ورود ۴۱۰ هزار گردشگر به فاز تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، از ۲۷ اسفند ماه سال گذشته لغایت ۱۴ فرودین ۹۴، مسافرین ورودی به محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی از مرز ۴۱۰ هزار نفر گذشت و در مقایسه با ۳۵۰ هزار گردشگر، در مدت مشابه سال ۹۳، با رشد ۱۷ درصدی همراه شده است.  ارائه تسهیلات جدید […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، از ۲۷ اسفند ماه سال گذشته لغایت ۱۴ فرودین ۹۴، مسافرین ورودی به محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی از مرز ۴۱۰ هزار نفر گذشت و در مقایسه با ۳۵۰ هزار گردشگر، در مدت مشابه سال ۹۳، با رشد ۱۷ درصدی همراه شده است.

azad-aw6atr ارائه تسهیلات جدید و خدمات متعدد و متنوع ارائه شده در حوزه های گردشگری ،خدمات شهری ،بازرگانی و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی، هنری ،اطلاع رسانی ظرفیت های گردشگری منطقه و برگزاری جشنواره صنایع دستی را از جمله مهمترین دلایل افزایش تعداد مسافرین نوروزی منطقه آزاد انزلی بود.

از سوی دیگر بهره گیری مسافرین محترم از تسهیلات و خدماتی چون کالای همراه مسافر و خرید ماشین با پلاک منطقه، وجود زیرساختها و امکانات مناسب گردشگری در محدوده فاز تجارت و گردشگری مانند آلاچیق های ساحلی، پارک بازی کودکان، سینمای پنج بعدی، وسایل و امکانات ورزشهای ساحلی و دریایی، نوسازی مبلمان شهری ،نورپردازی و توسعه فضای سبز این محدوده و عرضه سایر خدمات ضروری برای آسایش و آرامش مسافرین محدوده فاز تجارت و گردشگری، زمینه فراغت خاطر بیشتر گردشگران را بوجود آورد.

اجرای تعزیه حضرت فاطمه زهراء(س)، برگزاری نمایش های آئینی و سنتی چون خورتاب، چارچار، برم شادی، رابچره، نمایش سیاه بازی و تئاتر میرزا کوچک خان جنگلی و تئاتر خیابانی “ما گردشگر هستیم” از جمله برنامه هایی بود که در حوزه نمایشی اجرا گردید.

برگزاری کنسرتهای موسیقی سنتی و فولکلور گیلکی با حضور اساتیدی همچون استاد ناصر وحدتی و سید حسین قوامی، نوری، حمید رضاپور، قاسم زاده ،داداشی و کرنا نوازی و نورافشانی از دیگر اقدامات این سازمان در ایام تعطیلات نوروز ۹۴ است که علاوه بر این تشکیل باغ هنر منطقه آزاد انزلی با همکاری هنرمندان گیلانی و کشوری که در رشته های نقالی، تصویر سازی، کاشی کاری، خوشنویسی و کاریکاتور در آن مسافران نوروزی در کنار هنرمندان هر رشته، خلق اثر هنری مورد علاقه را تجربه نموده و اثری هنری مورد علاقه خویش را به یادگار گذاشتند، از جمله برنامه های فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد انزلی است.

این گزارش از برگزاری جلسات منظم ستاد خدمات سفر منطقه آزاد انزلی با حضور معاونتها و مدیریتهای سازمان و همکاری سایر نهادها و دستگاه های عضو همچون نیروی انتظامی و پلیس راه ،آموزش و پرورش ،بخشداران ،اورژانس و هلال احمر و مدیران مجتمع های تجاری منطقه به منظور هماهنگی بیشتر در ارائه خدمات به گردشگران خبر داد.

همچنین در روز ملی طبیعت این سازمان دو برنامه فرهنگی، تشکیل بزرگترین فرش سبزه ای و جشنواره مجسمه های بازیافتی، در زمینه حفاظت محیط زیست و مسابقه تنیس روی میز خانوادگی اجرا نمود، که با استقبال گردشگران مواجه شد.

انعکاس روزانه فعالیت های این سازمان در ایام نوروز از شبکه های تلویزیونی و رادیویی، اجرای برنامه رادیویی روی موج بهارستان در نوروزخانه منطقه، نصب تبلیغات محیطی تبریک سال نو و شعارهای تبلیغاتی منطقه آزاد انزلی، توزیع نقشه گردشگری استان گیلان و منطقه، انتشار خبرنامه گردشگری نیلوفران بهمراه ارائه گزارشهای خبری-تصویری در تعطیلات نوروزی در پرتال سازمان را می توان از برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی اجرا شده برای خدمات رسانی گسترده و متنوع تر به گردشگران بیان نمود.

گفتنی است ویژگی خدمات و تسهیلات و برنامه های اجرا شده از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در تعطیلات نوروز ۹۴، بهره گیری از توانمندیها، ظرفیتهای فرهنگی-هنری-گردشگری استان و منطقه در کنار ارائه مزایا و معافیتهای قانونی این منطقه برای گردشگران بوده است.
azad4u3

Share