محمد رنجبر نیاول، کاندیدای نمایندگی مجلس از شهرستان لنگرود؛

توزیع ناعادلانه‌ امکانات و تجهیزات درمانی و بهداشتی در شهرستان لنگرود تأسف بار است

چرا بخش بزرگ اطاقور و لات و لیل با فاصله حدود ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری و چاف و چمخاله با فاصله‌ای دور از شهر لنگرود از کمترین امکانات درمانی و وجود داروخانه محروم هستند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد رنجبر نیاول، کاندیدای نمایندگی مجلس از شهرستان لنگرود در ارتباط با توزیع ناعادلانه امکانات و تجهیزات درمانی و بهداشتی در سطح بخش‌ها و دیگر نقاط روستایی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم شهروندان و روستاوندان لنگرودی در برخی بخش‌ها و مناطق روستایی لنگرودی‌عدم دسترسی آنان به اماکن و تجهیزات بهداشتی و درمانی بطور عادلانه است.

وی افزود: اگر در شهر و برخی بخش‌ها تقریباً بیمارستان و داروخانه‌ی شبانه روزی و خانه‌های بهداشت وجود دارد این کمترین حق مردم آن مناطق است که در سنوات گذشته با اقدامات دولت‌ها ایجاد شده است و ضرورت دارد آن اماکن بهداشتی و درمانی از نظر کادر درمانی و تجهیزات آماده‌تر شود.

 نامزد دوره‌ی دوازدهم مجلس شورای اسلامی از شهرستان لنگرود خاطر نشان کرد: در ضمن در مناطقی که نه بیمارستان وجود دارد و نه داروخانه‌ی شبانه روزی و انواع دیگر داروخانه‌ها و خانه‌های بهداشت، ضرورت دارد تا مسؤولان اجرایی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان این حداقل مطالبه‌ی مردم در نقاط مختلف شهرستان لنگرود را در کوتاه‌ترین زمان برآورده کنند.

سرپرست اسبق فرمانداری شهرستان لنگرود در ادامه با اشاره به کمبود پزشکان متخصص در برخی از شهرستانهای استان و شهرستان لنگرود گفت: ضرورت دارد تا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گسیل پزشکان متخصص به شهرستان لنگرود اقدامات لازم را انجام دهند تا این مشکل شهرستان لنگرود نیز حل و فصل شود.

وی تأکید کرد: وجود خانه‌های بهداشت مجهز به لوازم مورد نیاز و آموزش سبک زندگی بهداشتی به تمام مردم و اهمیت دادن به مقوله‌ی پیشگیری قبل از درمان، بایستی در کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت به استراتژی و برنامه‌ی اساسی سیستم بهداشت و درمان تبدیل شود.

محمد رنجبر نیاول با اشاره به محرومیت بخش بزرگ اطاقور، لات و لیل و چاف و چمخاله از بیمارستان و امکانات مناسب درمانی و بهداشتی تأکید کرد: برای نمونه بخش اطاقور و لات و لیل حدود ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر از شهر لنگرود فاصله دارند ولی در تمام این سال‌ها یک بیمارستان آبرومند در آن منطقه برای این جمعیت احداث نشده است و همچنین این بخش بزرگ حتی از داشتن داروخانه‌ شبانه روزی محروم است. همین وضعیت را در منطقه‌ی چاف و چمخاله میتوان مشاهده کرد که ضرورت دارد تا این مشکلات برطرف شود و این موضوع یکی از دغدغه‌های بنده در آینده خواهد بود.

Share