بایدن حماس را به جنایت متهم کرد؛ کاخ سفید رد کرد

بایدن: ما به صراحت به ایران گفتیم که مراقب باشد | به نتانیاهو اطلاع دادم طبق قوانین جنگ عمل کند

در پی ادعای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مبنی بر متهم کردن جنبش حماس به جنایت در جنگ فعلی با رژیم اسرائیل، یک مقام دولت آمریکا این ادعا را رد کرد و گفت که مبنای ادعای بایدن، اظهارات مقامات اسرائیلی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جو بایدن رئیس جمهور ۸۰ ساله ایالات متحده آمریکا که به گاف های مکرر شهرت دارد، روز چهارشنبه به وقت محلی برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۹ مهرماه جاری در نشستی با روسای جوامع یهودیان در آمریکا درباره تحولات در سرزمین های اشغالی فلسطین با تکرار ادعاهای مقامات و رسانه های رژیم اسرائیل مدعی شد: «من مدت زیادی در این کار بوده‌ام اما هیچ گاه تصور نمی‌کردم که چنین چیزی ببینم، تصاویر تایید شده‌ای از سربریدن کودکان توسط تروریست ها.»

در پی این اظهارات بایدن، یک مقام دولت او چهارشنبه شب به وقت محلی برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۹ مهرماه جاری در گفتگو با رسانه های آمریکایی در توجیه گاف رئیس جمهور سالخورده آمریکا توضیح داد آنچه بایدن در مورد جنایات ادعایی در حمله حماس گفت از اظهارات مقامات اسرائیلی نشات گرفته است.

این مقام دولت آمریکا تصریح کرد: نه بایدن و نه هیچ یک از مقامات، تصاویر یا گزارش های تایید شده در مورد سر بریدن کودکان توسط حماس را ندیده اند.

ادعای بایدن در مورد جنایات ادعایی بر اساس ادعاهای سخنگوی نخست وزیر رژیم اسرائیل است.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در سخنانش با بیان اینکه “کشورهایی در منطقه از جمله کشورهای عربی هستند که به ما کمک می‌کنند تا بر آنچه روی داده است، غلبه کنیم”، اضافه کرد: بیش از ۱۰۰۰ غیرنظامی در اسرائیل قتل عام شدند که در میان آنها حداقل ۱۴ شهروند آمریکایی بود. اجازه دهید دوباره بگویم به هر کشور و هر سازمانی که به فکر سوءاستفاده از این موقعیت است؛ یک کلمه می‌گویم این کار را نکن، ممکن است قلب ما شکسته باشد، اما عزم ما روشن است.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه واشنگتن برای بازگرداندن آمریکایی‌های بازداشت‌ شده توسط حماس اقدام می‌کند، گفت: به نتانیاهو اطلاع دادم طبق قوانین جنگ عمل کند.

بایدن همچنین اذعان کرد: “به من دستور داده شده است از یهودیان آمریکا محافظت کنم و هرگز اجازه نخواهیم داد که جنایات یهودستیزانه و نفرت‌پراکنی در ایالات متحده جایی داشته باشد.”

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: ما در حال افزایش کمک‌های نظامی به اسرائیل هستیم. ناو هواپیمابر را به شرق مدیترانه منتقل کردیم و جنگنده‌های بیشتری را به آنجا می‌فرستیم و به روشنی برای ایرانی‌ ها توضیح دادیم که مراقب باشند.

Share