همزمان با رونمایی از پوستر جشنواره عنوان شد

گیلان میزبان سومین جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت

در مراسمی از سومین پوستر جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت ویژه بانوان فعال رسانه در رشت رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پوستر استانی سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت با حضور سردار دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان، سردار جلایی معاون امنیتی و سیاسی استانداری گیلان، مدیرکل صمت استان، مدیرکل بنیاد شهید گیلان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مدیرکل امور بانوان و استانداری گیلان و رئیس سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان، نماینده سازمان تبلیغات و معاون فرهنگی اداره کل ارشاد استان گیلان در نشست فصلی مدیران کانون ها و اعضای شورای بسیج رسانه گیلان برگزار شد.

سرهنگ مهدی پارسا رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان در این برنامه به اشاره به برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به میزبانی گیلان اظهار کرد: بانوان فعال از سراسر کشور می‌توانند آثار خود را در قالب های کلیپ و گزارش ویدئویی، موشن گرافی، اینفوگرافی، پادکست، مستند، عکس، گزارش تحلیلی و تحقیقی، یادداشت و سرمقاله، گزارش خبری، مصاحبه و تیتر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه گیلان به عنوان قطب بانوان رسانه کشور معرفی و دبیرخانه دائمی این جشنواره به استان گیلان اعطا شده است، افزود: این جشنواره رسانه ای با محورهای زن، روحیه خودباوری،جهش تولید، مردمی سازی، ایران قوی_ زنِ عفیف، نجیب ومتدین ایرانی و هویت زن مسلمان و روایت زنان موفق والگوی سوم زن مسلمان کار خود را آغاز کرده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در ادامه افزود: زن در حقوق بشر غربی و واقعیت نقش رسانه ها دردفاع از حقوق زنان_زنِ جامعه ساز، نقش آفرینی درتمدن نوین اسلامی و زمینه سازظهور_ زن محورخانواده، فرزندآوری وسبک زندگی اسلامی ایرانی و نقش زن در ترویج فرهنگ ایثار، شهادت ومقاومت از دیگر محورهای مشخص شده در این جشنواره ملی و بین المللی ویژه بانوان است.

پارسا با بیان اینکه جشنواره سوم حریم رسالت دارای یک محور ویژه مقاومت زنان فلسطین می باشد، افزود: مقاومت، شجاعت و ایستادگی زنان جبهه مقاومت، محور ویژه سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بانوان رسانه در قالبها و محورهای مشخص شده میتوانند آثار خود را که از بازه زمانی ٢٨ آبان ١۴٠٢ تولید و در یکی از رسانه های رسمی، بومی و مکتوب و مجازی منتشر کرده، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، افزود: مهلت ارسال آثار تا ۳۰ شهریور ١۴٠٣است که علاقمندان از می‌توانند آثار خود را به نشانی harimeresalat.com ارسال کنند.

جشنواره بستری برای جبهه سازی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی باشد

سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان در این مراسم با اشاره به اهمیت نقش رسانه در تحولات دنیای کنونی گفت: رسانه‌ها به عنوان ابرازی قدرتمند در فضای واقعی و مجازی نقش آفرینی می‌کنند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار دامغانی با بیان اینکه دشمن امروز در عرصه جنگ ترکیبی و شناختی از ابراز رسانه حداکثر استفاده را کرده و زنان را هدف قرار داده است گفت: باید از فرصت رسانه برای مقابله با جنگ نرم نهایت بهره را برد.

وی برگزاری چنین جشنواره‌هایی را گامی موثردر برابر شبهه افکنی‌های دشمنان دانست و افزود: باید از فرصت جشنواره برای جبهه سازی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی استفاده کرده و جایگاه زن مسلمان را ارتقا دهیم.

محتوای مناسب وشناخت دقیق از شرایط مانع استحاله فرهنگی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندارهم در این مراسم به گستردگی فعالیت‌ها در فضای مجازی در همه حوزه‌ها اشاره کرد و گفت: باید برای موفقیت در این عرصه علاوه بر تولید محتوای مناسب و درست و شناخت دقیق از شرایط برای تقویت جایگاه نظام اسلامی و جلوگیری از استحاله فرهنگی دشمنان که نسل جوان را هدف قرار دادند نهایت استفاده را کنیم.

وی رسانه‌ها را سربازان خط مقدم اگاهی بخشی به مردم به ویژه در انتخابات پیش رو دانست و گفت: فعالان رسانه‌ای باید با اشرافیت کامل نسبت به شرایط جامعه به دور از بی تقوایی تولید محتوای مناسب داشته باشند تا از این رویداد سیاسی مهم سربلند بیرون آییم.

رونمایی از پوستر حریم رسالت ٣ با حضور فرمانده کل سپاه

رونمایی سومین جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه و سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در تهران با حضور اصحاب رسانه‌ و مدیران رسانه سراسر کشور رونمایی شد.

در حاشیه این مراسم نیز کتاب خاطرات شفاهی رقص روی یک پا آزاده جانباز ۷۰ درصد اسماعیل یکتایی فعال رسانه‌ای لنگرود به سردار دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان اهدا شد.

Share