فرمانده انتظامی گیلان خبر داد:

دستگیری عاملان برداشت از کیف پول دیجیتال یک شهروند در گیلان

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری عاملان برداشت ۱۳۴ هزار دلاری از کیف پول دیجیتال یکی از شهروندان خبر داد و افزود: متهمان ۲۴ و ۲۵ ساله این پرونده شناسایی و طی دو عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری عاملان برداشت ۱۳۴ هزار دلاری از کیف پول دیجیتال یکی از شهروندان خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با بیان اینکه امنیت سرمایه‌گذار، دستکاری در خرید و فروش و همچنین افزایش کلاهبرداری اینترنتی و به ویژه احتمال لو رفتن رمز کیف پول از جمله خطرات ارزهای دیجیتال است، اظهار داشت: هدایت کاربران به درگاه‌های فیشینگ بانکی برای خرید ارز دیجیتال یکی دیگر از شگردهای مجرمانه سایبری برای سرقت اطلاعات بانکی است.

وی در ادامه با اشاره به مراجعه فردی به پلیس فتا و ادعای برداشت غیرمجاز ۱۳۴ هزار دلار از کیف پول دیجیتال وی طی چندین مرحله بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا پس از ثبت اظهارات شاکی، اقدامات اولیه را آغاز و در بررسی‌های به عمل آمده از کیف پول دیجیتال وی، مشخص شد این مبلغ طی چندین فقره تراکنش از حساب او برداشت شده است.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: پس از تلاش‌های شبانه روزی و اقدامات فنی کارشناسان سایبری پلیس فتا، متهمان ۲۴ و ۲۵ ساله این پرونده شناسایی و طی دو عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهمان جوان ابتدا منکر بزه انتسابی شدند اما پس از مشاهده مستندات غیر قابل انکار، به بزه خود اعتراف و اذعان داشتند تحت تاثیر وسوسه قرار گرفته و ابراز پشیمانی کردند.

سردار ملکی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک و وقوع هرگونه مشکل در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

Share