ننگ جدید سیاست خارجی روحانی / طنز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا احسان ابراهیمی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: باز هم ننگ دیگری توسط دولت روحانی بر پیشانی ملت شریف ایران نقش بست. گویا دولت قصد ندارد از مرکب شیطان پیاده شده و دست از این خیانت‌ها بردارد. مدام سازش، مدام نفی توانایی‌های ایران… حالا هم که زیر سوال بردن مجلس. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا احسان ابراهیمی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت:

باز هم ننگ دیگری توسط دولت روحانی بر پیشانی ملت شریف ایران نقش بست. گویا دولت قصد ندارد از مرکب شیطان پیاده شده و دست از این خیانت‌ها بردارد. مدام سازش، مدام نفی توانایی‌های ایران… حالا هم که زیر سوال بردن مجلس. ماجرا از چه قرار است؟
rohani
جمعی از نمایندگان محترم مجلس، به عنوان هیات  پارلمانی ایران، عازم آفریقای جنوبی شده‌ بودند، ولی به دلیل عدم هماهنگی‌های لازم، پارلمان آفریقا با نمایندگان ایرانی دیدار نکرد. اولش گمان کردیم پارلمان آفریقا لوس‌کن‌اش را زده به برق و خواسته ادای تنگ‌نظرها را دربیاورد؛ این شد که عزم خود را جزم کردیم که با هجمه به هیکل این پارلمان، هر آنچه لیاقتش را دارند نثارشان کنیم. ولی بعد دیدیم که نه بابا، آن بیچاره‌ها در حال تعیین بودجه سنواتی بوده‌اند و اصلا وقت دیدار نداشته‌اند.

اینک سوال مهمی که پیش می‌آید این است که چرا هیات  ایرانی اینطوری کرد پس؟ چرا بلند شد رفت آفریقا؟ مقصر کیست؟ این هم شد سوال؟ معلوم است دیگر! مقصر وزیر کار است. چرا وزیر کار پیش از اعزام هیات  پارلمانی به آفریقا، هماهنگی‌های لازم را انجام نداده بود؟ دلیلش معلوم است. او قصد داشت این هیات  را سر کار بگذارد، تا آمار اشتغال‌زایی دولت را بالا ببرد. یعنی ببینید خیانت تا کجا! دولت حاضر است به خاطر منافع جناحی خودش، وقت نمایندگان مردم را تلف کند.

البته عده‌ای معلوم‌الحال که کاری جز زیر سوال بردن خدمات ارزنده نمایندگان ملت ندارند، مدام ژاژ خایی می‌کنند و اصرار دارند که وظیفه مجلس بوده که پیش از این سفر هماهنگی‌های لازم را انجام دهد. ولی هر عقل سلیمی اگر یک جو انصاف داشته باشد می‌فهمد که وظیفه این امر خطیر به عهده وزیر کار بوده. لذا به نمایندگی از ملت پرشور ایران، از نمایندگان محترم مجلس تقاضای اکید داریم که از وزیر اطلاعات در این باره سوال کنند، بعد قانع نشوند و کارت زرد بدهند، بعد هم وزیر خارجه را استیضاح کنند و چون متوجه پاسخ‌های آقای ظریف نمی‌شوند، بیژن نامدار زنگنه را عزل کنند.

اما اگر تصور می‌کنید نمایندگان مردم، بدون دستاورد از این سفر بازگشته‌اند، سخت در اشتباهید. این نمایندگان که قریب به اتفاق‌شان از جناح حامی کاندیدایی در انتخابات بودند که با یک «بشکن» تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کرد، آنان نیز چنین کردند.

هیات  پارلمانی ایران بعد از آنکه مطلع شد پارلمان آفریقا وقت نمی‌کند با آنان دیدار کند، بلافاصله به باغ‌وحش شیرها رفت و با شیرهای آفریقایی… ببخشید! از شیرهای آفریقایی بازدید کرد. فکر می‌کنید شوخی می‌کنیم؟ به جان تیموشنکو که می‌خواهیم دنیا نباشد، اگر دروغ بگوییم.

همچنین به گزارش خبرنگار ما، سایر دستاوردهای فرهنگی هیات  پارلمانی بدین شرح است:
۱. حضور در قهوه‌خانه «برادران زوما به جز واکاشی» و استعمال قلیان‌های بومی آفریقا

۲. بازدید از دماغه امید نیک، خشکی صخره‌ای اقیانوس اطلس که از بخت بد نمایندگان کشورمان، امید دماغش را عمل کرده بود و حاضر به دیدار با نمایندگان کشورمان نشد. نتیجه این بازدید توسط کمیته انضباطی سه بر صفر به سود نماینده ایرانی اعلام شد.

۳. کشیدن لپ کودکان فسقلی آفریقایی که در کوچه فوتبال بازی می‌کردند و از میان برداشتن اختلافات فرهنگی فی‌مابین به واسطه گل کوچک یا حداقل واترپلو

۴. بازدید از ساختمان پارلمان در کیپ‌تاون و ساختمان قوه مجریه در پرتوریا؛ تاثیر این بازدید در روابط دو کشور  از درک من و شما خارج است، هر وقت وارد شد خبرمان می‌کنند.

۵. بازدید بی‌رویه و سرزده از مرکز خرید ژوهانسبورگ که در نهایت با اتمام اجناس این مرکز با موفقیت به پایان رسید.

اما یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نمایندگان محترم مجلس، بی‌محلی کردن به «نلسون ماندلا» بود، چرا که عقاید سازشکارانه و به اصطلاح صلح‌طلبانه ماندلا، با روحیه ملت شریف ایران هماهنگی ندارد.

تأکید می‌کنیم که ما منتظر دستاوردهای گسترده دیدارهای بعدی هیات  پارلمانی ایران با پارلمان سایر کشورها هستیم، هیچ جا نمی‌رویم همین‌جا هستیم.

Share