در صحن مجلس مطرح شد؛

انتقاد بهروزی فر از هزینه سنگین دارو | برخی از داروها به سختی به دست مردم می‌رسد

خلیل بهروزی فر نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر بهداشت و درمان نسبت به هزینه سنگین دارو انتقاد کرد.

خلیل بهروزی فر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر،خلیل بهروزی فر در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۴ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری به وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی مردم هزینه سنگین دارو و درمان است.

وی افزود: مردم امروز زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنند و پزشک برای آنان داروهایی را تجویز می‌کند، در مراجعه به داروخانه‌ها نمی‌توان داروهای مورد نیاز خود را تأمین کنند.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دفترچه‌های بیمه آن‌ها هم مورد پذیرش داروخانه‌ها قرار نمی‌گیرد. هزینه‌های درمانی مردم بسیار سنگین است و برخی از داروها هم که در جامعه متعارف بود، این روزها به سختی به دست مردم می‌رسد.

بهروزی فر بیان کرد: یکی از علل این مسئله مربوط به سازمان غذا و دارو است و بسیاری از مسئولان این سازمان خودشان صاحبان داروخانه هستند و در توزیع و پخش دارو نقش دارندکه این تعارض منافع در سازمان غذا و دارو باعث شده که دارو به صورت عادلانه در نقاط کشور توزیع نشود.

Share