استاندار گیلان از شرکت سازنده راه‌آهن تعهد کتبی بگیرد تا راه آهن طی ماه‌های آینده افتتاح شود

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه اهالی قلم برای ایجاد فضای شفاف و هم‌گرایی در راستای منافع ملی بکوشند گفت: باید واقعیت ها را بیان کنیم و در فضایی که عوام‌فریبی رواج یافته، اصحاب قلم وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدباقر نوبخت همزمان با روز قلم در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعات محلی، سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها در منطقه آزاد انزلی، عرصه قلم را مطابق با آیات الهی در کلام الله مجید، قابل تقدیس دانست و افزود: امروز قلم باید در راستای دفاع و حمایت از یک ملت در عرصه های واقعی و مجازی، نقشی تعیین کننده داشته باشد.

معاون رئیس جمهوری سیاست‌های اجرایی دولت دوازدهم را ادامه دولت یازدهم دانست و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ نخستین گام ها برای رفع محدودیت ها علیه ملت و تحریم های ظالمانه، برداشته شد و در واقع دولت تدبیر و امید، برای شکستن دیوار تحریم، حصر اقتصادی و رفع اتهام از ملت ایران اهتمام ورزید.

وی با اشاره به طرح ادعاهایی باطل مبنی بر تلاش جمهوری اسلامی برای استفاده از دانش هسته ای در امور نظامی و پیرو این مسئله، صادر شدن قطعنامه‌های ظالمانه علیه ملت ایران گفت: دولت تدبیر و امید موفق شد موارد اتهامی را رفع کرده و فرآیند جدیدی را در دنیا آغاز کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دکتر روحانی وعده فروریختن تحریم ها را داد ولی در این میان، برخی دولت ها از همان ابتدا، نسبت به انجام تعهدات خود، به درستی عمل نکردند.

نوبخت با تصریح اینکه دولت آمریکا نقض عهد کرد، گفت: امروز دنیا، آمریکا را تحقیر می کند حال اینکه طبق اعلام صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، ایران اسلامی طی این مدت توانست همه شاخص های اقتصادی خود را بهبود ببخشد و این امر، حاصل تلاش جمعی بوده است.

وی با بیان اینکه باید تکلیف‌مان را در شرایط امروز بدانیم، افزود: دولت و ملت ایران، در برابر زیاده خواهی ها، استوار ایستاده و اگر مذاکره مجدد با افرادی بدعهد پذیرفته شود، تاریخ ما را نخواهد بخشید.

معاون رئیس جمهوری گفت: به‌جای تسویه حساب های سیاسی، به‌دنبال ایجاد فضای شفاف و هم‌گرایی در راستای منافع ملی باشیم.

وی در خاتمه سخنانش اضافه کرد: همه باید با قبول مسئولیت ملی، بتوانیم از شرایط کنونی به خوبی گذر کنیم.

دولت از هیچ کمکی به عرصه فرهنگ فروگذار نمی‌کند

نوبخت در جمع خبرنگاران بیان داشت: آنچه وظیفه دولت برای فراهم سازی زمینه تبیین آثار اهل قلم هست، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به درستی ایفا می شود و تنها عرصه ای که بیش از ۷۰ درصد امور را از طریق واگذاری به بخش غیر دولتی به انجام می رساند، بخش فرهنگ است.

وی با تصریح اینکه دولت از هیچ کمکی به عرصه فرهنگ و برای تعالی این بخش فروگذار نمی کند، افزود: نقش قلم و اهالی آن در تبیین واقعیت ها و انتقال موضوعات و مشکلات به مردم، مهم است.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: امروز ملت بزرگ ما نیاز به تصمیم گیری مهمی در عرصه های خارجی و داخلی دارند و در اینجاست که قلم، می تواند نقش پررنگ خود را ایفا کند.

دکتر نوبخت در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران استان گیلان، با اشاره به پروژه بزرگ راه آهن قزوین – رشت گفت: بعد از افتتاح این پروژه، بیان خواهد شد که چه فن‌آوری هایی در این طرح بزرگ به کار گرفته شده که در واقع، با پروژه دیگری در کشور، قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به پرداخت اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه، از استاندار گیلان خواست از شرکت سازنده تعهد کتبی بگیرد تا راه آهن طی ماه های آینده افتتاح شود و شاهد فعال شدن این راه مواصلاتی ریلی در استان باشیم.

آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعات محلی، سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها عصر امروز با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، استاندار گیلان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران کشوری و استانی و اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر در سالن همایش های منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

فراخ

Share