بارش برف از شنبه در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از اواخر وقت شنبه هفته آینده تا دوشنبه، با توجه به کاهش محسوس دما، در برخی نواحی جلگه ای مخلوط برف و باران و بتدریج بارش برف مورد انتظار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ابرناکی، مه آلود بودن هوا و کاهش محسوس دما در استان از اواخر وقت امروز (چهارشنبه) خبر داد.

مازیار غلامی بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی توده هوای سرد و پرفشار از امروز به منطقه است که بر این اساس از اواخر وقت امروز تا اوایل هفته آینده، با گذر امواج ناپایدار، شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، روند کاهش محسوس دما، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید)، بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها و همچنین احتمال رعد و برق فراهم می شود.

وی ادامه داد: از اواخر وقت شنبه هفته آینده تا دوشنبه، با توجه به کاهش محسوس دما، در برخی نواحی جلگه ای مخلوط برف و باران و بتدریج بارش برف مورد انتظار است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز استان را کمی ابری تا نیمه ابری، بعضی نقاط ابری و مه آلود، وزش باد، بارندگی پراکنده عنوان و برای فردا (پنجشنبه) نیز آسمان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعت ها بارندگی، وزش باد، کاهش نسبی دما، اواخر وقت ارتفاعات بارش برف و در دامنه های جنوبی کمی تا نیمه ابری پیش بینی کرد.

غلامی گفت: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با ۲۱ درجه مربوط به رودبار و کمینه دما با چهار درجه مربوط به جیرنده ثبت شده است.

وی بیشینه و کمینه دمای رشت طی شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب ۱۵ و هفت درجه ذکر کرد.

Share