مسیر پیشرفت در چارچوب اخلاق است/دولت یازدهم در پی وحدت ملی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علوی گفت: دولت یازدهم در پی وحدت ملی است و راهبرد دولت این است که همه فرزندان این آب و خاک در همین نظام و زیر پرچم ولایت و رهبری، فعالیت سیاسی را در سالی که در آن انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی عصر چهارشنبه در پی حضور پانزدهمین کاروان تدبیر و امید به استان گیلان در جلسه شورای اداری شهرستان شفت بیان کرد: وحدت، همراهی و یک دل بودن؛ بسترساز عزت و سربلندی یک جامعه پویا است.

alavi72871-6390530وی با بیان اینکه مکتب متجلی اسلام، اختلاف را نهی کرده، اضافه کرد: بنا به فرموده امام علی (ع) خداوند به هیچ ملتی بر اساس اختلاف و تفرقه ، عزت نداده است.

وزیر اطلاعات با بیان حدیثی از رسول اکرم(ص) اظهار کرد: ایشان فرموده اند که وارد درگیری نشوید، چرا که ملت های قبلی که اختلاف داشتند، هلاک شده اند.

وی ادامه داد: نقد و انتقاد در فرهنگ اسلامی، بسیار ارزشمند است آنجایی که امام صادق (ع) فرموده اند؛ «محبوب ترین برادران نزد من کسی است که عیب های مرا به من هدیه کند» و انتقاد آن است که مورد نقد همراه با احترام، ادب و حرمت گذاری به شخصیت ها باشد.

حجت الاسلام علوی در ادامه برقراری امنیت را یک نوع عبادت خواند و گفت: اولین ایجاد کننده امنیت، ذات مقدس احدیت است و رهآورد حکومت امام زمان (عج) اجرایی شدن حکومت دینی و امنیت است.

وی تصریح کرد: باید روز به روز تلاش کنیم در جامعه برادری و وحدت باشد که مایه افزایش امنیت، رونق اقتصادی و عزتمندی ایران اسلامی خواهد شد.

وی افزود: دولت یازدهم در پی وحدت ملی است و راهبرد دولت این است که همه فرزندان این آب و خاک در همین نظام و زیر پرچم ولایت و رهبری، فعالیت سیاسی را در سالی که در آن انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، انجام دهند.

وزیر اطلاعات در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری گفت: باید تمام اندیشه ها و توانایی ها را در مسیری قرار داد که رقابت های سیاسی در یک فضای سیاسی و مثبت انجام شود.

حجت الاسلام علوی اضافه کرد: کسانی که می خواهند در این مسیر حرکت کنند، باید توانمندی های خود را بیان کنند و از تخریب دیگران بپرهیزند.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت احکام شرع، چارچوب قانون و حفظ کرامت انسانی، رقابت های سیاسی ارزشمند خواهد شد.

حجت الاسلام علوی گفت: مسیر پیشرفت در چارچوب اخلاق است و باید ادب، اخلاق و همدلی در مسیر خدمتگزاری ، رونق بخشی و در جهت نیکی ، خدمت به مردم شهید داده ، هم افزایی و اخلاق مداری برداشته شود.

وی در پایان به تلاش موثر دولت تدبیر و امید برای ایجاد و وحدت ، همدلی و برادری بین مردم و جریان های سیاسی اشاره و اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب با تعیین شعار امسال و در فضای کنونی ایجادشده توسط دولت در زمینه مودت، برادری و همدلی، مهر تاییدی بر اقدامات همدلانه و امیدوارانه دولت یازدهم زدند.

/ایرنا

Share