هفته بیست و نهم لیگ برتر؛

یگ گام تا قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر | عبور سخت استقلال از سد گل‌گهر

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و شمس آذر با برتری سرخ پوشان به پایان رسید تا این تیم در هفته پایانی لیگ بیست و سوم شانس اول قهرمانی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و شمس آذر در هفته بیست و نهم لیگ برتر از ساعت ۲۰ و در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین با قضاوت موعود بنیادی فر رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با نتیجه ۳ بر یک به سود شاگردان «اوسمار ویه را» به پایان رسید.

ترکیب شمس آذر: علیرضا جعفرپور، محسن طرحانی، هومن ربیع‌زاده، محمدرضا رضایی (۷۱- کارت زرد)، حسین گودرزی، علی آزادمنش، پوریا سرآبادانی (۷۴- سجاد جعفری)، صادق آلبوصبیح، امیرمحمد نسایی، محمد پاپی (۷۴- عیسی مرادی)، فراز امامعلی (۱۴- کارت زرد) (۸۱- مجتبی فخریان)

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند – گئورگی گولسیانی – حسین کنعانی زادگان – عبدالکریم حسن – دانیال اسماعیلی‌فر – مسعود ریگی – سروش رفیعی – اوستون ارونوف(۹۰ ابوالضل بابایی) – مهدی ترابی – امید عالیشاه (۷۱- وحید امیری) و عیسی آل‌کثیر(۹۰ وحدت هنانوف)

*یکی از اعضای کادر فنی تیم شمس آذر در دقیقه ۶۸ و به دلیل اعتراض به داوری از بنیادی فر کارت زرد دریافت کرد.

بازیکنان شمس آذر بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقیقه اول موقعیتی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند که با دفع توپ توسط مدافعان پرسپولیس همراه شد. در دقیقه ۵ کرنر برای تیم شمس آذر شکل گرفت که با دفع ناقص سروش رفیعی همراه شد و در ادامه ضربه محمد پاپی با برخورد به عیسی آل کثیر به شکل خطرناکی راهی کرنر شد.

در دقیقه ۱۴ و به دلیل خطای فراز امامعلی روی علیرضا بیرانوند، مهاجم شمس آذر توسط داور با کارت زرد جریمه شد.

ارونوف و گل اول برای پرسپولیس

در دقیقه ۱۹ و روی اشتباه مدافع شمس آذر توپ به مهدی ترابی رسید و او با پاسی در عمق عیسی آل کثیر را صاحب توپ کرد و در حالی که در مصافی تک به تک با دروازه بان شمس آذر قرار داشت با پاسی در عرض اوستون ارونوف را صاحب توپ کرد و این بازیکن گل اول بازی را برای پرسپولیس به ثمر رساند.

فرصت سوزی آلبوصبیح پرسپولیس را پیروز نگه داشت

در دقیقه ۲۷ کرنر برای شمس آذر شکل گرفت که با ارسال توپ به درون محوطه جریمه پرسپولیس، در حالی که هیچیک از بازیکنان پرسپولیس، صادق آلبوصبیح را مهار نکرده بودند این بازیکن نتوانست با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کند و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۱ موقعیتی خوبی برای شمس آذر از سمت چپ شکل گرفت که با ارسال توپ به سمت دروازه، علیرضا بیرانوند با مشت توپ را دور کرد تا این موقعیت هم برای شمس آذر از دست رود.

شروع نیمه دوم و گل تساوی برای شمس آذر

با شروع نیمه دوم، بازیکنان شمس آذر برای جبران گل خورده از همان ابتدا هجومی ظاهر شدند و در دقیقه ۴۷ از سمت چپ روی اشتباه مسعود ریگی بازیکن شمس آذر صاحب توپ شد و آن را به محوطه جریمه شمس آذر ارسال کرد که با ضربه سر امیرمحمد نسایی همراه و توپ راهی دروازه شد تا حساب کار با نتیجه تساوی یک بر یک دنبال شود.

پس از گل تساوی شمس آذر، شاگردان سعید دقیقی باز هم موقعیت برای گلزنی داشتند که با تعلل بازیکنان این تیم مدافعان پرسپولیس توپ را دور کردند.

ریگی اشتباهش را با گل جبران کرد

پرسپولیس با دریافت گل تساوی سراسر حمله شد و در دقیقه ۵۷ روی حرکت خوب مسعود ریگی توپ تا نزدیکی محوطه جریمه شمس آذر جلو آمد و روی پاس مهدی ترابی مجدداً صاحب توپ شد و توانست گل دوم را برای پرسپولیس به ثمر برساند.

تیرک دروازه مانع از گلزنی عالیشاه

در دقیقه ۶۵ و به دلیل خطای بازیکن شمس آذر روی عیسی آل کثیر در بیرون محوطه جریمه این تیم، ضربه آزاد برای پرسپولیس شکل گرفت که امید عالیشاه پشت توپ قرار گرفت و به آن ضربه زد که توپ او را برخورد به تیر عمومی دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۲، موقعیت عالی برای پرسپولیس روی ارسال ترابی و صربه سر امیری که عبدالکریم در دهانه دروازه توپ را به بیرون از دروازه زد.

ترابی آرامش دهنده قلب‌های سرخ

در دقیقه ۹۰ و از سمت راست در نزدیکی محوطه جریمه، ضربه آزاد برای پرسپولیس شکل گرفت که مهدی ترابی پشت توپ ایستاد و با ضربه‌ای آرام به توپ ضربه زد که با اشتباه جعفرپور توپ وارد دروازه شمس آذر شد تا حساب کار ۳ بر یک به سود پرسپولیس شود.

با این نتیجه پرسپولیس با ۶۵ امتیاز در صدر جدول باقی ماند و شمس آذر هم با ۳۹ امتیاز در رده ششم جدول باقی ماند.

عبور سخت استقلال از سد گل‌گهر

تیم های فوتبال استقلال تهران و گل گهر سیرجان در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال امروز سه شنبه از ساعت ۲۰:۲۰ در ورزشگاه آزادی با قضاوت وحید کاظمی به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر آبی پوشان به پایان رسید. روزبه چشمی (۲+۴۵) برای استقلال گل زد.

ترکیب استقلال
سید حسین حسینی، ایمان سلیمی(کارت زرد)، زبیر نیک نفس، روزبه چشمی، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی، رافائل سیلوا، آرش رضاوند(۵۹- امید حامدی فر)، جلال الدین ماشاریپوف، مهرداد محمدی(۵۹- پیمان بابایی) و گوستاوو بلانکو

ترکیب گل گهر
محمدرضا اخباری، ابوالفضل رزاق پور، علیرضا آرتا(کارت زرد)، سامان فلاح، بهنام برزای، عباس شرقی(۴۶- قائم اسلامی خواه(۶۷- علی اصغر عاشوری))، روبرتو تورس، احمدرضا زنده روح، اریک باگناما، امیررضا اسلام طلب(۴۶- مسعود زائر کاظمینی)، سعید سحرخیزان

نیمه اول:

این دیدار قرار بود ساعت ۲۰ و همزمان با دیگر بازی ها آغاز شود اما به دلیل خرابی پروژکتورهای ورزشگاه سردار آزادگان قزوین که بازی پرسپولیس برابر شمس آذر در آنجا برگزار می‌شد با ۲۰ دقیقه تاخیر آغاز گردید.

بازی در نیمه اول این دیدار بیشتر در میانه های میدان دنبال شد اما با این حال این بازیکنان گل گهر بودند که تسلط بیشتری روی توپ و بازی داشتند.

در دقیقه ۸ در حالی که بازیکنان نساجی پیش کشیده بودند شوت از راه دور بازیکن این تیم به سمت دروازه شلیک شد اما واکنش حسینی مانع از فروریختن دروازه آبی پوش ها شد و در شرایطی که توپ هنوز در داخل زمین بود یکی از تماشاگران استقلال وارد زمین شد که داور مجبور شد بازی را متوقف کند. در این صحنه حسینی به دلیل برخورد با تیر دروازه دچار مصدومیت جزئی شد.

در دقیقه ۳۴ جلال الدین ماشاریپوف در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه تماشایی او در آستانه ورود به دروازه با ضربه سر ابوالفضل رزاق پور راهی کرنر شد که ثمری نداشت.

در حالی که بازی وارد دومین دقیقه وقت اضافه نیمه اول شده بود، بلانکو درون محوطه جریمه توپ خوبی را مقابل پای روزبه چشمی انداخت و این بازیکن به ضربه ای آرام توپ را از کنار تیر عمودی وارد دروازه کرد تا نیمه اول با برتری شاگردان نکونام به پایان برسد.

نیمه دوم

در نیمه دوم، استقلالی ها تلاش کردند نتیجه بازی را به سود خود نگه دارند و در سوی دیگر هم، بازیکنان گل گهر برای گل خورده تلاش می کردند.

در دقیقه ۵۲ در حالی که یک ضربه کاشته برای استقلال اعلام شده بود سید حسین حسینی قصد داشت با یک ضربه بلند توپ را به میانه میدان بفرستد اما در اتفاقی عجیب و پیش از آنکه ضربه بزند دچار مصدومیت از ناحیه مچ پا شد و بازی برای چند دقیقه متوقف شد.

در دقیقه ۶۱ تورس در پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد اما ضربه فنی او با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرون رفت.

در دقیقه ۶۵ بازیکنان استقلال فرصت داشتند که گل دوم را بزنند و در شرایطی که بلانکو در داخل محوطه جریمه حریف در موقعیت تک به تک صاحب توپ شده بود ضربه خود را راهی دروازه کرد اما واکنش دیدنی اخباری مانع از باز شدن دروازه شد.

در دقیقه ۷۶ هم فرصت بسیار مناسبی برای جعفری به وجود آمد و این بازیکن توانست با یک حرکت انفرادی زیبا در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما ضربه بی دقت او با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرون رفت و در ادامه هم تغییری در نتیجه بازی رخ نداد و بازی با برتری یک بر صفر استقلال به پایان رسید.

استقلال با این پیروزی ۶۴ امتیازی شد و همچنان در کورس قهرمانی با پرسپولیس باقی ماند. گل گهر هم با ۳۶ امتیاز نهم است.

Share