حال که ناتوان از حل مشکلات اساسی استان هستید با اعتقادات مردم املش خاصه دیار آل بویه املش بازی نکنید!

هشدار شدیدالحن نماینده مردم رودسر و املش نسبت به برگزاری همایش آل بویه در سیاهکل

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس افزود: خاستگاه آل بویه، روستای تاریخی بویه دردهستان سمام از بخش رانکوه شهرستان املش بوده و قرار بود همایش آل بویه در بهار امسال در شهرستان املش برگزار گردد که مسئولان سیاسی شهرستان و استان مانع آن شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ضمن هشدار به برگزارکنندگان همایش آل بویه گفت: اجازه تسخیر نام آل بویه املش را به شهرستانی دیگر نمی‌دهم.
حجت الاسلام والمسلمین صفری افزود: نام آل بویه با روستای تاریخی بویه در منطقه سمام املش عجین شده است و اجازه بازی با اعتقادات مذهبی مردم این دیار را به احدی نمی‌دهم.
وی گفت: عده‌ای که در یکسال گذشته حتی نتوانسته‌اند یک مشکل اساسی استان را برطرف کنند امروز جهت پوشش ناکارآمدی خود، درصدد بازی با اعتقادات مذهبی مردم دیار آل بویه هستند و در واقع به مسایل قومیتی دامن می‌زنند و بین مردم ولایت مدار دیلمان سیاهکل و سمام املش اختلاف ایجاد می‌کنند.
نماینده مردم رودسرواملش اذعان کرد: در طول نمایندگی خود به احدی اجازه انتزاع یک روستا و آبادی از حوزه انتخابیه‌ام را به شهرستانی نمی‌دهم و همچنین اجازه تسخیر تاریخ و تمدن و برگزاری همایش را در شهرستانی دیگر نخواهم داد.
حجت الاسلام صفری خاطرنشان کرد: مردم رودسر و املش هنوز جدایی برخی مناطق از کمنی تا روستاهای دهستان لات لیل ونیز در پنج سال پیش منطقه توریستی و گردشگری هالی دشت را از رودسر و املش به شهرستانهای همجوار را از یاد نبرده‌اند که به فضل الهی برخی از این روستا‌ها بنا به خواست خود مردم این اهالی وخانواده‌های شهدا و ایثارگران با پیگیری‌های صورت گرفته بزودی به حوزه‌های شهرستانهای رودسرواملش بازگشت وروسیاهی برای کسانی خواهد ماند که هیچ تعصب وعرقی در الحاق وبازگشت این روستاها نداشته و ندارند.
عضو کمیسیون شوراهاوامورداخلی مجلس اظهارداشت: مردم که امروز با ناکارآمدی برخی مسئولان و مشکلات اساسی در استان گیلان دست و پنجه می‌زنند دیگر تحمل دامن زدن به اختلافات قومی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی را ندارند!
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس افزود: خاستگاه آل بویه، روستای تاریخی بویه دردهستان سمام از بخش رانکوه شهرستان املش بوده و قرار بود همایش آل بویه در بهار امسال در شهرستان املش برگزار گردد که مسئولان سیاسی شهرستان و استان مانع آن شدند و در کمال ناباوری با یکسری مستندات جعلی آن را منتسب به شهرستانی دیگر کرده و امروز درصدد برگزاری این همایش درآن شهرستان هستند.
حجت الاسلام صفری افزود: امروز باید استاندارگیلان و فرماندار املش بعنوان نمایندگان عالی دولت در استان و شهرستان پاسخگوی عواقب انتقال برگزاری این همایش از خاستگاه آل بویه از روستای تاریخی ال بویه املش به شهرستانی دیگر باشند.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تاکید کرد ما از مسئولان و متولیان فرهنگی استان خصوصا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان مخالفت با این حرکت ضد مردمی هستیم وگرنه گزارش آن حتما به مقامات کشوری خواهد رسید
عضو کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: از سال‌ها که در سنگر امامت جمعه شهرستان املش بودم با توجه به خاستگاه این خاندان و همچنین قدمت تاریخی روستای ال بویه وهمچنین کاوش‌ها وکشفیات آثار تاریخی از این منطقه درصدد برگزاری همایش آل بویه دراملش بودم و یکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان، برگزاری همایش آل بویه بود اما متاسفانه با دستور فرماندار املش برگزاری این همایش از دستورکار شورای فرهنگ عمومی شهرستان خارج گردید و با همکاری پشت پرده برخی مسئولان استانی مکان برگزاری این همایش را به شهرستانی دیگر سوق دادند که بنده بعنوان نماینده مردم دیار آل بویه اجازه چنین کاری را به احدی نمی‌دهم.
حجت الاسلام صفری اذعان کرد: مردم دیارآل بویه املش در دوران دفاع مقدس هم با تقدیم شهید جمشید داداشی با ۱۲ سال سن بعنوان کم سن و سال‌ترین شهید سطح کشور، تبعیت خودرا در دفاع از اسلام، انقلاب و نظام ثابت کردند و امروز برخی مسئولان نزد این خانواده شهید خجالت نمی‌کشند که می‌خواهند بخاطر مطامع سیاسی خود تاریخ و تمدن آل بویه را از مردم این دیار ولایت مدار و تمدن ساز خارج کنند.
نماینده رودسرواملش در مجلس اظهار داشت: آل بویه در تاریخ اسلام و ایران بزرگترین خدمت را به مکتب اهل بیت (ع) نموده و توسعه مکتب اهل بیت (ع) مرهون رشادتهای برادران آل بویه است که آن‌ها از یک روستای کوچکی در املش بنام بویه بیرون آمدند. چه مظالمی که بر شیعه در آن زمان می‌رفت و کسی یاری نمی‌کرد. اینها به شیعه قدرت دادند و ما حتما امروز اگر به عنوان مکتب اهل بیت (ع) در ایران حکومت تشکیل دادیم و سیستم و نظام اسلام ناب را داریم تا حدود زیادی مرهون رشادتهای آل بویه هستیم و از همین رو با کمک اهالی فرهنگ و فرهنگ دوستان املشی همایش آل بویه را در املش برگزار خواهیم کرد و اجازه برگزاری آن را درشهرستانی دیگر نخواهیم داد.

Share