رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان آستارا خبر داد

با حضور ۸۲ هنرجو و ۸۵ تابلوی نقاشی؛ برگزاری نمایشگاه گروهی نقاشی در آستارا

۸۵ تابلوی نقاشی از ۸۲ هنرجوی نقاشی در این نمایشگاه به معرض نمایش عموم و فروش گذاشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان آستارا به همین مناسبت به خبرنگار دیارمیرزا گفت: نمایشگاه گروهی نقاشی هنرجویان «فضه فرزانه» با ۸۵ تابلوی نقاشی در سبک‌های مختلف هنری همچون تکنیک رئال، مدرن، انتزاعی، تابلو دکوراتیو، کلاژ و پتینه در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا برپا شد.

به گزارش دیارمیرزا امین دولتخواه در آیین برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اظهار کرد: ۸۵ تابلوی نقاشی از ۸۲ هنرجوی نقاشی در این نمایشگاه به معرض نمایش عموم و فروش گذاشته شده است.

دولتخواه این نمایشگاه را پنجمین نمایشگاه گروهی هنرجویان «خانم فرزانه » مربی نقاشی مدارس شهرستان آستارا با ۲۰ سال سابقه تدریس دانست و آثار قابل‌عرضه در این نمایشگاه را در سبک‌های مختلف هنری نظیر تکنیک رئال، مدرن، انتزاعی، تابلو دکوراتیو، کلاژ و پتینه ذکر کرده و تصریح کرد: هنرجویان«خانم فرزانه » برای خلق هر کدام از این آثار بین ۳ تا ۶ ماه وقت گذاشته‌ و کوچکترین هنرمند این نمایشگاه ۸ سال و بزرگترینشان ۴۵ سال دارد.

رئیس انجمن هنرهای تجسمی بندر آستارا مدت‌زمان برپایی این نمایشگاه را یک هفته دانست و بیان کرد: علاقه‌مندان به هنر نقاشی می‌توانند همه‌روزه در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۳ ظهر و از ساعت ۱۶ عصر تا ۱۹ غروب از آثار فاخر این نمایشگاه دیدن کنند.

شهرستان آستارا در شمال غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۴۰۰ هنرمند در هفت انجمن هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ساماندهی شده است.

Share