پولیتیکو مدعی شد:

همکاری مشترک ایران با روسیه و چین درباره سوخت موشک‌های بالستیک

منابع دیپلماتیک که می‌خواستند ناشناس باقی بمانند به نشریه پولیتکو اطلاع دادند که تهران به طور همزمان مذاکرات با مقامات و نهادهای تحت کنترل دولت در هر دو کشور – از جمله شرکت سازنده مواد شیمیایی روسی FKP Anozit – داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، نشریه پولیتیکو در گزارشی به نقل از منابع دیپلماتیک مطلع ادعا کرد که روسیه و چین مذاکرات سری با ایران در خصوص تامین مواد شیمیایی ویژه مورد نیاز ایران برای به حرکت درآوردن موشک‌های بالستیک داشته‌اند.

به نوشته پولیتیکو این مذاکرات در مرحله پیشرفته‌ای قرار دارد.

منابع دیپلماتیک که می‌خواستند ناشناس باقی بمانند به نشریه پولیتکو اطلاع دادند که تهران به طور همزمان مذاکرات با مقامات و نهادهای تحت کنترل دولت در هر دو کشور – از جمله شرکت سازنده مواد شیمیایی روسی FKP Anozit – داشته است تا حجم زیادی آمونیوم پرکلرات (ماده اصلی به حرکت درآورنده موشک‌ها) دریافت کند.

این دیپلمات‌ها همچنین عنوان کرده‌اند که سجاد احدزاده، دیپلمات ایرانی، گفت‌وگوهایی درخصوص دریافت آمونیوم پرکلرات آمونیوم پرکلرات در پکن داشته است.

دیپلمات‌ها اعلام کردند که نمی‌داند ایران درحال مذاکره با چه شرکتی در چین برای دریافت این مواد شیمیایی می‌باشد.

این دیپلمات‌ها همچنین اعلام کردند که اطلاع ندارد ایران دقیقا تا به چه میزان به دنبال خرید آمونیوم پرکلرات است ولی عنوان کردند که میزان آن برای ساخت هزاران موشک – از جمله موشک‌های ذوالفقار – کافی خواهد بود.

Share