استاندار در مراسم تجلیل از جوان؛

بیش از تعهدمان در گیلان شغل ایجاد کردیم؛ نرخ بیکاری ۲ درصد کاهش یافت

نماینده عالی دولت در گیلان از کاهش ۲ درصد بیکاری در این استان خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۷۲ واحد تولیدی غیر فعال در گیلان احیا شدند که ماحصل آن کاهش ۲ درصدی بیکاری در این استان بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی در مراسم تقدیر از برگزیدگان جوان در عرصه‌های مختلف در سالن غدیر استانداری َبا تبریک میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار کرد: بنده از دیدار شما بزرگواران خدا را شکرگذار هستم و حضور در کنار شما برای بنده یک افتخار است زیرا شما جوانان آیندگان اداره کشور هستید.

وی نشاط و انگیزه را مهمترین ویژگی جوانان دانست و گفت: وقتی در میان شما جوانان قرار می‌گیریم نشاط، انگیزه و امید در جوانان به وضوع قابل مشاهده است و امید را به جامعه تزریق می‌کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به بهره‌مندی از ظرفیت جوانان در حوزه ‌های مختلف اداره کشور، بیان کرد: جلسات شورای جوانان در کشور بعد از چندین سال مسکوت ماندن با دستور رئیس جمهور بار دیگر برگزار شد لیکن بر ما به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان واجب است که از ظرفیت جوانان نهایت بهره را ببریم.

عباسی افق و آینده کشور با حضور جوانان روشن دانست و افزود: افق آینده کشور با حضور شما جوانان بسیار خوب می‌باشد زیرا با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به دولت،  چشم انداز کشور برای شما جوانان بسیار  روشن است زیرا داشتن تفکر جهادی مانع از ایجاد خستگی در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور جوانان در عرصه‌های مختلف بسیار موفقت آمیز بوده است، گفت: در مجموع در عرصه‌های مختلف جوانان موفق بوده و حضورشان بسیار تاثیر گذار است به این منظور تمامی مطالب و طرح‌های ارائه شده توسط جوانان در این جلسه مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

استاندار گیلان از سهم یک درصدی دستگاه‌های دولتی مربوط به پژوهش خبر داد و افزود: یک درصد سهم دستگاه‌ ها مربوط به پژوهش است لذا با توجه به بحران پیری جمعیت در گیلان، از دستگاه‌ ها و دانشگاه‌های گیلان و به ویژه نخبگان خواستیم که طرح‌های پژوهشی خود را به ما ارائه دهند.

عباسی اشتغال را مهمترین دغدغه جوانان دانست و بیان کرد: در استان گیلان ۱۰۸ درصد از میزان اشتغال متعهد شده در گیلان ایجاد شده است و با بررسی‌های به عمل آمده ۸۶ درصد آن راستی آزمایی شده است.

وی با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بهره‌مندی از رشته‌های علوم پایه و علوم انسانی در کشور گفت: یکی از برنامه‌های دولت استفاده از جوانان نخبه در رشته‌های دانشگاهی علوم پایه و انسانی است زیرا در صورت استفاده صحیح از این دو رشته می‌توان به موفقیت‌های بسیار زیاد دست یافت.

استاندار گیلان از کاهش ۲ درصد بیکاری در این استان خبر داد و افزود: در سال گذشته ۱۷۲ واحد تولیدی غیر فعال در گیلان احیا شدند که ماحصل آن کاهش ۲ درصدی بیکاری در این استان بوده است.

عباسی با اشاره به آماده شدن اراضی برای ساخت ۲۷ هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن در گیلان گفت: برای۲۷ هزار و ۳۰۰‌ واحد مسکن، زمین آماده شده است و کار ساخت ۱۲ هزار واحد در گیلان آغاز شده است که نشان می‌دهد نگاه دولت به حوزه جوانان نگاهی حمایتی است.

وی با تاکید بر لزوم توجه مددجویان کمیته امداد در حوزه‌های مختلف از جمله به تهیه مسکن برای محرومین افزود: با تلاش‌های صورت گرفته تمامی مددجویان کمیته امداد تا پایان سال آینده صاحب منزل می‌شوند.

عباسی با بیان اینکه بنده به عنوان خدمت‌گزار مردم، تمامی مطالبات مردم را به گوش رئیس جمهور خواهم رساند، تصریح کرد: در خصوص پسماند سراوان در دیدار استانداران با رئیس جمهور تمامی مطالبات را بیان کردیم و اعتبارات خوبی هم اخیرا دریافت شده است و با تلاش‌های صورت گرفته اکنون در ۷۵۰ روستای گیلان تفکیک زباله انجام می ‌شود.

عباسی حضور سفرای کشورهای مختلف در استان گیلان را نشان دهنده ظرفیت این استان در حوزه‌های مختلف دانست و بیان کرد: با افتتاح راه‌آهن رشت کاسپین در سه ماه آینده شاهد رشد اقتصادی و سرمایه گذاری کشورهای حاشیه خزر و همچنین اروپایی در کشور و گیلان خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی و افزایش صادرات محصولات غیر نفتی در گیلان در چند سال گذشته بی نظیر بوده است، افزود: در چند سال اخیر میزان صادرات محصولات غیر نفتی در گیلان ۶۵۰‌ میلیون دلار بوده است که این میزان در سال جدید به ۹۰۰‌میلیون دلار رسیده و هدف دولت صادرات یک میلیارد دلاری صادرات محصولات غیر نفتی در این استان است.

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان آرامش خوبی میان دستگاه‌های اجرایی در گیلان حاکم بوده و با استفاده از ظرفیت شما جوانان مسیر پیشرفت را به خوبی طی خواهیم کرد.

Share