کارگرنیا در بازدید از خانه میرزا؛

بین نسل نوجوان و شخصیت‌هایی همچون میرزا فاصله ایجاد شده است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: پیرامون شخصیت ارزشمند و فراملی میرزا کوچک جنگلی در گذشته سکوت و کم توجهی‌هایی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد حسین واثق کارگرنیا در بازدید از خانه تاریخی متعلق به میرزا کوچک خان واقع در محله استادسرای رشت اظهار کرد: روحانی شهید یونس استادسرائی (میرزا کوچک خان) هویت مردم رشت و گیلان است و شناساندن چنین شخصیت‌های ارزشمندی یکی از وظایف سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است که علیرغم سال‌ها سکوت و کم توجهی پیرامون این شخصیت والا، در یکصدمین سالروز شهادت این اسطوره بزرگ گیلان زمین برنامه‌های خوبی با همراهی صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد.

وی با بیان اینکه معرفی ابعاد مختلف شخصیت میرزا و اهداف نهضت جنگل نباید فقط منحصر به سالروز شهادت وی باشد افزود: میرزا یکی از داشته‌ها و افتخارات مردم رشت و گیلان است که نام مردمان این سرزمین با آن عجین شده است.

رئیس شورای ششم رشت به برپایی نمایشگاه اسناد نهضت جنگل اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در برنامه‌های گرامیداشت یکصدمین سالروز شهادت میرزا کوچک خان نسبت به برپایی نمایشگاه‌های مختلفی تحت عنوان اسناد نهضت جنگل، عکس میرزا و… اقدام شد که یقینا تاثیر فراوانی در شناساندن نهضت جنگل و سردار بزرگ میرزا کوچک خان به عامه مردم دارد.

کارگرنیا با اشاره به اینکه باید بین نسل نوجوان و جوان جامعه و چنین شخصیت‌های ارزشمندی پیوست اجتماعی ایجاد شود بیان کرد: متاسفانه بین نسل نوجوان و جوان و شخصیت‌هایی همچون میرزا فاصله ایجاد شده است و باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری این فاصله را حذف کنیم.

وی با تاکید به پرداختن چنین محتواهایی در کتب درسی دانش آموزان تصریح کرد: شناساندن شخصیت و اهداف والای میرزا کوچک خان نیازمند انجام برنامه‌های متعددی است و امیدوارم مسوولین مربوطه در این باره اهتمام بیشتری داشته باشند.

Share