرا پاسخگو نیستند؟!

وی تاکید کرد: بحث ما اشخاص نیست بلکه مبنایی است. بنده، غلامرضا و شجاع جزو هیأت امنای این جبهه هستیم.

عضو هیأت امنای جبهه صبح ایران درباره فعالیت خود در سپاه هم گفت: من از اوایل ۱۴۰۰ از سپاه منفک شدم و اکنون استاد دانشگاه هستم

Share