شب دیوانه‌وار آزادی تکمیل شد

پرسپولیس صدر جدول را از استقلال قاپید | توقف استقلال برابر نساجی در قائمشهر

 پرسپولیس و استقلال خوزستان امشب (جمعه) در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۹:۴۵ به مصاف هم رفتند که این دیدار جذاب با نتیجه ۴ بر ۳ به سود پرسپولیس به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پرسپولیس در شبی جذاب با نتیجه ۴ بر ۳ استقلال خوزستان را شکست داد.

در این دیدار که روند دیوانه‌واری داشت، ابتدا استقلال خوزستان در نیمه اول با سه گل پیش افتاد اما پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم پس از اخراج ساویو روبرتو به بازی برگشتند و با به ثمر رساندن چهار گل به پیروزی رسیدند.

با این نتیجه پرسپولیس صدر جدول رده‌بندی را از استقلال قاپید و با ۶۳ امتیاز بالاتر از استقلال ۶۱ امتیازی در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت. فرصت‌سوزی بزرگ استقلال خوزستان و از دست دادن سه امتیاز هم باعث شد که این تیم با ۲۲ امتیاز پایین‌تر از فولاد در رده پانزدهم جدول رده‌بندی قرار بگیرد.

پرسپولیس ۴ – ۳ استقلال خوزستان

گل‌ها: علیرضا کاظمی در دقایق ۴ و ۳+۴۵ و آسو رستم در دقیقه ۴۱ برای استقلال خوزستان – محمد حسین کنعانی زادگان در دقیقه ۷۶، دانیال اسماعیلی فر در دقیقه ۷۸ و عیسی آل کثیر در دقیقه  ۸۶ و اوستون اورونوف در دقیقه ۵+۹۰ برای پرسپولیس

کارت زرد: ساویو روبرتو (۲ بار)، محمود مطلق‌زاده از استقلال خوزستان و علیرضا بیرانوند، علی نعمتی و عیسی آل‌کثیر از پرسپولیس

کارت قرمز: ساویو روبرتو

شرح گل‌ها

کاظمی پس از دریافت توپ در نزدیکی محوطه جریمه موفق شد محمدحسین کنعانی زادگان را به راحتی از پیش رو بردارد و با ضربه پای راست دروازه پرسپولیس را باز کند. (گل اول استقلال خوزستان)

آسو رستم بعد از کنترل ارسال کرنر در محوطه جریمه با ضربه قوس دار پای چپ توپ را وارد دروازه علیرضا بیرانوند کرد. (گل دوم برای استقلال خوزستان)

ارسال بلند دروازه‌بان به سمت محوطه جریمه به کاظمی رسید و ضربه پای راست او دور از دستان بیرانوند به گل تبدیل شد. (گل سوم برای استقلال خوزستان)

محمدحسین کنعانی زادگان از روی ضربه پنالتی موفق شد دروازه استقلال خوزستان را باز کند. (گل اول برای پرسپولیس)

اسماعیلی فر ارسال توپ به محوطه جریمه را با ضربه محکم پای راست از بین پاهای فرزین گروسیان عبور داد و یکی از گل‌ها را جبران کرد. (گل دوم برای پرسپولیس)

عیسی آل کثیر ارسال پشت مدافعان را کنترل کرد و با ضربه زمینی دروازه استقلال را باز کرد. (گل سوم برای استقلال خوزستان)

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه، فرشاد فرجی، مسعود ریگی، حسین کنعانی‌زادگان، سروش رفیعی، مهدی ترابی، دانیال اسماعیلی‌فر، عبدالکریم حسن، اوستون اورونوف و عیسی آل‌کثیر.

ترکیب استقلال خوزستان: فرزین گروسیان، محمود مطلق‌زاده، جواد آقایی‌پور، بهروز بارانی، آسو رستم، علیرضا کاظمی، حسین ساکی، دوستونیک تورسانو، ساویو روبرتو، علیرضا خوشکفا و محمد آبشک.

یک امتیاز ارزشمند برای بقا در لیگ

تیم های فوتبال استقلال تهران و نساجی مازندران در هفته بیست و هشتم لیگ برتر امروز جمعه از ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه شهید وطنی با قضاوت بیژن حیدری به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

ترکیب نساجی

لوآن پولی، وحید محمدزاده، امیرمحمد هوشمند، سعید بیگی، سعید آقایی (۶۴- اسماعیل بابایی)، منصور باقری، مهرداد عبدی، سیدمحمدرضا حسینی (۶۴- حسین زامهران، کارت زرد)، صابر حردانی، محمدرضا عباسی و محمدرضا آزادی.

ترکیب استقلال

سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، رافائل سیلوا، ایمان سلیمی (کارت زرد)، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی (کارت زرد)، زبیر نیک نفس (کارت زرد)، آرش رضاوند، جلال الدین ماشاریپوف، مهرداد محمدی (۷۵- پیمان بابایی)، گوستاوو بلانکو.

استقلال برابر نساجی متوقف شد/ یک امتیاز ارزشمند برای بقا در لیگ

نیمه اول

تیم فوتبال استقلال با هدایت جواد نکونام در حالی پا به این دیدار گذاشت که برای حفظ جایگاه خود در صدر جدول به ۳ امتیاز این دیدار نیاز مبرم دارد و در سوی مقابل هم نساجی با هدایت ساکت الهامی برای آنکه شانس بقای خود در لیگ برتر را افزایش دهد نیاز دارد در این دیدار خانگی امتیاز کسب کند.

این دیدار در حا لی آغاز شد که هر دو تیم احتیاط را در دستور کار خود قرار داده بودند و البته این بازیکنان نساجی بودند که در اوایل کار تسلط بیشتری روی بازی نشان دادند اما با گذشت ۱۵ دقیقه، بازی حالت متعادل تری به خود گرفت و از دقیقه ۲۵ استقلالی ها سوار بازی شدند اما با این حال توفیقی در خلق موقعیت گلزنی نداشتند

جدی ترین موقعیت این بازی در دقیقه ۴۰ برای استقلال رخ داد و در حالی که بلانکو در سمت راست صاحب توپ بود ارسال بلندی روی دروازه حریف انجام داد و ضربه سر جلالی از کنار دروازه بیرون رفت تا نیمه اول در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه پیدا کند.

استقلال برابر نساجی متوقف شد/ یک امتیاز ارزشمند برای بقا در لیگ

نیمه دوم

هر دو تیم در نیمه دوم روال نیمه اول را در پیش گرفتند و بیش از آنکه برای گلزنی تلاش کنند سعی کردند با حفظ بازی، مانع از باز شدن دروازه هایشان شوند.

نساجی در دقیقه ۷۰ صاحب یک ضربه آزاد در پشت محوطه جریمه استقلال شد شد که محمدرضا آزادی توپ را به دیوار دفاعی زد.

در دقیقه ۷۸ استقلالی ها صاحب یک ضربه کرنر شدند و بازیکن این تیم با برخورد با مدافع نساجی روز زمین افتاد که داور بازی اعتقادی به ضربه پنالتی نداشت اما این صحنه اعتراض شدید کادر فنی استقلال همراه بود و در نهایت هم به اخراج محمد نوازی منجر شد.

در دقیقه ۸۸ توپ در پشت محوطه جریمه نساجی به پیمان بابایی رسید و ضربه پرقدرت او با واکنش تماشایی لوان پولی مواجه شد و توپ را به کرنر فرستاد.

استقلال با این نتیجه ۶۱ امتیازی شد و نساجی هم با این یک امتیاز مجموع امتیازات خود را به ۲۶ رساند.

Share