نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان؛

خط تولید ماسک N95 در گیلان آغاز می‌شود | ورود مسافران به گیلان مصیبت عظمی است

در نشست ویدیوکنفرانس با حضور معاون بهداشتی وزارت بهداشت و هیئت‌رئیسه چند دانشگاه علوم پزشکی کشور ازجمله استان گیلان، علاوه بر تشریح سیاست‌های راهبردی حوزه بهداشت در مقابله با کرونا، آخرین وضعیت شیوع و کنترل این بیماری در استان‌های درگیر ازجمله گیلان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت و درمان در امور کرونا در گیلان نیز در این نشست با تأکید بر توزیع عادلانه و بر مبنای نیاز تجهیزات بهداشت فردی در مراکز درمانی، اظهار کرد: توزیع تجهیزات در گیلان باید به‌صورت سامانه‌ای و بنا بر میزان تخت و بیمار بستری‌شده توزیع شود.

محمدحسین قربانی با بیان اینکه ورود مسافران به گیلان مصیبت عظمی در شرایط کنونی است، افزود: حضور مسافران در گیلان یک بحران جدیدی را قرار است در استان به وجود بیاورد ازاین‌رو باید آمادگی مراکز درمانی و بیمارستانی برای روزهای آینده بیشتر شود.

وی اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ارائه خدمات مداوم تا پایان شکست کرونا را قابل‌تحسین برشمرد و گفت: تصمیم دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبنی بر اینکه مدیران ستادی و معاونین دانشگاه علوم پزشکی در ایام نوروز به خدمات‌رسانی به مردم مشغول هستند، بسیار مبارک و دلگرم‌کننده است.

خط تولید ماسک N95 در گیلان آغاز می‌شود

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از تولید ماسک N95 خبر داد و گفت: تولید ماسک N95 در گیلان با درایت استاندار و همکاری صمت آغازشده و ظرف هفته آینده تولیدات آن برای تأمین نیاز استان و کشور شروع می‌شود.

لغو مرخصی مدیران و معاونین ستادی در ایام عید نوروز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست از استمرار آماده‌باش حوزه سلامت گیلان خبر داد و اظهار کرد: به جهت شکست کامل کرونا ویروس در گیلان تمامی معاونین و مدیران ستادی در صف مقدم هستند و در ایام نوروز نیز به مرخصی نخواهند رفت.

ارسلان سالاری با تأکید بر رعایت بهداشت فردی و قرنطینه اختیاری گیلانیان، افزود: ظرفیت مراکز درمانی دولتی و خصوصی در گیلان کامل شده و نمی‌تواند میزبان بیماران دیگر ازجمله مسافرین به این استان باشند.

۲۰۰ هزار گیلانی هنوز در سامانه سیب ثبت‌نام نکرده‌اند

وی با بیان اینکه بالغ‌بر ۳۰۰ هزار نفر از مجموع ثبت‌نام کنندگان در طرح بسیج ملی فاقد شماره تماس برای پیگیری و اقدامات درمانی هستند، گفت: ۲۰۰ هزار نفر از گیلانیان هنوز در سامانه سیب ثبت‌نام نکرده‌اند و لازم هست اطلاعات تماس با آن‌ها از طرق مختلف برای غربالگری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد.

Share