خسارت مادی فتنه ۸۸ برابر ۳۲۴ هزار میلیارد تومان بود | بی‌تردید فتنه قابل تطهیر نیست

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، با بیان اینکه مردم ایران اسلامی با بصیرت دینی با فتنه گران به مقابله برخواستند،گفت: ۹ دی یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری صبح امروز در نشست ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، ضمن اهمیت این ایام، اظهار کرد : ۹ دی یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی، با بیان اینکه مردم ایران اسلامی با بصیرت دینی با فتنه گران به مقابله برخواستند، گفت: ۹ دی روز خروش ملت ایران علیه فتنه‌گران است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان،با تاکید بر اینکه فتنه ۸۸ مقابله دو جریان سیاسی نبود که برخی‌ها گمان کنند اصلاح طلبان و اصولگرایان علیه هم قد علم کنند، افزود: فتنه ۸۸ کودتایی، از سوی کودتاگرانی بود که قصد براندازی نظام را داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری، «نه شرقی نه غربی دولت سبز ملی»، « نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، « انتخاب بهانه است اصل نظام نشانه است» و … را از شعارهای فتنه‌گران در فتنه ۸۸ دانست و گفت: قطعا این شعارها، حضور ۸۵ درصدی مردم در انتخابات که حضور کم نظیری در تاریخ انقلاب بوده است را برای مردم تلخ کرد.

وی، با اشاره به خسارت‌های مادی فتنه ۸۸ به کشور، ادامه داد:خسارت مادی فتنه ۸۸ برابر ۳۲۴ هزار میلیارد تومان بوده است که متاسفانه موجب اختلال روابط اقتصادی نظام شد.

وی، با بیان اینکه ۹ دی نباید فقط به شعار دادن ها بسنده شود، یادآور شد: باید برنامه های محتوایی و تبیینی در روزهای منتهی به ۸ دی و ۹ دی در مساجد، بقاع متبرکه، پایگاه های مقاومت، مدارس و مراکز دانشگاهی توسعه پیدا کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ادامه داد: برخی که خود را ولایی و در مسیر ولایت معرفی می کنند، در استفاده کردن از واژه «فتنه» ابا و امتناع می ورزند. این در حالی است که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب که در انتخاب واژه ها و کلمات از تبحر ویژه ای برخوردارند، بر روی واژه «فتنه» اصرار و در بسیاری از سخنان خودشان آن را بیان می کنند، اما چرا برخی به دنبال این هستند که فتنه را کنار بگذارند و از واژه های دیگری نظیر اتفاق ۸۸، فاجعه ۸۸، سوء تفاهم ۸۸ و مسئله ۸۸ استفاده کنند؟! در حالی که اتفاق و سوء‌تفاهم نبود، بلکه فتنه بود؛ فتنه ای که قلب نظام را هدف گرفته بود.

حجت‌الاسلام اشجری، با بیان اینکه بدرفتاری های رئیس جمهور سابق کشور نمی تواند دلیلی بر توجیه فتنه و فتنه گران باشد، گفت: برخی می خواهند به این رفتارها تمسک بجویند و به واسطه مستند قرار دادن آن،اصل موضوع فتنه را تطهیر کنند. بی تردید فتنه قابل تطهیر نیست و حقیقت فتنه در همه زمان ها باید واگویی شود.

وی از اجرای ۳۲ پیشنهاد برای بزرگداشت این ایام در استان خبر داد و گفت: این برنامه ها در سراسر استان برگزار می‌شود تا حقیقت‌های این روز را برای مردم تبیین گردد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، سخنران ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی در مرکز استان را حجت  الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات عنوان کرد و افزود: مر اسم مذکور صبح روز ۹ دی همزمان با سراسر کشور در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می شود

Share