در جلسه شورا عنوان شد؛

معاونت ترافیک شهرداری رشت تعطیل است | رفع مشکلات ترافیکی مهم‌تر از احداث یک پارک است

در جلسه علنی شورای شهر رشت از گُم شدن یک دستگاه اتوبوس شهرداری رشت و واگذاری پنهانی آن به یک نهاد خصوصی و بدون مجوز شورا در دوران مدیریت پیشین شهرداری رشت انتقاد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در شصت‌وهشتمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با تسلیت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: روز جهانی مقاومت را که مصادف با سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است را پشت سر گذاشتیم و سردار سلیمانی واقعا مرد میدان بود که با اراده‌ای آهنین سال‌ها در مقابله با داعش و دیگر ظالمین مستکبر ایستادگی کرد.

محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه سردار سلیمانی به درستی لقب مرد میدان گرفتند، افزود: مردم آزاده سراسر دنیا به همراه مردم ایران اسلامی در سومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با عزت و شکوه یاد و خاطره این شهید گرانقدر را گرامی داشتند.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل زمستان گفت: در فصل بارش شدید نزولات آسمانی هستیم و بنده طی چندین مرحله مکاتباتی با شهرداری رشت نسبت به آماده‌سازی ستاد بحران شهرداری به منظور مواجهه با بارش باران و برف تاکید داشتم اما متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت و پس از تغییر مدیریت در شهرداری رشت‌، عدم برنامه‌ریزی و عدم‌آمادگی در این حوزه کاملا نمایان شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه مدیر عامل سازمان عمران شهرداری رشت نسبت به تجهیز شهرداری به منظور آماده‌سازی تجهیزات به مقابله با بحران نیز کم‌کاری کرده است، بیان کرد: طی چند روز اخیر اقدامات خوبی توسط سرپرست شهرداری رشت در راستای رفع مشکل در ستاد بحران شهرداری رشت انجام شده که شایسته تقدیر است.

کارگرنیا به حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان در جلسه شورای رشت اشاره کرد و افزود: شوراهای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش و کاهش پرونده‌های قضایی نقش مهمی ایفا می‌کند و به مجموعه شورای حل اختلاف خدا قوت می‌گویم.

معاونت ترافیک شهرداری رشت تعطیل است

یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مباحثی از زبان همکار شورایی‌ام سید حسین رضویان پیرامون وضعیت ترافیک مطرح شد که ماه‌ها است دغدغه بنده بودند، اظهار کرد: بنده معتقدم که پس از معضل پسماند، دغدغه ترافیک بسیار نگران کننده است.

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه در حوزه ترافیک در بودجه سال ۱۴۰۱ بالغ بر سیصد میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، افزود: معاون شهرداری رشت در حوزه حمل و نقل و ترافیک عملا تعطیل است و متاسفانه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت با تمامی دغدغه‌هایی که پیرامون ترافیک مطرح است هیچ عزمی برای رفع مشکلات ندارد.

وی با تاکید به اینکه رفع مشکلات ترافیکی مهم‌تر از احداث یک پارک است، تصریح کرد: باید بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری رشت را واقع بینانه ببینیم و به مردم رشت اعلام می‌کنم که شهرداری رشت در سال ۱۴۰۱، ۲ مرحله هزینه تبلیغاتی و ساخت فیلم و کلیپ و غیره را به اتمام رساندند اما در حوزه عمرانی بودجه مصوبه با این حجم از مشکلات و کمبودها اضافه بودجه آورده و این نشان می‌دهد که برخی فقط به فکر شوآف و تبلیغات بوده‌اند.

عباس نژاد با اشاره به اینکه چند روز قبل از سازمان حمل و نقل شهرداری به بنده اطلاع دادند که یک اتوبوس کم است، گفت: پس از پرس‌وجوهای انجام شده متوجه شدیم که این اتوبوس بدون مجوز شورا به یک نهاد خصوصی واگذار شده و این نهاد به خاطر اینکه این اتوبوس را باز پس ندهد در مکانی پنهان کرده بود.

عدم همراهی برخی از اعضای شورا در جریان استیضاح موجب رقم خوردن اتفاقات تلخ در حوزه ترافیک شد

سید شمس شفیعی عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با مخاطب قرار دادن سید حسین رضویان دیگر همکار شورایی‌اش اظهار کرد: تخلفات و مشکلاتی که سید حسین رضویان همکار شورایی بنده در این جلسه پیرامون وضعیت ترافیک رشت اعلام کردند به واسطه عملکرد مدیریت پیشین شهرداری رشت رقم خورده و اگر رضویان به عنوان یک عضو شورا در جریان استیضاح شهردار معزول با دیگر اعضای شورا همراه می‌شد یقینا امروز این اتفاقات تلخ رقم خورده پیرامون مباحث ترافیکی و غیره را شاهد نبودیم و بنده و دیگر همکاران شورایی‌ام که موافق استیضاح بودیم پیش‌تر از این بارها بابت چنین مشکلاتی انتقاد کرده بودیم.

Share