در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شد:

پیشنهاد حذف قراردادهای پیمانی در دستگاه‌های دولتی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی وضعیت قراردادی های موقت‌ نیروهای وزارت نفت و پیشنهاد حذف قراردادهای پیمانی در دستگاه‌های دولتی در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جلیل مختار در تشریح دستورکار نشست امروز (سه‌شنبه ۲۷ آذرماه) کمیسیون متبوعش، گفت: موضوع قرارداد موقت‌های نیروهای وزارت نفت بر اساس طرح ساماندهی در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت که پیش از این کارگروهی برای بررسی آن تشکیل شده بود، ضمن اینکه در مردادماه مکاتبه‌ای انجام داده بودیم در مورد پیشنهاد اصلاحاتی که وزارت نفت داشت که تاکنون پاسخ نداده بودند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قرار بر این شد که تا یک هفته آینده نتیجه اقداماتی که در خصوص ساماندهی قرارداد موقت‌های وزارت نفت انجام شده است را به کمیسیون اعلام کنند تا بر اساس آن بتوانیم به جمع بندی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد حذف پیمانکاران با دستگاه‌های دولتی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و طی طرحی پیشنهاد شده که این واسطه حذف شود و قراردادها به صورت مستقیم با دستگاه‌های دولتی منعقد شود و این طرح در گذشته هم اجرا شده بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به اینکه این طرح همزمان با اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری پیشنهاد شده است، قرار شد در کمیسیون ویژه بررسی این قانون بررسی شود تا بتوان به یک جمع‌بندی رسید.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست یادآورشد: معاون توسعه منابع انسانی وزارت نفت، معاون پارلمانی این وزارتخانه و نماینده سازمان اداری و استخدامی کشور و تعدادی از نمایندگان قرارداد موقت‌های این وزارتخانه در این نشست حضور داشتند.

Share