استاندار گیلان در شورای ترافیک خبرداد

لایحه دولت برای الحاق فرودگاه رشت به منطقه آزاد انزلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار گیلان عصر امروز در شورای ترافیک گفت :دولت برای الحاق فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به منطقه ازاد انزلی به مجلس لایحه میدهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار گیلان عصر امروز در شورای ترافیک گفت :دولت برای الحاق فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به منطقه ازاد انزلی به مجلس لایحه میدهد.jpg2389

دکتر نجفی با اشاره به جلسه هم اندیشی در خصوص مناطق آزاد تجاری صنعتی به منظور بررسی پیشنهادات استانداران برای رونق بیشتر این مناطق و مرتفع نمودن مشکلات که دیروز با حضور وزیر کشور دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی، جمعی از استانداران و رؤسای مناطق آزاد در محل وزارت کشور برگزار شد گفت : در این نشست مقرر شد دولت برای الحاق فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مجلس لایحه بدهد.

وی با اشاره به اینکه اداره کل تطبیق قوانین مجلس با مصوبه اضافه شدن فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل به محدوده منطقه آزاد انزلی،به دلیل اینکه این فرودگاه در شهر رشت قرار دارد ایراد گرفته است گفت :مجلس با اصل موضوع مخافت ندارد بلکه بحث تطبیق نامهای رشت وانزلی مطرح است از اینرو دولت برای حل این مسئله لایحه میدهد.

استاندار گیلان افزود :  با عنایت به مزایا و معافیت‌های قانونی منطقه برای حضور گردشگران خارجی و فراهم شدن امکان حضور بدون ویزای سرمایه‌گذاران تحول اساسی در گردشگری و اشتغال استان ایجاد میشود.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنانش به کاهش تصادفات استان اشاره کرد و گفت :از تلاشهای صورت گرفته قدردانی میکنم اما آمار ۴۱۶کشته زیبنده گیلان نیست.

وی با بیان اینکه نقش فرهنگ سازی وآموزش در کاهش تلفات جاده ای بسیار مهم است گفت :باید از ظرفیت بسیار  خوب صداوسیما و آموزش وپرورش ورسانه ها در این بخش به خوبی استفاده کرد.

استاندار گیلان همچنین به نشست عصر دیروز خود با رئیس بنیاد مستضعفان اشاره کرد وگفت : باتوجه مشکلاتی که تردد کامیون‌های سیمان گیلان سبز دیلمان برای راه‌های منتهی به این کارخانه ایجاد کرده بود بنیاد مستضعفان تعهد کرد کل سیمان مورد نیاز جهت اصلاح و تعریض این راه‌ها را بصورت رایگان برای رفاه مردم تأمین کند.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد :قیر مورد نیاز این محورها رانیز وزارت راه وشهرسازی تقبل کرده است.

استاندار گیلان همچنین با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم بر هماهنگیهای ترافیکی برای عزادریهای این ایام تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این نشست گفت :از ابتدای امسال تا کنون ۴۱۶ نفر در تصادفات برون ودرون شهری کشته شدند که این امار سه درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است .

حجت شعبان پور افزود :در همین مدت در سال گذشته ۴۲۹نفر ودر سال نود ویک ،۵۰۴نفر کشته شدند.

وی افزود :۴میلیارد و۳۰۰میلیون تومان ازجریمه تخلفات رانندگی استان نیز برای کاهش تلفات جاده ای هزینه میشود.

Share