رئیس کل دادگستری گیلان تأکید کرد:

شرکت پرورش کرم ابریشم مزرعه پرنیان به افراد فاقد اهلیت واگذار شد

حجت‌الاسلام خلیلی ضمن تاکید بر بررسی قرارداد و روند واگذاری شرکت پرنیان گفت: با واگذاری شرکت مزرعه پرنیان به افراد فاقد اهلیت و سوء مدیریت آنان، روند تولید در صنعت نوغانداری کشور دچار اختلال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان در راستای رفع موانع و حمایت قضایی از واحدهای تولیدی از شرکت پرورش کرم ابریشم مزرعه پرنیان واقع در صومعه سرا بازدید کرد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان حین این بازدید و در نشستی که در محل این شرکت برگزار شد، با اشاره به اینکه قوه قضائیه بر مبنای قانون به مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی ورود می‌نماید، تصریح کرد: دستگاه قضایی با افرادی که با اقدامات مجرمانه خود موجب تعطیلی کارخانجات و اخلال در نظام تولید می‌شوند برخورد می‌کند.

وی ارتقای کیفیت محصولات را مشوق مردم برای استفاده از کالای ایرانی دانست و افزود: در دنیای امروز و با افزایش سطح آگاهی مردم، امکان تحمیل سلیقه و ایجاد محدودیت در انتخاب مردم مانند آنچه در گذشته بود وجود ندارد و این تولیدکنندگان هستند که با ایجاد مزیت رقابتی برای محصول خود، سهم هرچه بیشتری از بازار را تصاحب می‌کنند.

خلیلی ضمن اشاره به قدمت صنعت نوغانداری در گیلان و با انتقاد از شیوه واگذاری شرکت مزرعه پرنیان به بخش خصوصی و افت محسوس سطح تولیدات این شرکت اظهار داشت: با واگذاری شرکت مزرعه پرنیان به افراد فاقد اهلیت و سوء مدیریت آنان، روند تولید در صنعت نوغانداری کشور دچار اختلال شد.

رئیس شورای قضایی گیلان همچنین ضمن تقدیر از گزارش‌های اخیر سازمان بازرسی درخصوص واگذاری واحد تولیدی در گیلان، از رسیدگی دقیق دستگاه قضایی به پرونده این واگذاری‌ها خبر داد.

وی در پایان ضمن تاکید بر بررسی قرارداد و روند واگذاری شرکت پرنیان، از رئیس دادگستری و دادستان صومعه سرا خواست تا با نظارت بر عملکرد مدیران و بازرسی منظم روند تولید در این مزرعه، در صورت مشاهده ترک فعل و اهمال در انجام وظایف قانونی، برای مدیرانی که موجبات اخلال در نظام تولید را فراهم می‌کنند پرونده قضایی تشکیل شود.

Share