مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد:

تداوم روند امدادرسانی هلال احمر گیلان در پی بارش باران و سیل+ تصاویر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش باران و سیل در استان گیلان تا پیش از ظهر روز جاری ۲۱ آبان ماه سال جاری به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از باران و سیل امدادرسانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سیاوش غلامی گفت: همزمان با آغاز بارش باران در استان گیلان از شامگاه چهارشنبه مورخ ۱۹ آبان ماه تا روز جاری، جمعه ۲۱ آبان ماه به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از بارش باران امدادرسانی شد، عوامل امدادی جمعیت هلال احمر از شعب و پایگاه‌های امداد و نجات املش، رودسر، فومن و صومعه سرا طی عملیات‌های مختلف نسبت به امدادرسانی از جمله آب گرفتگی ۶ باب منزل در شهرستان رودسر، ۱۴ منزل در املش و ۱ باب منزل در فومن با استفاده از خودرو کمک کار به وسیله موتور آب نسبت به تخلیه آب گرفتگی منازل اقدام کردند، همچنین تعداد ۶ نفر از ساکنین دو منزل مسکونی در «میانده چابکسر» توسط عوامل امدادی پایگاه شهید بارفروشنده به منطقه امن منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه، پایگاه و پست امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان برای مقابله با باران، اظهار کرد: همزمان با آغاز بارش باران در استان گیلان تا پیش از ظهر روز جاری ۲۱ آبان ماه سال جاری به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از باران و سیل امدادرسانی شد.

وی با اشاره به لجستیک جمعیت هلال احمر، اذعان داشت: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی همچنان در حال فعالیت و خدمت به مردم گرانقدر استان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد گفت: تلفن ۱۱۲ (ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم می‌باشد.

غلامی ضمن تاکید بر خودداری هموطنان از سفرهای غیرضروری افزود: با توجه به یخ زدگی جاده‌ها و معابر در ارتفاعات استان، هموطنان حتی الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تاکید کرد: هموطنان و مسافرین عزیز برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه نمایند.

Share