استاندار گیلان در بازدید از باغات چای شرق گیلان؛

ارائه تسهیلات برای سورتینگ و بسته بندی چای|بهترین و باکیفیت ترین چای به بازار ارائه شود

استاندار گیلان ارائه خدمات در شأن و شایسته به مردم را مایه افتخار دولتمردان دانست و به فرمانداران تکلیف کرد که روند پیشرفت و اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی در شهرستان ها را به طور منظم، مورد بررسی و رصد قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اسدالله عباسی ظهر امروز (چهارشنبه) از باغ‌های چای لنگرود، املش و لاهیجان، کارخانه‌های فرآوری چای و نیز چند پروژه عمرانی در این شهرستان‌ها بازدید و با کشاورزان گفت وگو کرد.

وی در جمع خبرنگاران؛ بازدیدهای شهرستانی را برای بررسی میدانی مشکلات و خواسته‌های مردم و روند اجرای پروژه‌ها ذکر کرد و گفت: نباید ارائه خدمات به مردم در حوزه‌های مختلف به جلسات ختم شود بلکه به صورت جهادی و عملیاتی باشد.

وی ارائه خدمات در شأن و شایسته به مردم را مایه افتخار دولتمردان دانست و ادامه داد: فرمانداران نیز روند اجرای طرح‌ها را به صورت روزانه و هفتگی، رصد و پایش کنند.

استاندار گیلان با اظهار خرسندی از پیشبرد مطلوب امور مرتبط با حوزه کشاورزی، بر لزوم تسریع در پرداخت بهای برگ سبز چای تاکید کرد و افزود: کارخانه داران باید قیمت حمل و نقل محصول را در محاسبه بهای برگ سبز چای مدنظر قرار دهند و به‌منظور تامین سرمایه در گردش کارخانه‌ها، اعتبارات لازم ارائه می‌شود تا هر ۱۵روز نسبت به پرداخت بدهی باغداران اقدام گردد.

وی همچنین به امکان ارائه تسهیلات برای سورتینگ و بسته‌بندی چای در استان اشاره و نوسازی ماشین آلات کارخانجات چای را مورد تأکید قرار داد و گفت: درخصوص بهسازی باغات چای نیز به کشاورزان تسهیلات بانکی تعلق می‌گیرد ضمن آنکه امسال برای اولین بار در تاریخ صنعت چای؛ از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به گیلان، یک میلیارد تومان یارانه نهال و نیز اعتبار دیگری برای اصلاح باغات چای در نظر گرفته شده است.

استاندار گیلان با ابراز امیدواری از کیفیت خوب چای در سال‌جاری، بر لزوم توجه فعالان تولید تا فرآوری و بسته‌بندی چای به اصل مهم کیفیت تأکید و اضافه کرد: امسال شاهد رشد ۳۷ درصدی برگ سبز چای درجه یک بوده‌ایم که باید با کیفیت افزایی نسبت به افزایش این میزان در سال آتی تلاش کنیم.

دکتر عباسی تاکید کرد: باید در فصل بهار بهترین و با کیفیت‌ترین چای به بازار ارائه شود و لازمست هم چایکاران و هم ناظران، نسبت به این مهم دقت کافی داشته باشند و با توجه به بالا بودن هزینه تولید اعم از دستمزد کارگر، هزینه نگهداری و برداشت و حمل و نقل، باید تلاش و کوشش کشاورزان، ارج نهاده شده و تولیدات آن‌ها با بهای مناسب خریداری شود.

وی همچنین به اجرای دو پروژه پل کیازنیک و پل کشاورز در شهرستان املش اشاره و اضافه کرد: هر دو پل، پیشرفت خوبی دارند و بر اساس وعده پیمانکار؛ به ترتیب در مرداد و دهه فجر امسال آماده بهره برداری هستند که درصورت‌عدم اجرای تعهد در زمان مقرر، نسبت به دریافت خسارت از پیمانکار اقدام می‌شود.

Share