شهردار لاهیجان خبر داد؛

ساماندهی دست فروشان حاشیه استخر | دفن بهداشتی زباله در تموشل

نشست خبری مدیریت شهری لاهیجان با حضور رضا زنده دل شهردار، بهمن کنعانی رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و خبرنگاران در سالن همایش شهرداری لاهیجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بهمن کنعانی رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان در این نشست ضمن تسلیت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ایام فاطمیه، با بیان اینکه بعد از خدا، بهترین قاضی مردم هستند و امیدواریم برآیند نظر قاطبه مردم طوری باشد که همگان راضی باشند، گفت: بودجه سال گذشته شهرداری لاهیجان ۱۱۵ میلیارد تومان بود که ۹۵ میلیارد تومان آن تحقق پیدا کرد.

وی به میزان بدهی شهرداری لاهیجان اشاره کرد و افزود: ما شهرداری را با ۱۲۵ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم.

فرشید فلاح مجد سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان هم در این نشست با تسلیت سالگرد سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: رسانه‌ها بازوان مدیریت شهری هستند و ما آماده پاسخگویی به خبرنگاران هستیم.

رضا زنده دل، شهردار لاهیجان در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و تسلیت ایام فاطمیه گفت: لاهیجان از جمله شهرهایی است که بیشتر نقاط آن آسفالت بوده ولی آسفالت‌های موجود کیفیت خود را از دست داده‌اند و نیاز به روکش مجدد داشته و بر همین اساس با مصوبه شورای شهر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای آسفالت نقاط مختلف شهر در سال آینده برنامه ریزی خواهیم کرد.

وی به مباحث ترافیکی شهر اشاره کرد و افزود: برای بررسی وضعیت ترافیکی شهر، با نظر مشاور ترافیکی برای شهر مدل‌سازی خواهیم کرد و برای کوتاه و بلند مدت برنامه ریزی انجام می‌دهیم.

وی در مورد دفن زباله در تموشل گفت: حدود ۳۰ سال زباله به صورت غیربهداشتی در تموشل دفن می‌شد اما با اجرای پروژه دفن بهداشتی زباله که یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان گیلان است، اکنون زباله به صورت بهداشتی در این مکان دفن شده و باید توجه داشت که این مکان فقط متعلق به شهرداری لاهیجان نیست بلکه زباله‌های شهر سیاهکل و روستاهای شهرستان لاهیجان نیز در این مکان دفن می‌شود.

وی اضافه کرد: هزینه دفن هر تن زباله بر اساس اعلام مشاور حدود ۱۲۰هزار تومان می‌باشد ما از دهیاری‌ها خواستیم تا هزینه دفن زباله خود را به صورت قانونی پرداخت کنند.

وی به جمع آوری دست فروشان حاشیه استخر اشاره کرد و گفت: استخر لاهیجان پیشانی اماکن گردشگری این شهر می‌باشد و شهرداری به احترام عابران پیاده دور استخر و حفظ حریم عابران، اقدام به جمع آوری دست فروشان کرد اما برای احترام به نگرانی‌های ناشی از امرار معاش این افراد مکانی را در ضلع شمالی استخر تدارک دید.

برنامه ریزی برای اختصاص پیست دوچرخه سواری، به روز شدن پرداخت حقوق و اضافه کار کارکنان شهرداری، اعلام وضعیت قرارداد تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر، وضعیت قرارداد تله کابین، پیگیری پرونده حقوقی جزیره استخر، رعایت قوانین شهرسازی در صدور پروانه‌های ساختمانی، وضعیت بیمه اماکن شهری، وضعیت جمع آوری زباله‌های سطح شهر، خرید ست غواصی و حلقه نجات برای استخر، تغییر حفاظ حاشیه استخر و جمع‌بندی نظر مشاور برای چگونگی لایروبی استخر، پرونده غرامت‌های محکوم شده شهرداری، افزایش فعالیت‌های ورزشی، برنامه ریزی برگزاری تئاتر خیابانی پس از کرونا، جمع آوری، واکسیناسیون و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب، لوله‌گذاری جمع آوری آبهای سطحی، لکه گیری آسفالت معابر، احیای بافت تاریخی و پروژه هشت محل هشت بهشت و تهیه سند توسعه شهر لاهیجان از جمله دیگر مباحث مطرح شده توسط رضا زنده شهردار لاهیجان در این نشست خبری بود.

آرمان پوریاسری عضو شورای اسلامی شهر هم در این جلسه در مورد چگونگی فروش زمین برای تهیه مبلغ خرید حدود پنج دانگ جزیره و واریز به حساب دادگستری توضیحاتی ارائه کرد.

Share