مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان؛

گیلان پیشگام در پخش برنامه‌های تلویزیونی با کیفیت HD|آغاز ساخت ۲ سریال «سوجان» و «ابر می‌بارد»

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان در حین بهره برداری از طرح‌های صدا و سیما گفت: بزودی پخش برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان با کیفیت HD پخش خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان در ایین افتتاح ۷ طرح فنی این مرکز با بیان اینکه رسانه استانی بازوی توانمند توسعه گیلان است افزود: رسانه استانی رسانه انقلاب است که تلاش می‌کند نماینده فرهنگ و داشته‌های فرهنگی باشد.

دکتر محمدباقر باقرزاده با اشاره به اینکه گیلان دارای توانمندی‌های مختلفی در بخش خای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است خاطرنشان کرد: مسئولان و دست اندرکاران رسانه استانی تمام تلاش خود را می‌کند این توانمندی‌ها را در ایران، منطقه و جهان انعکاس دهد.

وی تاکید کرد: صدا و سیمای مرکز گیلان، مرکز کار و تلاش، رقابت در کار و رفاقت در همکاری است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه این مرکز از نخستین مراکز استانی رسانه ملی است که بزودی برنامه‌های آن با سامانه پیشرفته و نوین HD پخش خواهد شد، خاطر نشان کرد: برای تامین اعتبارات این کار خواهان دستور و توجه ویژه دکتر علی عسکری، رئیس رسانه ملی و دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه هستیم.

دکتر محمدباقر باقرزاده با اشاره به اینکه در آخرین ارزیابی‌ها که در ماه گذشته انجام شد، صدا و سیمای مرکز گیلان جزو استان‌های برتر در بین مراکز استانی است، گفت: معاونت سیما رسانه استانی، جزو ۳ استان برتر، معاونت صدا جزو ۴ استان برتر و همچنین خبر رادیو معاونت خبر، حائز رتبه اول شد.

وی با بیان اینکه امروز ساخت ۲ سریال فاخر «سوجان» و «ابر می‌بارد» امروز با حضور دکتر عبدالعلی علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیما و دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه، در صداو سیمای مرکز گیلان آغاز می‌شود، افزود: سریال سوجان نخستین سریال ۳۰۰ قسمتی است که در مراکز صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته می‌شود و اقدام بزرگ و منحصر به فردی در فرآیند سریال‌سازی مراکز استانی صداوسیما و نشان از توانمندی هنری و فنی این مراکز در تولید آثار نمایشی فاخر است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: سریال «سوجان» طرح بزرگی است که در چند فصل تولید خواهد شد و فصل نخست این سریال در ۶۳ قسمت با نویسندگی فریدون حسن پور، تهیه‌کنندگی مهدی کریمی و کارگردانی حسین تبریزی به روی آنتن خواهد رفت.

وی اعلام کرد: داستان این سریال که با محوریت شخصیت مقاوم زن ایرانی و اهمیت نهاد خانواده ساخته خواهد شد، قصه زندگی سوجان، دختری گیلانی، از دوره نوجوانی، جوانی تا دوران مادری و مادربزرگی اوست و در خلال مرور داستان زندگی سوجان، بخش‌های مهمی از تاریخ معاصر ایران و گیلان روایت می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان افزود: برای ساخت فصل نخست سریال سوجان، حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که ۵۰ درصد آن از منابع استانی و ۵۰ درصد از منابع متمرکز سازمان صدا و سیما تامین خواهد شد.

محمد باقر باقرزاده همچنین از آغاز ساخت سریال «ابر می‌بارد» با حضور روسای سازمان‌های صداوسیما و برنامه و بودجه خبرداد و گفت: سریال ابر می‌بارد نخستین سریال اختصاصی سازمان صداوسیما با موضوع بیماری کروناست که توسط صداوسیمای مرکز گیلان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان ساخته خواهد شد.

وی افزود: این سریال ۱۸ قسمتی به نویسندگی مهدی بهپور و تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا معینی است و زندگی «پریسا» پرستار یکی از بیمارستان‌های رشت را روایت می‌کند که در نخستین ماه‌های شیوع ویروس کرونا با فوت مادربزرگش بر اثر کرونا و به هم خوردن نامزدی اش، درگیر مشکلاتی می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان خاطرنشان کرد: در این سریال سعی شده است تلاش‌ها و مجاهدت‌های کادر بهداشت و درمان و همه گروه‌ها و نهادهای درگیر در مهار بحران کرونا خصوصا شهدای سلامت و نیز گروه‌های جهادی به تصویر کشیده شود.

محمدباقر باقرزاده افزود: برای ساخت سریال ابر می‌بارد، ۳۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع استانی اختصاص یافته است.

Share