در نشست شورای اجرایی وقف و سلامت مطرح شد؛

دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اغلب برنامه‌ها از حالت تدافعی خارج و در وضعیت مطالبه‌گری قرار گرفته

در نشست شورای اجرایی وقف و سلامت گیلان، دانشگاه علوم پزشکی و اوقاف و امور خیریه از آمادگی همه‌جانبه خود برای توسعه نظام سلامت استان خبر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شورای اجرایی وقف و سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور محمدتقی آشوبی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، تعدادی از معاونین و مدیران ستادی این دو دستگاه اجرایی و خدماتی در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ششم اسفند ماه سالگرد شهادت شهیده نرجس خانعلی‌زاده، نخستین شهیده مدافع سلامت کشور، اظهار کرد: مدافعان سلامت در تمامی ادوار به‌ویژه در دوران کرونا، جان خود را برای حفظ سلامت مردم فدا کردند.

آشوبی با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت و با سازمان اوقاف کشور، افزود: باید با توسعه مشارکت جهت دستیابی مردم و ذی‌نفعان به خدمات مطلوب‌تر تلاش کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تصریح بر اینکه نظام سلامت استان و وقف هر دو، خدمتگزار مردم هستند، گفت: باید تلاش کرد تا خدمات این دو تشکل، ملموس‌تر و محسوس‌تر به مردم برسد.

آشوبی بر ضرورت اقدام مشترک برنامه‌ها و تفاهم‌نامه‌ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و اوقاف تأکید کرد و گفت: باید با ایجاد کارگروه‌های ویژه اجرایی وقف، از ظرفیت این تشکل برای ارتقای نظام سلامت و برقراری عدالت، بهره برد.

وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه و وجود برنامه‌های مدون و نتیجه‌بخش در دوره کنونی، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اغلب برنامه‌ها از حالت تدافعی خارج و در وضعیت مطالبه‌گری قرارگرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به موقوفات فراوان در نظام سلامت استان، خاطرنشان کرد: هدف خیّران و واقفان، هدایت سرمایه و املاک حفظ و ارتقای نظام سلامت استان است و برای آن‌ها، متولی اجرای امور و عنوان دستگاه، ملاک نیست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این نشست با تقدیر از کادر سلامت به‌ویژه در بحران کرونا، اظهار کرد: ثمره این تلاش‌ها با تقدیم شهیده مدافع سلامت نرجس خانعلی‌زاده و سایر شهدا برای مردم، محسوس و قابل‌تقدیر است.

وی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین نظام سلامت استان و اوقاف وجود دارد، افزود: حوزه‌های وقف و سلامت هر دو، خدمت‌گزار مردم هستند و هرجا که همدلی و وحدت باشد، اثرگذاری و خدمت به مردم بیشتر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بر لزوم ارائه خدمت به مردم به‌صورت جهادی تأکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای ارتقای کیفیت خدمات به مردم به‌ویژه در نظام سلامت بهره گرفت.

حجت‌الاسلام علیزاده از آمادگی همه‌جانبه برای توسعه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و تصریح کرد: همه بخش‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان‌ها، آماده همکاری مضاعف برای مشارکت سلامت‌محور در سراسر استان هستند.

گفتنی‌است، در این نشست در خصوص موقوفات سلامت‌محور استان از جمله موقوفه فخرالدوله لشت نشا و آستانه‌اشرفیه گفت‌وگو و تبادل‌نظر شد.

Share