مطهری مشروعیت خود را از دست داده و دیگر نماینده ملت نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آقای مطهری با این اظهارات، مشروعیت رای خود را از دست داده است و دیگر نمی‌تواند نماینده ملت باشد. او عملا نمایندگی کسانی را به عهده گرفته است که به او رای نداده‌اند و رای آن‌ها هم با نظام و انقلاب نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدکاظم انبارلویی در سرمقاله روزنامه رسالت نوشت:

MOTAHARیک نگاه ساده به اخبار اردوگاه دشمنان نظام نشان می‌دهد آن‌ها از احیای فتنه ۸۸ و بازتولید فتنه جدید ناامید نیستند. اظهارات جدید مایکل لدین یکی از سه‌طراح خارجی فتنه ۸۸ نمونه‌ای از آن است که اخیرا گفته است: «اسرائیل هنوز گنجایش حمایت از نیروهای اپوزیسیون ایرانی را دارد و قادر است برای سرنگونی نظام ایران از آن‌ها حمایت کند.» حمایت رژیم صهیونیستی از سران فتنه از جمله کروبی و موسوی امر پنهانی نیست. سایت‌های ضدانقلابی و اصحاب فراری رسانه‌های اصلاح‌طلب در واشنگتن، پاریس و لندن و برخی دیگر از شهرهای اروپایی همصدا با هم به این رویکرد پیوسته و کار خود را دنبال می‌کنند.

لذا خیلی نباید تعجب کرد که دور جدیدی از فعالیت‌ها برای رفع حصر سران فتنه کلید بخورد. این دور را می‌توان با نامه آقای علی مطهری به رئیس‌جمهور و تکرار حرف‌های غیرقانونی و غیرمنطقی گذشته در مورد رفع حصر دنبال کرد و می‌تینگ سیاسی حزب اعتماد ملی و مرثیه‌سرایی آن‌ها برای سران فتنه را ضمیمه آن نمود.

ائمه جمعه و جماعات نسبت به این تحرک در نماز جمعه و نمازهای یومیه هفته گذشته واکنش نشان دادند. شخصیت‌های برجسته‌ای مانند آیت‌الله جنتی در برنامه پربیننده «شناسنامه» روشنگری‌های خوبی در مورد ماهیت فتنه و نقش سران فتنه و نیز مراعات و مدارای نظام در این مورد مطرح فرمودند.

آقای علی مطهری باز دست به قلم شد و به این بهانه پاسخی موهن و خارج از ادب و آداب سیاسی به آیت‌الله جنتی نوشت و نشان داد یکی از عناصر کلیدی این حرکت و متاسفانه بازی‌خورده عوامل و عناصری است که می‌خواهند هرازگاهی از «نمد» فتنه، «کلاهی» را بر سر افکار عمومی مردم بگذارند که خوشبختانه با سد بیداری و بصیرت مردم مواجه می‌شوند. از پاسخ آقای مطهری به آیت‌الله جنتی، سه جمله او را مورد نقد و نقش وی را در احیای فتنه و بازتولید آن مورد واکاوی قرار می‌دهیم؛

۱- آقای مطهری در اعتراض به آیت‌الله جنتی گفته است: چرا گفته‌اید «حرکت آن‌ها (بخوانید سران فتنه یعنی موسوی و کروبی) با حمایت و پشتیبانی جدی آمریکا و اسرائیل بوده است؟» وی در دفاع از سران فتنه می‌گوید: «اینکه پس از برخورد خشونت‌آمیز با یک اعتراض آرام مدنی و تبدیل آن به یک بحران، آمریکا و اسرائیل از معترضان حمایت کرده باشند دلیل بر این نمی‌شود که از ابتدا با حمایت و پشتیبانی آن‌ها انجام شده است.»

او در این میان قبول می‌کند که، آمریکا و اسرائیل از اهل فتنه حمایت کرده‌اند. منتها در این مسئله اختلاف دارد که آیا از ابتدای فتنه همراه و حامی بوده‌اند یا پس از به اصطلاح برخورد؟ شواهد و قرائن و بویژه اسناد مشهود نشان می‌دهد که قبل از برخورد خشونت‌آمیز (به قول آقای مطهری) با یک اعتراض مدنی، این حرکت مورد تأیید آمریکا و اسرائیل بوده است. آقای مطهری باید بداند کوچ ارکس‌تر سمفونیک رسانه‌ای روزنامه‌های اصلاح‌طلب به رادیو فردا و رادیو بی‌بی‌سی به رهبری وزیر ارشاد دولت اصلاحات و لجن‌پراکنی علیه یک ضلع از رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری اصلا قبل از برگزاری انتخابات بوده است.

هدایت آشوب‌ها از مراکز رسانه‌ای غرب وتدارک جنگ نرم قبل از شمارش آراء واعلام نتایج بوده است.

هرکس که اندک سواد سیاسی دارد، اگریک هفته قبل از انتخابات به جستجوی اخبار مربوط به ضدانقلاب ودشمنان اسلام بپردازد به خوبی ائتلاف بین سلطنت‌طلبان، منافقین، بهائی‌ها، مارکسیست‌ها و تمامی گروه‌های تروریستی و مخالف اسلام و نظام را در حمایت از سران فتنه می‌تواند ببیند و تدارک آمریکا، انگلیس و اسرائیل را در مداخله در امور ایران، با چشم سر با تعقیب اخبار رسانه‌های آن‌ها مشاهده کند. این را نمی‌شود پنهان کرد که از گوگوش تا سروش صف کشیده‌ بودند تا از سران فتنه حمایت کنند. آقای مطهری چه چیز را می‌خواهد انکار کند؟ اینکه دشمنان اسلام از قبل حامی فتنه بودند یا بعد از شکل‌گیری فتنه‌ حامی شدند، چه فرقی در اصل معامله وطن‌فروشی و وابستگی به بیگانگان می‌کند؟ مهم این است که وطن‌فروشی و به مخاطره انداختن امنیت و اقتدار ملی و وابستگی به بیگانگان یک خیانت است و آقای مطهری نباید از اعتبار خود به عنوان نماینده مردم تهران برای این خیانت هزینه کند. این با سوگند نمایندگی ملت در قانون اساسی مغایرت دارد. او در پیشگاه ملت سوگند یاد کرده است؛ «پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب باشد.» او سوگند خورده است که به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت (نه حفظ حقوق اهل فتنه) پایبند باشد. و جالب است آقای مطهری خطاب به آیت‌الله جنتی استدلال می‌کند؛

«اگر جناب‌عالی هم به رویه‌ای در جمهوری اسلامی اعتراض کنید آن‌ها (آمریکا و اسرائیل) پشت سر شما قرار می‌گیرند. آن‌ها همیشه در فکر استفاده از فرصت‌ها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند.»

خوب، حضرت اخوی! شما که این را می‌دانید چرا به آن جماعت پیوستید و از براندازی نظام توسط آن‌ها دفاع می‌کنید؟ مگر شما نماینده ملت نیستید؟ مردم شما را به عنوان نماینده «اپوزیسیون» انتخاب نکردند، بلکه به عنوان نماینده «پوزیسیون» انتخاب کردند.

شما عوض اینکه به نظام فشار بیاورید که از این مجازات حداقلی صرف‌نظر کند چرا به اصحاب فتنه و سران آن فشار نمی‌آورید که دست از عناد و دشمنی با ملت و نظام بردارند و به دامن ملت برگردند؟

۲- آقای مطهری در پایان پاسخ خود خطاب به آیت‌الله جنتی اطمینان داده است؛ «آن‌ها (موسوی و کروبی) پس از آزادی، مصالح کشور و انقلاب را رعایت خواهند کرد.»

اولا: این اطمینان را از کجا ایشان به دست آورده است؟ از عالم و آدم و نخبگان دلسوز کشور رفتند با این دو نفر صحبت کردند که از خر فتنه پیاده شوید و به مردم و نظام بپیوندید، قبول نکردند، آشوب‌های خیابانی را مدیریت کردند، ارزش‌های انقلاب را در این آشوب‌ها به سخره گرفتند، علیه امام (ره) آن جسارت‌ها را کردند، در ۱۳آبان و روز قدس سال ۸۸ رسوایی به بار آوردند، در روز عاشورای ۸۸ بی‌شرمی را به ‌‌نهایت رساندند، اصل نظام را هدف قرار دادند و به شعائر الهی عاشورا اهانت کردند. چه باید می‌کردند که نکرده‌اند؟

طرفداران سران فتنه در حالی که در خیابان‌ها فریاد می‌زدند: «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»، می‌گفتند این‌ها «مردان خداجوی» هستند. چگونه آقای مطهری می‌خواهد تضمین دهد این جماعت به فکر مصالح ملی و مصالح انقلاب باشند؟ آن‌ها اگر روزی به این نتیجه برسند، که هرگز نخواهند رسید خودکانال انتقال پیام به نظام دارند و نیازی به آقای مطهری نیست.

۳- نکته سوم در پاسخ آقای مطهری به آیت‌الله جنتی که خیلی مهم است برداشت ایشان از ادامه حصر به عنوان یک «معضل» است. تشخیص معضل سیاسی و امنیتی را در قانون اساسی به عهده یک نماینده نگذاشته‌اند. این به عهده نهادهای مسئول است. اندازه این معضل را هم یک نماینده تعیین نمی‌کند. اما آقای مطهری به خود اجازه داده است که آن را تعیین کند و گفته است: «این معضل آینده انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند»!

معلوم می‌شود آقای مطهری از تحرکات جدید ضدانقلاب و سران فتنه و ادامه تهدیدات آن‌ها برای نظام خبرهایی دارد و از تدارک جدید آن‌ها برای فتنه جدید باخبر است. او چرا این اخبار را در اختیار مسئولان امنیتی قرار نمی‌دهد؟ چرا او در این معرکه در کنار مردم و مسئولین نظام نیست و سعی می‌کند خود را در کنار اهل فتنه و سران آن و همصدا با آنان نشان دهد؟ البته ایشان نیک می‌دانند از ابتدای انقلاب تاکنون انقلاب به طور طبیعی ریزش‌هایی داشته است. این ریزش‌ها از مرجع تقلید گرفته تا بالا‌ترین مقامات سیاسی کشور مثل رئیس‌جمهور و… بوده است.

نتیجه این ریزش، آبروریزی برای آنان و یک مقدار زحمت نهادهای مسئول امنیتی را داشته است. سران فتنه در مقایسه با آن‌ها عددی نیستند که نگرانی‌آور باشند. تا وقتی مردم در صحنه هستند و با بصیرت، بازی دشمنان نظام را خنثی و مدیریت می‌کنند هیچ نگرانی وجود ندارد. بنده توصیه می‌کنم آقای مطهری در این معرکه در کنار ملت باشد نه در کنار فتنه‌گران، این برای عاقبت بخیری او مفید است.

آقای مطهری با این اظهارات، مشروعیت رای خود را از دست داده است و دیگر نمی‌تواند نماینده ملت باشد. او عملا نمایندگی کسانی را به عهده گرفته است که به او رای نداده‌اند و رای آن‌ها هم با نظام و انقلاب نیست، رای آن‌ها براندازی نظام از طریق فتنه جنگ نرم است. مطهری مطالبات مردمی را که به او رای داده‌اند در امر فتنه نادیده می‌گیرد. به عنوان کسی که به آقای مطهری هر دو دوره رای دادم به او توصیه می‌کنم که بیش از این از ملت فاصله نگیرد و از همصدایی با دشمنان نظام و اهل فتنه پرهیز نماید. کافی است اخبار اخیر خود را در رسانه‌های ضدانقلاب جستجو کند تا به صحت و صدق این توصیه حقیر پی ببرد.

Share