دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مراسم روز تاسوعای حسینی؛

همه زیبایی‌ها و فضائل اخلاقی با عاشورا اثبات می‌شود | حسین (ع) مصباح هدایت و سفینه نجات است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه همه زیبایی‌ها و فضائل اخلاقی با عاشورا اثبات می‌شود، اظهار کرد: خداوند در رابطه با امام حسین (ع) چیزهایی را گفته که انسان احساس امیدواری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رضا رمضانی، در مراسم روز تاسوعای حسینی که در بقعه حضرت فاطمه اخری (س) خواهر امام رضا (ع) در رشت برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری حسینی و شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)، اظهار کرد: خواسته ما در زیارت عاشورا این است که خداوند از آبروی امام حسین (ع)، به ما آبرو بدهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با اشاره به اینکه دستگاه هدایت الهی در دنیا و آخرت به امام حسین (ع) سپرده شده است، افزود: اگر ایثار و جانفشانی امام حسین (ع) و یارانش نبود، چیزی از محبت، فهم و درک دین پیامبر (ص) باقی نمی‌ماند.

وی با تاکید بر اینکه در روایات، خواندن زیارت عاشورا در مناسبت‌های مذهبی و اعیاد و… تاکید شده است، تصریح کرد: رحمت واسعه امام حسین (ع) به شکلی است که انسان می‌تواند کسب آبرو کند.

آیت‌الله رمضانی خاطرنشان کرد: عاشورا نه تنها اسلام، بلکه خود خداوند، معاد، حقیقت، انسانیت، سعادت و خوشبختی را می‌تواند اثبات کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه همه زیبایی‌ها و فضائل اخلاقی با عاشورا اثبات می‌شود، اظهار کرد: خداوند در رابطه با امام حسین (ع) چیزهایی را گفته که انسان احساس امیدواری می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه انسان پیش از عیب جویی و نقد دیگران باید خود را مورد نقد قرار دهد، افزود: ما گاهی اوقات چند ساعت از دیگران حرف می‌زنیم و نقد می‌کنیم ولی در مقابل نقد دیگران نسبت به خود، موضع می‌گیریم؛ باید مقداری منصف باشیم، اگر خود را نقد کنیم، دیگر فرصتی برای نقد دیگران نخواهیم داشت.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه مجالس امام حسین (ع) را باید جلسه ارزیابی خود قرار دهیم، تصریح کرد: ما باید نسبت به همه اعمال خود از جمله نماز، روزه، توبه و… استغفار کنیم چون نماز و روزه ما نسبت به عبادت امیرالمومنین (ع) اصلا به شمار نمی‌آید.

عضو مجلس خبرگان رهبری به روایات مختلف در خصوص فضیلت زیارت امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: در روایات آمده که اگر کسی به زیارت امام حسین (ع) برود، ۷۰ هزار فرشته موکل دائم در نماز، ثواب نمازشان را برای آن زائر می‌فرستند.

وی در ادامه ثواب زیارت اباعبدالله الحسین (ع) را به اندازه یک هزار زکات مقبوله دانست و تاکید کرد: همچنین ثواب کسی که به زیارت امام حسین (ع) برود برابر با ۱۰۰ هزار حج مقبول در کنار پیامبر (ص) است.

آیت‌الله رمضانی، ثواب هر قدم زائر حضرت سیدالشهدا (ع) را برابر با یک حج دانست و گفت: اگر کسی به زیارت حضرت برود، یک هزار صدقه مقبوله برایش به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: کسی که به زیارت امام حسین (ع) برود، اجر یک هزار روزه‌دار، یک هزار شهید از شهدای بدر و آزادی یک هزار بنده را خواهد داشت.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه قصه امام حسین (ع) تنها به عاشورا محدود نمی‎شود بلکه قصه پردامنه از آدم تا خاتم است، اظهار کرد: پیامبری نبوده که برای حضرت سیدالشهدا (ع) گریه نکرده و محزون نشده باشد.

وی با اشاره به اینکه زیارت امام حسین (ع) برکات زیادی به انسان می‌رساند، گفت: خوردن خاک مثل خوردن خوک، حرام است ولی وقتی به تربت امام حسین (ع) می‌رسد، شفا می‎شود.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه امام حسین (ع) مصباح هدایت و سفینه نجات است، اذعان کرد: اگر کسی بتواند خود را در این کشتی سوار کند، قطعا اهل نجات است و عنایت خداوند شامل حالش می‌شود.

Share