ارسال ۱۰۰ تن کمکهای مردمی گیلان به مناطق سیل زده گلستان و مازندران

یک صدتن اقلام غذایی، امدادی و زیستی اهدایی مردم نوع دوست استان گیلان و برخی دستگاه های اجرایی بعد از ظهر امروز(سه شنبه) از مقابل ساختمان هلال احمر با حضور آیت الله رسول فلاحتی، استاندار گیلان و جمعی دیگر از مسئولان به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مصطفی سالاری ظهر امروز در حاشیه اعزام کمک های مردمی و دستگاه های امدادی و اجرایی به مناطق سیل زده گلستان در جمع خبرنگاران در رشت افزود: آماده ارائه کمک های لازم برای رفع نیازمندی‌های سیل‌زدگان استان‌های گلستان و مازندران هستیم.
وی خاطرنشان کرد: از زمان وقوع سیلاب در استان های گلستان و مازندران، در تماس با استانداران این دو استان آمادگی گیلان برای کمک را اعلام کردیم.
وی اضافه کرد: همچنین به مدیران عضو شورای هماهنگی ستاد بحران ابلاغ کردیم که با همتایان خود در این دو استان تماس بگیرند و نیازمندی های آنان را در سه بخش مواد غذایی و مصرفی، ماشین آلات و تجهیزات و نیروهای انسانی و امدادی دریافت کنند.
دکتر سالاری تصریح کرد: با اعلام نیازمندی ها، امروز سومین محموله ارسالی است که بخشی از آن مربوط به وسایل زندگی، اقلام غذایی و زیستی از محل کمک های مردمی، هلال احمر، کمیته امداد، بهزیستی و سپاه است.
وی اظهار داشت: پیشتر نیز دو محموله شامل حدود ۲۰ تن کالا ارسال شده بود.
استاندار گیلان با اشاره به آمادگی استان برای مقابله با وقوع سیل احتمالی خاطر نشان کرد: با وجود آنکه طبق پیش بینی هواشناسی، سیل گیلان را تهدید نمی کند؛ ولی آمادگی لازم را برای مقابله با بحران احتمالی داریم و در صورت نیاز، ماشین آلات به استان های دیگر نیز اعزام می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: حادثه سیل استان گلستان و بخش هایی از مازندران باعث نگرانی مردم عزیز ایران به ویژه مردم ولایتمدار استان گیلان شده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند توفیق دهد آلام مردم سیل زده کاسته شود، گفت: امروز شاهد کمک های مردم استان گیلان به این ۲ استان شمالی به ارزش یک میلیارد تومان هستیم.
امام جمعه رشت با اشاره به ارسال هزار کامیون کمکهای مردمی از استان گیلان به جبهه در زمان دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ان شاالله در آینده ای نه چندان دور کمکهایی برای اهالی این مردم سیل زده ارسال شود تا بخشهایی از رنجهای مردم کم گردد.

Share