استاندار گیلان:

کاهش ۱۰ میلیارد دلاری قاچاق کالا | صدا و سیمای استان همراهی خوبی دارد

استاندار در آخرین جلسه ی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان در سال ۹۵ گفت: کاهش ۱۰ میلیارد دلاری قاچاق کالا در دولت یازدهم به دلیل توجه به اصل شفاف سازی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه که در دفتر کار وی برگزار شد با تبریک قرار گرفتن در آستانه ی میلاد حضرت زهرای اطهر(س) و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و ایام عید نوروز افزود: در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل با تأکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق کالا انصافاً دولت اقدامات موثری انجام داده است.

وی به اهتمام ویژه ی دولت و همراهی مجموعه ی نظام در مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره و خاطرنشان کرد: اقدامات و توفیقاتی که در کشفیات کالاهای قاچاق صورت گرفته نشانگر جدیت همه ی دستگاه های مرتبط با این پدیده است.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت هوشمندسازی و سیستمی کردن مبارزه با قاچاق کالا تأکید و تصریح کرد: نظارت بر کالاها به صورت سیستمی در انبارها و اطلاعات ورودی و مصرف آنان باید تحت پوشش قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه شفاف سازی اقدامات بسیاری از مشکلات را برطرف می کند گفت: دولت بیشترین اهتمام را در زمینه شفاف سازی داشته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در سه سال گذشته  قاچاق کالا از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۵ میلیارد دلار رسید افزود :کاهش ۱۰ میلیارد دلاری قاچاق کالا در دولت یازدهم به دلیل توجه به  گسترش اصل شفاف سازی بوده است.

وی با اشاره به اینکه هرجا عزممان جدی باشد گام های اساسی برداشته می شود اظهار داشت: تاکید و سفارش بنده به همه ی خدمتگذاران این بخش این است که مسائل را با جدیت دنبال کنند.

دکتر نجفی به انتظارات بیش از پیش از صدا و سیما در اقدامات تبلیغی و فرهنگی در این حوزه تأکید و تصریح کرد: انصافاً صدا و سیمای استان با امکاناتی که در تولید محتوا دارد همیشه همراهی خوبی با مجموعه های مختلف دارد اما باید ببینیم تقاضای ما از صدا و سیما چیست؟ و آیا اطلاعات لازم را برای تهیه برنامه به آنها داده ایم؟

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه اگر می خواهیم تولید را زنده نگه داریم باید با قاچاق کالا مبارزه کنیم اظهار داشت: باید تلاش کنیم علاوه بر افزایش کیفیت کالاها در تبلیغات نیز طوری عمل شود که نتیجه ی عکس را شاهد نباشیم.

وی به عزم همگانی در مبارزه با قاچاق کالا در مردم با استفاده از تولید داخلی اشاره افزود: قرار نیست فقط بودجه های ما به بخش عمرانی و آزادراه ها سوق پیدا کند بلکه در شورای برنامه ریزی سال ۹۶ اعتبار این بخش را ارتقاء خواهیم داد.

استاندار گیلان افزود: تا چه زمانی می توانیم با پرداخت تسهیلات و حمایت از تولیدکنندگان چراغ آنان را روشن نگه داریم که قطعاً با تداوم پدیده ی قاچاق روزی با مشکل مواجه خواهند شد.

دکتر نجفی بر ضرورت جلوگیری از قاچاق چوب به خارج از استان توسط نیروهای نظامی، انتظامی و دستگاه های نظارتی تأکید و تصریح کرد: تأمین مواد اولیه ی ۲ کارخانه ی بزرگ تولید MDF و HDF  منطقه که بزودی افتتاح می شود و نیز مصارف دیگر استان باید تعریف شود و در این میان باید بخش خصوصی را به سمت زراعت چوب هدایت کنیم.

Share