معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان تشریح کرد؛

برگزاری ۳۲۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در گیلان

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، از برگزاری بیش از ۳۲۰۰ برنامه هفته بسیج در سطح استان و شهرستان های گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی و توزیع بیش از ۴۰ هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب پذیر جامعه از جمله این برنامه هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرهنگ احمدرضا منشوری پیش از ظهر امروز در نشست هم افزایی با رسانه ها ویژه هفته بسیج، با اشاره به فرارسیدن چهل و سومین سالگرد هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج نیروی متراکم و اراده خداوند در دفاع از انقلاب و اهداف بزرگ ملت ایران است.

وی بسیج را مجموعه ای از حضور و آمادگی در صحنه های انقلاب دانست و افزود: فکر و اندیشه بسیج آغشته به ذکر الهی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، «بسیج، خدمتگزار ملت ایران» را شعار هفته بسیج ۱۴۰۱ دانست و عنوان کرد: برنامه های هفته بسیج امسال موضوعی و قرارگاهی است و لذا برنامه های فرهنگی توسط قرارگاه جهاد فرهنگی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه قرارگاه جهاد تبیین برنامه های روشنگری را در سطح پایگاه های مقاومت و مساجد و محلات برگزار می کند، گفت: قرارگاه جهاد اقتصاد مقاومتی کلیه عملیات و تسهیلات ایجاد اشتغال را بر عهده دارد و قرارگاه جهاد محرومیت زدایی توزیع بسته های معیشتی و طرح های آبرسانی و عمرانی را انجام می دهد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان برنامه های قرارگاه جوادالائمه(ع) را با محوریت آسیب های اجتماعی و شناسایی آسیب ها و محرومیت ها و کمک به افراد کم بضاعت دانست و بیان کرد: قرارگاه فضای مجازی تولید و انتشار محتوا در فضای مجازی را بر عهده دارد و قرارگاه امنیتی اقدامات ویژه از جمله گشت های رضوییون و مبارزه با بسترهای ناامن ساز اجتماعی را در سطح محلات دنبال می کند.

وی از برگزاری بیش از ۳۲۰۰ برنامه هفته بسیج در سطح استان و شهرستان های گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی با حضور ۸۰۰۰ گروه جهادی در سطح استان، توزیع بیش از ۴۰ هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب پذیر جامعه، افتتاح طرح آبرسانی به هشت منطقه در شهرستان تالش، افتتاح مخزن ۱۰ هزار لیتری آب در شهرستان سیاهکل و پاکسازی ۷۰ هکتاری تالاب انزلی از سنبل آبی از جمله این برنامه هاست.

منشوری با اشاره به برگزاری همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی در قالب ایجاد تسهیلات قرض الحسنه ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی، اضافه کرد: این همایش با محوریت شیلات و بوم گردی و پرورش طیور و کشت نهال و زنبورداری و کشاورزی و… برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان از افتتاح مسکن محرومین و یک مدرسه خبر داد و بیان کرد: اجرای برنامه تلویزیونی از شبکه باران در طول هفته بسیج، پویش نذر خون، راه اندازی پایگاه های زیست عفیفانه توسط بسیج جامعه زنان، برگزاری بیش از ۴۰۰ مسابقه ورزشی در سطح استان، عطرافشانی مزار شهدا و دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر، اعزام گروه های خدمات پزشکی به ۱۵ منطقه محروم، برپایی میز خدمت و… نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار بسیجیان همزمان با ۵ آذر در مرکز استان و شهرستان ها، عنوان کرد: آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیر عمد، رونمایی از شش اثر فرهنگی با موضوع دفاع مقدس، کلنگ زنی ساختمان ستاد کنگره شهدای استان، اجرای طرح «بوسه بر چادر خاکی مادران شهید»، رونمایی از سرود فرزندان وطن، تجلیل از مدافعان سلامت و دیدار حضوری جمعی از بسیجیان استان با مقام معظم رهبری نیز در هفته بسیج انجام می شود.

Share